Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu - chciałam się pochwalić, że irysek syberyjski od Ciebie został posadzony nad Leśną Kałużą. Wygląda fajnie i naturalnie tak jakby rósł tam od dawna..
Drugi irys w dużej donicy musi trochę odczekać - w lipcu planuję przesadzić moje irysy bo widzę na nich wyraźne objawy zagłodzenia ;:202 wtedy znajdzie miejsce pomiędzy odmianami historycznymi.

Obrazek

Jolu potem usunę zdjęcie, żeby nie zaśmiecać Ci wątku.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mały ogródek

Post »

Bujność, wszechogarniająca bujność - przede wszystkim to określenie nasuwa mi się na myśl, gdy oglądam te widoki. A kiedy już się naoglądam, idę płakać nad swomi różami.

I mam jeszcze pytanie: Dlaczegóż, ach dlaczegóż ta niegrzeczna Lisica nie ma tutaj jeszcze swojego wątku? No niedobra jest po prostu. ;:14 Czyżby to była owa ruda w chusteczce na głowie?
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Owszem Wandziu, ruda, bo jaka ma być Lisica, jak nie ruda.
Ogród ma przepiękny, wątek Lisicy byłby niewątpliwie ciekawy.
Póki co wspólnie z JagiS opowiadają o ogrodach.

cdn
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mały ogródek

Post »

Patrzę na zdjęcia sprzed pięciu dni i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że takie widoki u mnie to przeszłość. Słońce, wiatr i czas zrobiły swoje - moje róze pierwsze kwitnienie mają za sobą. Tak mi żal! Fajnie, że są jeszcze miejsca, gdzie można podziwiać takie ogrody. Maria Curie jest ulubioną różą M., na szczęście ta jeszcze ma kilka kwiatów. Szkoda, że jest tak mało rozpowszecniona, bo jest piękna, prawda?
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witajcie,
chociaż ciągle pada, róże nadal pięknie kwitną. Nie jest zbyt ciepło, więc kwiaty utrzymują się dłużej na krzewach.
Ogród zarasta chwastami. Tulipany nie wykopane. Żałuję, że w tak pięknym okresie nie mam dość czasu na hobby.


Obrazek

Obrazek


'Eifelzauber'
Obrazek

Obrazek

Pashmino,
spotkania na żywo są sukcesem naszego Forum. Kontakt wirtualny zmienia się w rzeczywisty, to tryumf naszych działań.
Spotkania są bardzo przyjemne, pozostawiają wrażenia i miłe wspomnienia.
Dobrze, że kupiłaś ASL , to wspaniała róża, będziesz z niej zadowolonwa. U mnie ma 2,5 m wysokości i 2 m szerokości, wielkolud. Faktycznie pąki ma morelowo - rumiane , a kwiat blado różowy.
ASL

Obrazek

Obrazek

Jadziu JAKUCH
Ogród Lisicy nie dość, że w pięknych harmonijnych kolorach, to na dodatek tak zadbany i uporządkowany, że zazdrość trudno powstrzymać. Mój bałagan, przez porównanie, jeszcze bardziej jest dokuczliwy.
Sama jestem zdumiona jak bujnie rosną i kwitną moje róże.
Zakwitły Ascot i Soul, kuzynki od Tantau. Są bardzo do siebie podobne.
'Ascot'


Obrazek

Obrazek

'Soul'

Obrazek

Obrazek

Ewelkacho,
Pastelowa Rabata faktycznie udała się. Choć 'Avalon' w liczbie dwóch, przytłoczone zostały Leonardem i Crocusem.
Zanim kupiłam róże także oglądałam i zapisywałam te najładniejsze. Nie kupuj pochopnie i za dużo, bo potem robi się tłok i nadmiar.
'Avalon' do wydobycia z zarośli.


Obrazek

i 'Pastelowa' na której obecnie 'Chippendale'(też Tantau) się wyróżnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alicjo A_nie
W Twoim wielkim ogrodzie róże krzaczaste są jak najbardziej wskazane. Duże krzewy mogą piękne zaprezentować się na rozległej przestrzeni. Rabatówki są dobrze dla mniejszych ogrodów, takich jak mój.
'Maria Curie' nie jest taka mała . Moja ma 1,2 wysokości i 1,5 szerokości. Jest ładna , aż za ładna, coś mi w niej nie pasuje. Jest nazbyt upudrowana, uszminkowana i do niczego nie pasuje, chyba wolę takie jak 'Andre le Notre', lub 'Tchaikowski'.

