Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

:wit Jolu!
Przyszłam z rewizytą i obejrzałam Twój cudny ogródek. Jest bajecznie, kolorowo, tak jak lubię najbardziej. Masz ogromną ilość tulipanów, narcyzów, piękne róże i dalie ;:167
Wielkie ;:138 dla Ciebie za pracę jaką wkładasz w tworzenie swojego ślicznego zakątka. Troszkę mało się udzielasz, a na pewno w tej chwili jeszcze u Ciebie kolorowo...Zatem poproszę o porcję jesiennych fotek.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Jadziu, Aurora czeka na wysyłkę do Ciebie. Dziś było w nocy zimno, tylko 2 st. Już czas wykopywać powoli dalie.

Miło Dorotko witać mi Ciebie. W moim ogródku cały rok kolorowo, to prawda.
Obecnie sprzątam przekwitnięte kwiaty, robię jesienne porządki. Usuwam nadmiar roślin, zamówiłam tylko 3 różyczki, ale miałam ochotę na większą ilość.
Bardzo i się podoba 'Salmon Flower Circus' którą widziałam u Ciebie świeżo posadzoną na nowej rabatce. Cudny kolor.
Muszę zacząć sadzić tulipany. Mam mało wolnego czasu na ogródek. Uprawiam go sama, nikt mi nie pomaga. Pracuję zawodowo. Na ogródek mam tylko godzinę dziennie , więcej w weekend jak nie wyjeżdżam do matki. Dlatego nie udzielam się na forum tyle ile powinnam. Jest tu bardzo ciekawie. Wiele pięknych ogrodów do oglądania.

Też mam różę 'Crocus Rose' Austina rośnie w półcieniu . Posadziłam ją wiosną 2014 , a obecnie ma 1,5m wysokości i 2 m szerokości, kwiaty piękne, ale bardzo szybko przekwitają. Może to wina półcienia. Róża godna polecenia, nie choruje.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Róże jeszcze piękne mimo przymrozków.
'Clair Marshall',

Obrazek


'Clair Marshall' 'Parky', Ascot'
Obrazek


'Leonardo da Vinci' moja ulubiona róża ma same zalety.
Obrazek


'A Shropshire Lad' ostanie kwiatki w tym roku
Obrazek


'Sommersonne' - zaskoczyła mnie ta mała kordeska obfitym kwitnieniem, ładnym kwiatem i nieprawdopodobnie zdrowymi listkami.

Obrazek

'Sommersonne'
Obrazek


'Sommersonne'
Obrazek

ostatnie fotki dalii 'Sofia', wczoraj w nocy przymrozek ściął wszystkie dalie.
Obrazek


Dalie żegnajcie. Za rok zobaczymy się znów.
Obrazek

rozplenica okazale rośnie

Obrazek

astry


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu smutna wiadomość ,ze przymrozek już ściął dalie ;:174 a przecież tak cudnie kwitły i nie miały zamiaru przestać szkoda ;:174 Róże jednak wciąż szaleją chociaż moja Claire też ma jeszcze parę kwiatów .Teraz jednak po raz trzeci zacznie kwitnąć Aphrodite, Kristalperle,Anisade również calutka zapączkowana .Mam tylko nadzieję ,że zdążą otworzyć pąki ,ale nie pamiętam sezonu ,żeby tyle razy róże powtarzały kwitnienie .Pink peace wciąż kwitnie to samo Prince de Monaco i jak tu nie kochać róż ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

A, to ciekawe u mnie nie było żadnych przymrozków
Wielka szkoda dalii -takie piękne kwiaty tyle pączków i trzeba się z nimi pożegnać. ;:145
Róże przepiękne jakie dorodne krzewy a kwiaty bajka ;:303
Przez zaglądanie do waszych ogrodów chyba się skuszę i zamówię róże
nie mam miejsca ale może zrobię jutro przegląd i też coś wysiedlę.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały ogródek

Post »

