Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Dziś był piękny dzień. Rano praca, a po południu spacerek z córką i Leonkiem po parku.
W ogrodzie mimo upałów ciągle jest mokro i wilgotno.
Boję się kosić mokrą trawę elektryczną kosiarką. Ogród zarasta chwastami. Trudno z nimi walczyć.
Po deszczach zaatakowały ślimaki. Skarmiłam na nich kilogram niebieskich "przysmaków", a i tak wszędzie ich pełno. To jak walka z wiatrakami.

Obrazek

Róża 'Tom Tom', od JagiS, zakwitła wdzięcznymi, różowymi kwiatkami.

Obrazek


Zakwitnie młodziutka hortensja 'Pinky Winky'.

Obrazek

Kotki przeważnie śpią. Kicek znalazł wygodne łóżeczko.
Obrazek

Oczusia na swoim miejscu.
Obrazek

śliczna 'Rocco'
Obrazek



Kasiu Kaniu,

dzięki za miłe słowa. Na piaskach tylko dziewanna dobrze rośnie. Gliniasta gleba chyba nie najgorsza. Liliowce nie mają wygórowanych wymogów glebowych. Wszędzie dobrze rosną. Na moim kwaśnym torfie czują się wyjątkowo dobrze. Irysy syberyjskie także mają tu jak w raju, osiągnęły gigantyczne rozmiary. Nie wiem kto je wykopie.
Mam za dużo różnych roślin, niektóre tłoczą się niemiłosiernie. Dzielę i pomniejszam ilość liliowców. Odmianę 'Baracuda Bay' mam od 5 lat, a dopiero w tym roku dostrzegłam jej wyjątkową urodę. Zachwycam się nim od kilku dni.

liliowiec 'Baracuda Bay' - apetyczny jak marcepanki oprószone cynamonowym pudrem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IzabeloS,
w liliowcach można się zakochać. Jest w nich jakaś magia, która mąci rozum i przekreśla zdrowy rozsadek. Dzielę obecnie niektóre karpy. Mam z tym trochę zabawy = roboty.

'Glacier Bay

Obrazek

'Summer Wine'

Obrazek

'Divine Comedy' - boska komedia
Obrazek

liliowiec 'Night Beacon'
Obrazek

'Black Magic'
Obrazek

'Double Ball'
Obrazek
NN
Obrazek


A to "przebój" sezonu: fasola i ogórki.

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu ;:167
Pospacerowałam ,powąchałam liliowce i zmykam zerknąć choć na chwilkę do wątków dziewczyn ;:65 ;:167
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Asmo,
liliowce raczej słabo pachną. Wolę zapach floksów, chociaż w tym roku gorzej się prezentują niż zazwyczaj. Może się jeszcze przy ładnej pogodzie rozkręcą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mały ogródek

Post »

:wit Floksy mają intensywny zapach,pamiętam z dzieciństwa,babcia miała ich pełno w ogródku ;:333

Mam jeden ;:306 niestety kolor nie taki jak zamówiłam ;:185
:wit
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

Można powiedzieć, że obejrzałam Twój wątek i ... przysłowiowa 'szczęka' mi opadła ;:oj . Jak ktoś mi jeszcze kiedyś powie, że mam busz, to odeślę do Ciebie :heja .
Piękny ogród i ogromne rośliny ;:173 . To jest to, o czym marzę od zawsze, ale glebę mam piaszczystą i z marzeń "nici" ;:14 .
W tym sezonie z mojego ogrodu wyjechało kilka zapakowanych bagażników z roślinami, a efektu wolnych miejsc dalej nie ma ;:185 . Nie wiem, ile musiałabyś roślin wykopać, żeby co nie co było widać, bowiem te, które były ściśnięta, po prostu wyprostują się i rozłożą swoje pędy i liście. Tak to widzę ;:306 .
Ja bym się tym nie martwiła, bo masz mniej do pielenia, bowiem w moich nasadzeniach "żyje" taka właśnie idea; jak najmniej wolnej gleby, żeby zielsko nie mogło urosnąć ;:108 . Sama wspominasz, że czasu miewasz niewiele ;:131 .
Tak pięknie rozrośniętych róż dawno nie widziałam, są jak marzenie ;:63 ;:63 ;:63 . Moje pnące tylko mogę z nimi porównać, ale one w genach mają zakodowane bycie wielkimi.
Róż rabatowych i angielek nakupowałam dopiero w ub. roku - prawie 40 szt. Zobaczę, co będzie dalej. Zależy to bowiem od mojego samozaparcia w karmieniu ich w sezonie, bo ja myślałam, że one będą same rosnąć, a ja będę tylko je podziwiać i wąchać - o święta naiwności ;:223.
Chęci może i będą, ale z siłami, to jak gra w rosyjską ruletkę - raz są, a raz ich nie ma ;:199 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu :wit . Przebój sezonu czyli fasola i ogórki wyglądają świetnie ;:138 . Nawet upały im nie straszne ;:333 . Ślimaki bywają denerwujące ;:222 . Ja na szczęści ich teraz nie mam ale wiosną miałam też sporo tych dziadów ;:222 . Masz sporo ładnych floksów a one teraz mają swój czas ;:215 . Liliowców u Ciebie jest od groma ;:oj cudowne są ;:167 . Pogoda ostatnio bardzo mecząca i najlepiej wychodzić późnym wieczorem ;:173 . Pozdrawiam i spokojnej końcówki tygodnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

