magduska81 -moje małe co nieco

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Witam w moim ogródku. :wit
Mój ogródek to zbieranina ziół wszelakich,ale teraz szkoda zaczynać od nowa i wyrzucać to co rośnie.
Zabawę w ogród zaczęłam gdy byłam nastolatką, bez netu i książek specjalistycznych (jakoś nie pomyślałam o bibliotece;)było trudno i większość krzewów sadzone w baaardzo ogólnym zarysie :)
aż do momentu zakupu encyklopedi roślin ogrodowych no i wtedy przepadłam :)

Teraz po 15 latach mam wielką ochotę ten chaos uporządkować ale brak czasu i odwagi..kończy się tym że wciskam nowe nabytki między i tak co roku coś mnie urzeka i niebawem pojawia się u mnie (bezcenna rola wymianek forum i allle).
W tym sezonie nie mam fotek, bo na razie nie mam czasu na pstrykanie,brakuje mi dnia w kalendarzu dla ogródka (niestety niedyspozycje zdrowotne bardzo mnie w tym roku opóźniły;( na razie bez fotek ale nadrobię bliżej weekendu.Pochwalę się nowymi mieszkańcami oraz zobaczymy co w trawie piszczy:) a zakątek czeka na odwiedziny tylko gdzie ten czas...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

ale brak czasu i odwagi

Brak czasu i zdrowia, to rzeczy obiektywne, trudno je pokonać (czego Ci życzę z całego serca). Ale brak odwagi jest chyba trudniejszy. Znam ten ból, choć nad nim pracuję i czasami (ze łzami w głębi duszy) biorę za łopatę i ... na kompost. Czasem coś mnie łapie za serce i roślinka wędruje do doniczki (zawsze jakieś zostają po zakupach), a potem do chętnych. Ale tych chętnych czasem brakuje, bo wielu znajomych już wszystko ma i zbiera teraz rasowe okazy.

Zazdroszczę mojej koleżance, która ma wielką działke i na części "lasek". Tam trafiają nadwyżki i żyją swoim życiem.

Ale TWOJE MIEJSCE to dla mnie bajka mojego dzieciństwa.
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Akl Ciesze się za odwiedziny, moje miejsce wymaga jeszcze dużo pracy i mam nadzieję że kiedyś będę mogła się nim podzielić,mimo że mieszkam na wsi na której nie ma krowy(ani jednej),konia owiec i świń też raczej nie...ale za to już za tydzień a może 2 będzie u mnie biało i różowo...niespodzianka i fotoreportaż wkrótce:)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Święto Sadów ..

pierwsza była morelka...

Obrazek
potem była tarnina i mirabelka
Obrazek Obrazek

a teraz mam po prawej sad czereśniowy i jest cudnie....

Obrazek

a prawdziwe preludium już niebawem..jabłonie jabłonki i grusze...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Madziu przybiegłam do Ciebie na pokaz kwitnących drzew owocowych i nie zawiodłam się ....są cudne.... ;:167
To małe słoneczko biegnące po drodze, to Toja córcia???
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Tak to moja Kwiatowa Panienka....a kwiatów będzie więcej bo ja mieszkam dookoła sadów więc jabłoniowo gruszowa uczta wkrótce Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Śliczny ogród :D
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Fraszko ogród to może będzie kiedyś...a na razie miszmasz...a w tym roku wyjątkowo zapuszczony brak zdrowia wiosną u ogrodniczki i mega opóźnienia, bałagan po remoncie ciągle jeszcze;) no i stąd chaos...ale obiecałam koleżance Agnes relacje z kwitnienia sadów więc jutro cd....Wiśnie w pianie :)Zapraszam w lubelskie :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Już masz super ogród ;:333
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Magduś czekam na obiecany spektakl kwitnienia sadów 8-) :D
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Ago jest już prolog,akt 1 i akt 2...3 się właśnie tworzy...a związku z brakiem czasu będzie wszystko w okolicach weekendu ;) mam już grusze,wiśnie śliwy...a teraz zaczynają jabłonie i po wczorajszym deszczu u mnie pachnie wiosną...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY ...JAK TYLKO ZAKWITNĄ JABŁONIE "
Obrazek Taki eko sad...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: magduska81 -moje małe co nieco

Post »

Wiosenny sezon rozpoczęty.
Po ubiegłorocznych zawirowaniach remontowych jeszcze nie mogę powiedzieć że cieszy mnie ogródek...
ciągle brakuje mi 2 dni aby wszystko uporządkować, po wiosennych zachorowaniach mam duże tyły ogrodowe...no ale coś za coś...tak było na jesieni...aż do grudnia na działce dominowały materiały budowlane...

Obrazek

później było lepiej powoli zmieniał się krajobraz za oknem...zamiast drewien pojawił się piach...i nowy dach...
Dziś jest już lepiej ale straty przez nieuważną ekipę..hmm wolę przemilczeć bo niecenzuralnych słów by trzeba użyć...
a tak kwitną pierwiosnki od Jacka z botanika ;)

Obrazek

kokorycze już po kwitnięciu tylko niebieska jeszcze ma kwiaty

Obrazek

są już fiołki....barwinki i tulipany ze stonki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z braku czasu nie dodaję za dużo fotek tutaj,ale mam nadzieję że wkrótce się trochę zmobilizuję i powrzucam moje ogrodowe obrazki,a teraz wyruszam w poszukiwania zaginionego czasu ...
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”