Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu cudne wspomnienia minionego sezonu .Róże kwitły wzorcowo po mimo niespecjalnie udanego deszczowego sezonu.Jestem ciekawa jak przetrwały zimę cebulowe .Wspomnienia córci z dalekiej krainy również mnie zachwyciły
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Wandziu,
dziękuję za podpowiedzi jak ciąć róże. Wezmę pod uwagę wszystkie wskazówki i jakoś sobie poradzę. Lepiej lub gorzej coś wykonam. Róże lubią wiosenne cięcie, więc jest szansa, że jak nie popełnię ewidentnych błędów, to pięknie zakwitną.
Dla Ciebie subtelna 'Natasha Richardson', podpatrzona w Twoim ogrodzie. Nie rośnie zbyt bujnie, ale jak już zakwitnie, to z wielkim wdziękiem.

Obrazek

Sabinko - nifredil
ja też lubię oglądać róże w innych ogrodach. Zawsze wydają mi się ładniejsze niż moje. Mówisz, że krzaczaste oszczędniej ciąć.
Tam gdzie jest miejsce tak mogę zrobić, ale gdzie ciasno będę musiała przyciąć bardziej.
Piękną 'Chippendale' muszę mocniej skrócić.


Obrazek

Ewo -ewko36jj
moja Rosarium jest bardzo nieforemna. Rośnie na tyłach ogrodu, przy płocie. Nie mam pomysłu na jej cięcie. Może coś przyjdzie mi do głowy jak już się do tego zabiorę.
Od lewej 'Rosarium Uetersem'; 'Mary Rose'; 'Winchester Cathedral' i ogromna 'Berolina'.

Obrazek

Aniu Ann_85
krócej przyciąć zawsze można, ale podobno kulkowanie lub podpinanie na podpory też dobre rezultaty daje.
Z 'Rozarium' mam kłopot, natomiast 'Crocus Rose' wydaje się bezproblemowa.

Obrazek

Obrazek

Ewelino -Ewelkacho88
wspominki są niezbędne. Zima ciągnie się w nieskończoność. Pogoda okropna, deszcze, wiatry, zimno. Pół roku zimowego snu to dla nas, miłośników ogrodów za długo.
Naparstnice sieją się u mnie same, są wszędzie. Nadmiar muszę usuwać. Faktycznie są urocze. Szkoda, że mam mało miejsca na duże szpalery naparstnic, utworzyłyby piękne rabaty.
Dla Ciebie słoneczna 'Sommersonne' i maleńka 'Minerva'


Obrazek

Obrazek

Soniu - Cymo2704
Nie wszystkie moje rabatki są harmonijne i przemyślane. Niektóre mocno przeładowane kolorami czekają na zmiany.
Cięcie róż to ważna umiejętność. Warto pytać i zapoznawać się z różnymi opiniami. Ważne jest jakie mamy warunki i co chcemy uzyskać. Nie zawsze sucha teoria pasuje do indywidualnych potrzeb, dlatego podpatruję jak to robią inni i obserwuję czym się kierują.
Wiem, że lubisz białe kwiaty, więc dla Ciebie niezawodna 'Parky'.




Obrazek

Annes77

JagS także nie była zachwycona swoją Princess Aleksandrą. Widać to kapryśna róża. Nie jestem pewna czy moja i w tym roku ładnie zakwitnie. Jesienią pochorowała się mocno. Nie mam także pewności co do innych róż w nowym sezonie. Mój ogród ciągle jest podtapiany. Śnieg, deszcze, roztopy i wody mam do pół łydki.
Dla Ciebie z życzeniami szybkiego nadejścia wiosny energetyczna 'Ascot'.

Obrazek

Gosiu - Margo2
widziałam kiedyś kwitnącą, zakulkowaną 'Leonardo da Vinci'. Wyglądała zjawiskowo. Waham się z krótkim cięciem długich pędów. Kusi mnie kulkowanie. Mam zamiar spróbować tego zabiegu właśnie z Leosiem i z 'Niną Renaissance'.
Dla Ciebie jeszcze nie kulkowany Leoś. Córka urodzi w maju mojego drugiego wnuka, chcą mu dać na imię właśnie Leoś.
Leoś na cześć Leosia.


Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu - jak sprawuje się Sommerson? Szczególnie interesuje mnie jest wzrost i objętość. Lubię tę różę, a ona cosik słabiej się rozrasta niż inne. Z cięciem wszyscy mamy kłopot, jak cały czas podglądam moje rózyczki i zastanawiam się, jak którą ciąć.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Ewo,
'Sommersonne' to bardzo ładna i wyjątkowo zdrowa róża. Buduje niezbyt duże krzewy ale zgrabne. Listki ma mocno błyszczące, mnóstwo pąków i kwitnie całe lato do późnej jesieni. Fotka z września obrazuje bujność kwitnienia. Miałam jeden krzaczek w 2014 roku, tak mnie zachwyciła, że w kolejnym sezonie dokupiłam jeszcze dwa.

Obrazek

Jadziu JAKUCH,
witaj, cieszę się, że odwiedziłaś mnie - starą znajomą.
Różyczki miałam ładne zeszłego lata. Nie jestem pewna co będzie w tym roku. Ogród znowu zalany.
Córka wyszła za mąż jesienią zeszłego roku. Spodziewa się dziecka. W maju urodzi się mój drugi wnuk, same chłopaki się nam rodzą w rodzinie. Na dziewczynki mamy deficyt. Rysio synek mojego syna ma już 2,5 roku. Jest słodziutki, pięknie mówi, tylko jeść nie chce.

Mój "cudny" ogród prezentuje się obecnie żałośnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

narcyzy rosną w błocie


Obrazek

przebiśniegi zwiastują wiosnę

Obrazek

Kotki nie mają gdzie się podziać w tym bajorze.

Obrazek

Gdyby ponowne zalanie ogrodu zaszkodziło moim różom, zawsze mogę przekierować swoje zainteresowania w stronę irysów syberyjskich, te lubią bagnisko.

iris syberica 'Dear Delight'
Obrazek


Obrazek

iris syberica 'Riverdance'
Obrazek

iris syberica 'Riverdance'
Obrazek


iris syberica 'Riverdance'
Obrazek


iris syberica 'Shell We Dance'
Obrazek


iris syberica 'Super Ego'
Obrazek

Obrazek

czy czosnki i inne cebulowe przetrwają ??? zobaczymy wiosną
Obrazek
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały ogródek

Post »

Boże jakie piękne róże .... ;:333 ;:333 ;:333
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj, Yoll ;:196.
No, faktycznie, niezłe grzęzawisko masz na działce :shock:. I widok jakiś mało budujący... Ale do tego jakiś dziwny mikroklimat. Kiełkują Ci narcyzy, które rzekomo takiej wilgoci nie lubią, natomiast u mnie, w ulubionym (niby) ich środowisku nie widać ani jednego kiełka cebulowych... ;:224. Wylazły przebiśniegi, reszty nie widać... Mało tego, obawiam się, że zginęły niektóre nowo nabyte irysy ;:145.
A jeśli idzie o róże, no cóż, żyzna ziemia pradoliny Redy służy im nadzwyczajnie. Ani się nie obejrzysz, jak to smętne pobojowisko zamieni się w przepyszny kwiatowy bukiet, od widoku którego nam wszystkim kapcie pospadają ;:oj.

Bużka dla Ciebie i Rysia - ;:196 Jagi
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu podczytywałam od czasu do czasu Twój wątek lecz nie zawsze chciało mi się pisać .Chłopaki też są fajne mam też dwóch wnuków a teraz malutka prawnuczka oczko w głowie nas wszystkich ;:167 .Ta nie da się okraść z jedzeniem lubi ama :D Teraz zaczyna coraz więcej mówić niektóre słówka fajnie jej wychodzą ma teraz 1 i 5 miesięcy .To najfajniejszy czas ;:167 Twój ogródek nie wygląda zachwycająco w stojących kałużach jednak narcyzy irysy lubią taki raj nawet przebiśniegi już kwitną ,a u mnie wciąż w pąkach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu czosnki co roku dokupujesz,czy kwitną Ci tak ładnie co roku ? Bardzo podobają mi się kule posadzone w szpalerze ;:333
No rzeczywiście masz mokro u siebie,ale słonko jak zaświeci to wciągnie i wysuszy błotko ;:3
Róże masz cudne,bujne,aż napatrzeć się nie mogę ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

A ja mam pytanie o to zdjęcie ;:108

Obrazek

Ile krzaczków Munstead Wood i Princess Alexandra of Kent tam rośnie?
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały ogródek

Post »

Róże cudne ;:oj Czosnki i łubiny też.