To jeszcze starczyło miejsca na ogóreczki i fasolkę? ;:138
Uwielbiam liliowce chętnie je obejrzałam u Ciebie i jeszcze znasz ich nazwy. ;:138 Szukam czy nie mam podobnych, to bym nazwała moje NN. Rzeczywiście liliowce w większości nie pachną, chociaż gdy pieliłam ostatnio przy takim fioletowym z żółtym środkiem, zaleciał mi delikatny śliczny zapach. Powąchałam pachniał ten liliowiec.
Przyglądam się Twojemu Summer wine, przypomina mi mojego o takim niezwykłym kolorze. Jakbyś rozpoznała jakieś liliowce na moich zdjęciach proszę o sugestie nazw.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mały ogródek

Post »

Jak tu się wdepnie to ciężko wyjść ;:167 Niesamowicie piękna gęstwina. W twoim ogrodzie podobają mi się kolory, których nie znoszę w swoim ogrodzie. To pewnie kwestia dobrze dobranych kompozycji.
W tym roku odkrywam u siebie niecodzienny pociąg do liliowców. 'White Temptation jest piękny, prawdziwa pokusa. A i Vintage Wine też czaruje. Mam jeżówkę o tej nazwie i w podobnych barwach. Ciekawe czy stworzyłyby ładny duet. Vintage Wine tworzy wysoką kępę? Chętnie się rozrasta?
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, u Ciebie ogród zalany, a u mnie odwrotnie - sucho jak pieprz, a temperatury od tygodnia po 33-36 stopni w cieniu :( Lubię ciepełko, ale to już trochę przesada... Przyszły zakupione irysy, ale muszę poczekać, aż kapnie trochę wody, bo w tej chwili nie da się wbić sztychówki do ziemi. Twoje iryski też już przyszły? ;:183
Dopiero teraz zauważyłam Twój poprzedni wpis:
Na 'Pastelowej' rośnie pomyłka od Floribundy, zatem NN, dość wdzięczna.
Nie wiem, jak mogłam go przegapić ;:oj Mam taką samą pomyłkę z Flori... Nie reklamowałam, bo nawet mi się podoba. Imienia nie znam, niestety, ale mam poważne podejrzenia, że to La Feuillerie - hodowca Lens. Tylko ta róża z ich oferty jako-tako pasuje. Co myślisz?
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Jest ciepło, ale nie upalnie. Pełnia lata to wspaniały okres. Kwiaty kwitną, pszczółki bzykają, fruwają motyle. Jest pięknie.
Róże się namyślają. Ładnie zakwitła 'Sebastian Kneipp' od JagiS. Krzaczek osiągnął około 1 m wysokości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trawa Carex 'Fountains' rozrosła się gigantycznie. Przydusiła różę i floksa.

Obrazek


Asmo
floksy same się rozsiewają, ale tylko te zwykłe, różowe. Odmianowe słabiej rosną i nie mnożą się.

Obrazek

Obrazek

Pulpo 22 Aniu
Dzięki za miłe słowa. Pochwały są na wyrost. Rośliny są ładne ale to ich zasługa. Rabaty nie za bardzo, to już moje beztalencie. No i chwasty, nieład - dyskwalifikacja.
Masz 40 nowych róż, to dużo. Ciekawe czy wszystkie Cię zachwycą. Moje kupowałam w 2014 roku wiosną. Przy nadmiernej wilgoci zaczynają się wykruszać. Zostaną tylko najsilniejsze. Wilgoć powoduje choroby grzybowe - zabójca moich róż.

Maria Antoinette od JagiS, ładne kwiatki , mój ulubiony, kremowy kolor

Obrazek

'Andre le Notre' wypuściła pęd o wysokości 1,5 metra.

Obrazek

'Sebastian Kneipp' niżej wraz z 'Andre le Notre' wyżej

Obrazek

Ewelkacho,
Dziękuję za pozdrowienia.
U nas na północy nie jest tak gorąco. Temperatura od 22 do 24 st C w sam raz. Tylko, że pada co drugi dzień i ciągle jest mokro.
Widziałam Twoje piękne hortensje i trawy, a także jeżówki. Twój ogród wypiękniał w krótkim czasie nie do poznania. ;:138 Moje jeżówki wszystkie wyginęły. Jedynie na liliowce nie narzekam.