'Maria Curie'

Obrazek

'Andre le Notre'


Obrazek

'Andre le Notre'
Obrazek

'Tchaikovski'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu Ambo,
podarowany irys syberyjski to odmiana 'Shell We Dance' - kwiat duży górne płatki błękitne dolne ciemno niebieskie- chabrowe.
Fotki nie usuwaj, bo i po co, jest ładna.
Widziałam Twoje białe rabatki.
'Artemis' by się tam wkomponował.

Obrazek

Obrazek


albo' Andre le Notre' i 'Sebastian Kneipp'
Obrazek

Obrazek

Wandziu 7,
bujność to właściwe słowo, szkoda tylko, że najbardziej do chwastów się odnosi. Nie panuję nad tą zielonością.
Róże dopisały mi w tym roku. Za rok może być odwrotnie Twoje zaszaleją, a moje podupadną. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Nie mam nowości , raczej róże klasyczne z tradycją.

'Munstead Wood' ciągle piękna.

Obrazek

'Eden Rose' wielkie kwiaty, nasiąknięte deszczem zwiesiły główki w dół.

Obrazek

'Parky'
Harknessa ma setki pąków.


Obrazek

'Sommersonne' niezniszczalna

Obrazek

róże na rabatach
Obrazek

moje żurawki

Obrazek

ewko 36jj
U mnie jeszcze pełnia kwitnienia róż. Chociaż niektóre już za chwilę zaczną przekwitać.'Maria Curie ' jest bardzo ładna, ale wypadła z mojego gustu. Jakoś mi coraz bardziej nie pasuje do pozostałych nasadzeń. Zdominowała rabatę i kolorem i wielkością, choć wydaję się piękna. Wolę żółta 'Marselisborg'. Ma kuliste pąki, bordowe liście i cudny kształt kwiatu, nawet żółty, niemodny kolor mi nie przeszkadza.
Marselisborg' Poulsen

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu u Ciebie pada, a u mnie gdyby nie woda z kranu róże, by pomarniały tak suchutko .Po różach nawet nie widać ,ze jest mokro widocznie im to pasuje tak cudnie kwitną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Jadziu JAKUCH,
U nas cały dzień pada deszcz. Ślimaki mają się dobrze.
Zobacz jaka ładna róż rośnie u mnie w chaszczach pod płotem. Chyba nazywa się 'Mazowsze', kwiaty mia wielkie i blado różowe.

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj, Yoll!
Faktycznie, na logikę biorąc, na małej działce lepsze byłyby rabatówki. Szczególnie biedny jest prześliczny Avalonek, bezlitośnie przywalony różaną kolubryną. Wyjściem byłaby też redukcja ilości róż wielkich, ale wiem, że dla Ciebie to zadanie ponad siły. To może zacznij faktycznie od Marii Curie, bo doceniając w pełni naukowy dorobek uczonej, róża jej nie dorównuje. Natomiast Andre le Notre, Sebastian Kneipp i Eifelzauber to róże o tak subtelnych kolorach, że wszędzie pasują i ze wszystkimi innymi roślinami (szczególnie błękitnymi) świetnie się komponują. Chyba najbardziej takie lubię. Aktualnie mam problem ze zbyt dużą mnogością barw ;:174.
Na Twoich zdjęciach te olbrzymie, oblepione kwiatami krzaki autentycznie zachwycają, lecz dla mnie taka ilość kwiecia jest lekko przytłaczająca... ;:224. Jak nad nimi zapanować, jak sobie poradzić z obcinaniem przekwitłych kwiatów... ;:218.
Czytam, że u Ciebie też solidnie podlało. Róże smętnie wiszą, ale ja się z tej niebiańskiej wody bardzo cieszę.
Miłych chwil z malutkimi chłopczykami i ogrodem.