Grzęzawisko rzeczywiście jest, ale kiedyś wyschnie i trzymam kciuki żeby szybko sie to stało. Twój ogród zawsze jest ładny i teraz tez taki będzie :)
Kociaki działkowe i domowe cudne masz. Jak dobrze, że dokarmiasz bezdomne biedaki.

Zdjęcia ulic w Kenii zrobiły na mnie mocne wrażenie...takich miejsc jest tysiące na naszej planecie niestety...a my czasem narzekamy :oops:
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

JagiS,
dziękuję za słowa pociechy. Z pewnością latem ogród wypięknieje, ale obecnie jest tragicznie mokro.
Rozpoczęłam małą ogrodową rewolucję. Za nim zaczęły się roztopy wycięłam, przy pomocy znajomego dysponującego piłą łańcuchową,
ogromną leszczynę zajmującą centralną część ogrodu. Pod topór poszły też dwie spróchniałe stare śliwy. Zyskałam dzięki tym zabiegom piękny zielony salon - placyk w kształcie zbliżonym do okręgu, o średnicy 6 - 8 metrów. Planuję w tym miejscu trawniczek obramowany kostką granitową, otoczony rabatkami kwiatowymi. Trochę na wzór Twoich Zielonych Pokoi i trawniczka Wandzi7. Ma to być miejsce rekreacyjne ze stolikiem i krzesełkami. Prace opóźniają się z powodu deszczu.
Narcyzy lubią wilgoć tulipany mniej, ale widać jedne i drugie.
Irysy mocno przemoczone, jakoś rosną. Szkoda by było, żeby Twoje nowe irysy zginęły . Zamówiłaś bardzo piękne odmiany. Może się jeszcze pokażą.

Jadziu JAKUCH,
Twoja mała Amelia jest o rok młodsza od Rysia. Cudne są takie maluchy. Nie mogę się napatrzeć na swojego Rysia, taki piękny mi się wydaje.
Tak długo zalany na przedwiośniu ogród nigdy nie był. No cóż zobaczymy co przetrwa. Liliowce z pewnością, narcyzy też lubią wilgoć.

Annes 77
czosnki posadziłam kilka lat temu i co rok powracają. Nie dosadzałam nowych. Może szkoda bo rzeczywiści elegancko się prezentują.

Dorotko 350,
Moje róże Munstead Wood i Princess Alexandra of Kent to pojedyncze krzewy. Rzeczywiście pięknie kwitły i w czerwcu, i w sierpniu.
To róże godne polecenia. Rosną tyleż wszerz co i wzwyż. Munstead Wood intensywnie pachnie i zakwita jako pierwsza w mym ogrodzie.

Lemonko -Izo,
dzięki za pochwały. Warto mieć w ogrodzie kilka ładnych różyczek. Miło patrzeć na cudne kwiaty.
Fotki z Kenii też mną wstrząsnęły. Musimy doceniać takie oczywiste dobro jak ciepła i zimna woda w kranie, wanna i pełna lodówka oraz pralka, buty, czyste ciuchy i wiele innych wygód, o których tysiące ludzi w biedzie nawet nie marzy.

buum -Piotrku,
dziękuję za wizytę. Prócz róż mam też inne piękne kwiaty.
Ciekawostką okazała się posadzona w zeszłym roku mieszanka 50 sztuk irysów holenderskich - cebulowych. Miał to być mix kolorów.
Zakwitł jeden niebieski, dwa różowe i 47 białych, "fantastyczny "mix.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

przetacznik 'Christa'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mały ogródek

Post »

AAAAAAAle piękne irysy ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj :wit . Ciekawa jestem czy u mnie naparstnice się sieją bo nie wiem. Mam jedną wielką sadzonkę od zeszłego roku . Kiedy ewentualnie powinny pojawić się jakieś siewki ?? Faktycznie masz delikatne bajorko ale na pewno za kilka dni wodą wsiąknie ;:108 . Irysy cudowne ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”