NN
Obrazek

'Higland Lord'
Obrazek

Alicjo a_nie

W liliowcach można się zakochać, szczególnie gdy znajdą w ogrodzie dobre warunki do rozwoju. Widzę, że u Ciebie rosną wspaniale. Wiem, że niektóre pachną, ale nie mam szczęścia - moje bezwonne. Zwróciłam uwagę, tzn obwąchałam i zapachu nie stwierdziłam, za to nos na żółto pyłkiem sobie usmarowałam ;:215 .
Postaram się zwrócić uwagę na nazwy twoich, ale to nie łatwe zadanie. Jest tyle podobnych odmian.
Poproś specjalistów z wątku "Liliowce" może tam Ci pomogą.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=462

Warzywa i owoce w ogródkach działkowych to stara tradycja. Wiadomo, że tradycja to grunt po którym stąpamy, to korzenie z których się wywodzimy. Zatem szanując tradycję uprawiam fasolkę, ogórki i selery. Sałatę i pietruszkę zjadły ślimaki. Małego warzywniczka bronię jak niepodległości przed inwazją róż, i innych kwitnących. Irysy wdarły się w zeszłym roku i to było złe. Warzywa są także ozdobne. Pięknie wygladają buraczki fioletowe kapusty, a i fasolka z rudbekią, słonecznikiem lub nagietkiem koi wzrok i nerwy. Wiejskie klimaty mi odpowiadają. Czyż nie przyjemnie jest zjeść warzywo lub owoc własnymi, dosłownie, rękami wyhodowane. Jest wiele powodów dla których warto mieć warzywnik. Nie tylko duchem ale i ciałem jesteśmy. Dlatego na metalowej podporze posadziłam w zeszłym roku jeżynę, a nie kolejna różę.
Może z wiekiem robię się praktyczna? Sok z jeżyn dla wnuków mam w planach.

Dla Ciebie motyle, jest ich bardzo dużo w tym roku.

Obrazek

Obrazek

April -Jolu
Dobrze jest mieć określone ściśle upodobania kolorystyczne w ogrodzie i nie wychodzić poza ustalone reguły.
Dysonanse wprowadzają chaos i burzą harmonię. Jednak każdy medal ma dwie strony. Ścisłe zasady ograniczają nowe możliwości. Liliowce i irysy mają kwiaty w tak fantastycznych kolorach, że czasem warto odstąpić od założeń.
'Summer Wine' jest w kolorze czerwonego wina. Spodobał by Ci się purpurowy z cytrynowym gardłem
'Night Beacon'

Obrazek

Elwi
Różyczka bez nazwy z Floribundy to może być 'La Feuillerie'. Wprawdzie moja jest bardzie w pąkach różowo - morelowa niż żółta, ale opis się zgadza, kształt pąków i kwiatów oraz wzrost taki jak w katalogach. Dzięki za wnikliwe oko i uwagę.
Zrobię jej więcej fotek , obecnie nie kwitnie.
Dla Ciebie różowiutki jak landrynka 'Final Touch' - ostanie tknięcie , późny.

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mały ogródek

Post »

Cudne kremowe różyczki-uzupełniają się jak bliźniaczki :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Jolu:)

Liliowce wyjątkowo mi zakwitły w tym roku,jeden z nich wczoraj otworzył ostatni pąk.Nacieszyłam się ich urodą.
Teraz czekam na hortensje,Bobo w donicy ma ogromne baldachy ;:333
Warzywka w swoim ogródku to jest coś ;:215 Właśnie zerwałam fasolę szparagową po raz pierwszy fioletową odmianę.
Pierwsze pomidorki już mamy,sąsiad zza płotu zawsze je podziwia ;:224
Andre Le Notre u mnie stoi po pierwszym kwitnieniu i odpoczywa,a u Ciebie taki pęd ogromny do nieba wypuściła ;:oj
Kotki ;:108 :uszy
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, ale ja nie twierdzę, że moje upodobania kolorystyczne są najlepsze.
Po prostu najbardziej mi pasują. Każdy ma to co lubi i to jest cudowne.
Podziwiam między innymi u Ciebie płomienne barwy.
Są śliczne, ale nie dla mnie. Przy moim szalonym życiu potrzebuję trochę uspokojenia
Współczuje urazu kolana. Mnie dzisiaj dorwała rwa, wiem co to znaczy kiedy nie można się schylić.
Ale ja się nie matrwię, ogród jakoś sobie radzi beze mnie
U Ciebie wygląda przepieknie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”