Buziaki serdeczne - Jagi
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mały ogródek

Post »

Jola przepiękny różany pokaz ;:oj oczu oderwać nie można :) kwitną niesamowicie i zapach zapewne równie niesamowity się unosi :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Ładna róża Jolu i taka swojska w delikatnym różu, lecz gdzie jej do angielek ;:224 Jednak każda z nich ma cos w sobie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, rabata pastelowa wygląda obłędnie ;:180 Nic, tylko siąść na leżaczku i gapić się na nią cały dzień ;:108
Twój ogród to kwintesencja bujności ;:215 Tak wielkich, obsypanych kwieciem krzewów, nie widziałam chyba u nikogo ;:oj Możesz narzekać, że mokro, że irysy nie chcą rosnąć, ale to nie zmienia faktu, że róże wyjątkowo dobrze się u Ciebie czują. Jak w ogrodzie botanicznym ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj :wit . Kochana jak widać wszędzie wskazany jest umiar. Masz niesamowity i piękny ogród ale faktycznie miejscami róże wchodzą na siebie. Z pewnością odbija się to również na ich zdrowiu. Pomimo,że jest mnóstwo cudnych róż postaram się wziąć Twoje rady do serca ;:196 . Zastanowię się 10 razy zanim kupię i posadzę jakąś różę ;:108 . Byliny można zawsze przesadzić a róże gorzej to znoszą , zwłaszcza takie kilkuletnie. Nie mniej uważam, że Twój ogród jest bajeczny i bardzo dziękuję za cenne wskazówki ;:333 . . Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Kilka ostatnich dni padał deszcz. Wiadomo jak mnie to "cieszy". Wczoraj wyszło słonko. Udało mi się wreszcie skosić trawę na ścieżkach miedzy rabatami. Zaraz ogród lepiej się prezentuje. Ścieżki mam za wąskie, ale już myślę nad ich poszerzaniem, a nie zwężaniem, jak to było kiedyś.
Róże jeszcze kwitną, choć są nieco przyklapnięte i zniszczone deszczem. Po różach przychodzi czas na liliowce, moja kolejna miłość.
Liliowce rosną u mnie jeszcze lepiej niż róże. Tworzą szybko ogromne, bujnie kwitnące kępy. Powinnam zrobić ogród liliowcowy, a nie różany, bo właśnie one są tu u siebie w domu. Róże występują gościnnie, a liliowce to domownicy, irysy- persona non grata. Mam wiele odmian tych kwiatów. Trochę za dużo. Oddałam wiosną znaczną ich część koleżance. Usiłuję rozdać, według mnie, brzydsze odmiany, myślę też o wątku sprzedażowym cenniejszych odmian. Wiem, że są pośród nas miłośnicy tych cudnych roślin.
Ogródek spod kosiarki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kicek na swoim miejscu, podczas ulubionej czynności.

Obrazek

JagiS
Moje wysiłki nad eliminacją zbyt dużej ilości wielkich róż są na zadowalającym etapie.
Ogromną Berolinę i purpurową NN zabierze w sierpniu kolega z sąsiedniej działki.
Marię Curie i karminową wielkokwiatową oddam koleżance, także z naszych działek.
Aleksandra of Kent została usunięta. Nieznana choroba wykluczyła ją z ogrodu. Pocięłam ją na kawałeczki i w torbie wyniosłam ją poza ogród , na osiedlowy śmietnik, aby zaraza na kompoście się nie rozgościła. Miejsce po niej opryskałam kaptalem. Zajmie je 'Wiliam Shakespear' tymczasowo rezydujący, o zgrozo ;:oj , pod płotem.
Avalon 2 sztuki przeniosę na frontową część ogrodu. U stóp 'Eifelzauber' rosnącej pionową będzie jej lepiej.
Wiem, że Twoje róże nie rosną tak bujnie, ale są wystarczająco duże, a piękne niezrównanie. Masz wspaniałe, szlachetne odmiany, w cudnych kolorach. Ogromne, bujne kszaczory nie są nam wcale potrzebne. Patrz moje, po co takie wielkie ;:124 .
Na potwora rośnie kolejna róża 'Parky' - 2 metry wysokości osiągnęła spokojnie.

'róża 'Parky' - Harkness

Obrazek

Obrazek

'Avalon' biedak do przesadzenia

Obrazek

'Eifelzauber' faktycznie dobra róża. Przedwczesną, niekorzystną oceną trochę ją skrzywdziłam.
Obrazek

cdn wieczorem
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”