Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mały ogródek

Post »

A mnie się wydawało, że mam sporo narcyzów :;230 , przy Twoich to ja mam przedszkole, co tem przedszkole - żłobek. Masz niesamowicie ukwiecony wiosenny ogródek. No i piękna w kolorze prymulka, znasz jej nazwę?
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu jak pogoda w trójmieście ??? Udało się uniknąć zimy???
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mały ogródek

Post »

Narcyzowe pole wspaniałe ;:63
Dziwię się że narcyzy dały radę a tulipany wygniły. U mnie właśnie odwrotnie się dzieje. Jakoś nie mogę się dochować narcyzów. Z 2 kilogramów cebul zakwitły dwa kwiatki. Reszta zgniła, choć mam raczej sucho. Nieszczęśliwie w to miejsce spadał śnieg z dachu...
Przydałaby mi się Lisica, mam ponad 100 róż i nie jestem zadowolona z mojego cięcia ;:306 Inna sprawa że większość ścięta do kopca....
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały ogródek

Post »

Joluś, piękne łany narcyzowe ;:180 Jak co roku zresztą :D
Ja się trochę zraziłam do narcyzów - z ubiegłorocznych wyszło może 50% :( Nie wiem czy będę w tym roku dosadzać - Ciut za droga impreza jak na jednoroczne efekty...
Stare odmiany - np. Ice Follies jeszcze jako tako zakwitły, ale moje najładniejsze - Pink Charm mają 4 kwiatki :evil:
Na dodatek u nas od tygodnia śnieg, deszcz, grad, znowu śnieg... i tak w kółko. Najwcześniejsze tulipany leżą pokotem na ziemi :( Ech, taka wiosna, że niech to gąsior kopnie ;:223
Życzę Tobie i nam wszystkim słońca, słońca i jeszcze raz słońca ;:3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały ogródek

Post »

Dziś chciałam zrobić zdjęcie swoich narcyzów i wrzucić na FO.
Ale kiedy się już do tego zabierałam, pomyślałam sobie, że co tam moje narcyzy.
Przypomniałam sobie o Twoich i zdjęcia nie zrobiłam, bo jakiż zachwyt może wzbudzić jedna kępka?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mały ogródek

Post »

Cześć!
Piszecie o pięknych kwiatach na zdjęciach Joli. Ja dostąpiłam ponownie zaszczytu obejrzenia ich na żywo. Mówię Wam, coś niesamowitego ;:oj. Tych narcyzów chyba są tysiące. Wszystkie wielkie z ogromnymi kwiatami. A do tego prymulki jak marzenie, wspaniałe hiacynty na wysokich nóżkach. Cudo!
Najwyraźniej tym roślinom podmokłe środowisko odpowiada. Zwiedzającym nieco mniej, bo gleba wciąga buty po kostki, a wyciągnąć je dość trudno ;:218. Niemniej widok takiej masy kwiecia wynagradza trudy i ubłocone buty. Odwodnić ten skrawek ziemi będzie dość trudno, bo jest w dołku, a wszędzie dookoła mokro i woda spływa akurat do Joli ;:174. Trzeba by porządnie podnieść grunt, a to zadanie bardzo skomplikowane zważywszy fakt, że każdy skrawek jest skrupulatnie obsadzony ukochanymi roślinami Joli ;:224.

Yoll, dzięki za uroczy dzionek i pyszny obiad.

;:196 Jagi
PS. Słodziutki Różowiaczek jednak zdołał wywinąć psikusa mojej torebce ;:306. Trzeba było Cię posłuchać...
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały ogródek

Post »

Wyobrażam sobie ogród Joli. Skoro na zdjęciach dech zapiera to co dopiero na żywo :)
Nie znam się na podnoszeniu poziomu gruntu, ale mam nadzieję, że jest to możliwe i powoli będzie się dało to zrobić nie uszkadzając roślin a przynajmniej większości z nich. Życzę słońca i chwilowo braku deszczu ;:3
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały ogródek

Post »

JagiS
Uwierz mi.... WIERZE CI ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witajcie,
W zeszłą sobotę miałam zaszczyt i przyjemność ponownie gościć JagiS i Lisicę. Dziewczyny przywiozły własny sprzęt: elektryczną piłę łańcuchowa i solidny sekator. Tworzą zgrany duet. Od razu zauważyłam dużą wprawę i znajomość tematu. Byłam pod wrażeniem sprawnej obsługi niebezpiecznej, ciężkiej piły łańcuchowej przez Lisicę - osobę raczej subtelnej postury. Konsultacje oraz czynna i decyzyjna asysta JagiS była wsparciem akcji przycięcia dużej, starej jabłonki, wycięcia spróchniałej śliwy oraz dwóch dużych zbrązowiałych jałowców i innych mniejszych krzewów. Moja rola ograniczyła się do wynoszenia obciętych konarów i gałęzi. Ogród rozświetlił się.
Moja wdzięczność jest wielka jak Pacyfik.
Jestem pełna podziwu dla Lisicy i JagiS za umiejętności i odwagę do podejmowania się trudnych (męskich) prac ogrodowych.
Dziewczyny WIELKIE DZIĘKUJĘ ;:167
Jagoda mocno przesadza z tymi łanami i tysiącami narcyzów. Dwa szpalerki i kilka kępek, ot i cała parada.
W tym roku kwitnie o wiele mniej narcyzów i tulipanów niż w ubiegłych sezonach.
Co do błota i wciąganych butów przez bagno - to prawda, zgadzam się z JagiS bez protestów.
Kupię kontener piasku i ziemi. Robię miejsce na składowanie ziemi. Jest nadzieja. Lisica powiedziała, że jest to do zrobienia. Uwierzyłam jej :wit .

Jagodo co do torebki, to nie ma Różowiaczek innego wyjścia jak iść do pracy, zarobić pieniążki i odkupić Ci nową torebkę.
Różowiaczek uznał Cię za rodzinę. Rodzina ma jednakowy zapach, rozpoznawalny dla niego. Musisz "pachnieć" Różowiaczkiem, bo jesteś nasza.
Nie mniej nowa torebka nie za duża, nie za mała jest do odkupienia. Czy także ma być czarna, a może beżowa na lato? W CCC są już promocje.
Sorry za sierściucha - paskudę.

Oto jabłonka po cięciach. Piękne drzewko, smaczne jabłka.

Obrazek

Przycięte dolne konary jabłoni , w tle pieniek po ściętej śliwie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mówi się, że "chodzi o to, aby nie wpaść w błoto". U mnie to się nie da.
Obrazek

CDN
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

No faktem jest, że na susze narzekać nie możesz ;:306 Chociaz tak serio, to takie podłoże chyba bardzo utrudnia życie :roll:

Rzeczywiście, nie ma co zaprzeczać, ja tez widze łany narcyzowe :wink: Piękne.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu piękne drzewka, kształt ;:215 BArdzo ładnie komponuje się z pozostałością :)
A co do tego błotka, to na pewno za szybko z wężem lub konewką biegać nie będziesz musiała ;:306
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu,
ostatnie zdjęcie przedstawia dla mnie swojskie widoki.
Podobne błoto zrobiło się u mnie pod stajnią po ostatnich deszczach.
Także w czasie ostatniego biegu zdarzały się spore odcinki o grząskim podłożu, średnio do kostek.
Ja się już wprost doczekać nie mogę, kiedy w końcu zrobi się ciepło i słonecznie.
To teraz to jest już przesada.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu :wit . Wszystko masz ładne, piękne ale to błoto faktycznie nie wygląda dobrze :( . Na pewno musi utrudniać życie ;:222 . Narcyzki śliczne ;:138 . Oby pogoda w końcu Ci dopisała, słoneczka życzę i pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”