Dzięki za nową porcję zdjęć ;:196
Gdzieś wcześniej wyczytałam, że chwaliłaś Ascot. Jak długo ją masz? I czy to jeden krzaczek?
Moje dwie pannice rosną od zeszłego sezonu, ale trochę jestem nimi zawiedziona. Na mocne słońce kwiaty źle reagują, a i co do obfitości kwitnienia mam zastrzeżenia. Twoja wygląda pięknie, a ilość kwiatów ;:oj
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Och, jakże mi miło, Dziewczyny, że mnie odwiedziłyście :wit .
Jadziu, nie można nie kochać róż , są cudne od maja do końca sezonu. Wystarczy kilka krzaczków aby było interesująco, ciągle jest się czym zachwycać.
Aphrodite, Kristalperle i Anisade to same pięknotki. Zawsze miałam ochotę na Aphrodite i na Prince de Monaco, ale nie będę powtarzać Twoich specjalności.
Jest tyle nowości, że mogę wybrać jakąś różę, której nie mamy, żeby było coś innego do podziwiania. Obok Pink Peace będziesz miała teraz nową 'Pink Paradise' - to wyjątkowa pięknotka, już zazdroszczę. U mnie obficie zapaczkował i pięknie się rozrósł czerwonymi listkami 'Tchaikovski', ale te przymrozki go pewnie zastopują.
W sobotę będę wykopywać dalie, Aurora- wiadomo- jak trochę obeschnie, w pudełko i na pocztę, kierunek Śląsk.

Marysiu, szkoda dalii, ale u mnie jest tak co roku, początek października i wystarczy jedna noc z temperaturą około zera i po daliach.
Właściwie to nie tak źle, bo będą mogła je teraz wykopać i zacząć sadzić na miejsca po daliach tulipany. Tulipany i dale zawsze zajmują to samo miejsce.
Rosną na zmianę.
Marysiu zamów kilka nowych różyczek. Wysyłka z gołym korzeniem pod koniec października, jeszcze zdążysz. Nie trzeba zamawiać 15 sztuk, można 3 sztuki i też radocha. :heja :heja :heja
Zamówiłam różę rabatową 'Minerva' oraz krzaczaste 'Ventilo' i 'Soul'. Wszystkie w mojej ulubionej purpurze. Już w sobotę przygotuję dla nich miejsca. Usunęłam stare przywrotniki , funkie . Dwie stare róże, które źle u mnie rosną ( Vanilia i Papgeno) oddaję sąsiadce. I już jest miejsce na 3 nowe.
Mała 'Minerva' zamieszka pomiędzy też małą 'Celebrating Life' i 'Graceful Palace'. Będzie ładnie, już się cieszę.
'Ventilo' obok rubinowego floksa , a 'Soul' obok' Ascot' bo to krewniaczki i kolor podobny.

Dorotko, Moja 'Ascot' wspaniale urosła mam ja od wiosny 2014, jedna z lepszych moich róż. Na imieniny Wacława, 28 wrzesień, niedawno, z żalem, ścięłam kilka pądów i zrobiłam z niej cudny bukiet. Kwiaty zrobiły furorę pośród imieninowych gości. Długo stoją w wazonie , mają piękne, zdrowe liście. W kryształowym wazonie wyglądały bosko - klasyka. Byłam z nich dumna.
W każdym ogrodzie inaczej. Moja 'Ascot' ma dobre miejsce, za plecami ma wysoki rozłożysty świerk, słońce cały dzień.
U mnie z kolei gorzej kwitnie , Crocus' ma chyba za mało słońca, bo obecnie już nie kwitnie. U Ciebie lepiej się sprawuje.
Jestem ciekawa jak Twoje nowe różyczki zakwitną. Jedną mam na myśli szczególnie, wpadła mi w oko.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Jeszcze raz na spokojnie obejrzałam zdjęcia i szczerze mówiąc Twoja działka wygląda na nich na dużo większą niż 320 m ,uprawiasz same kwiaty czy warzywa tez?Sama się nią zajmujesz czy masz pomocników?
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj Dorciu,
ogródek ma 23 m na 14 metrów , to wychodzi 322 metry kw, nie chce być więcej, niestety.
A może jest wystarczająco duży na moje słabe możliwości. Mój mąż zmarł kila lat temu na zawał, sama muszę sobie radzić nie tylko z ogrodem.
Nikt mi nie pomaga, czasem syn zetnie żywopłot lub wykopie stary krzew. Mam jeszcze córkę, ale ona też nie lubi pracy w ogródku.
Kocham swój ogródek, choć nie jest najładniejszy. Nie wszystko mi się udaje, ale serce mam wielkie do roślin.
Prócz kwiatów mam mały warzywnik. W tym roku jadłam własną sałatę , fasolkę, buraczki, pietruszkę, selery. Pory i cebula tu się nie udaje, za mokro.
Mam 4 drzewa owocowe, jabłko, gruszę i 2 śliwy oraz krzewy czarnej porzeczki i borówki. Borówki 7 krzaków mają zawsze dużo owoców, bo mam kwaśną, torfową, podmokłą glebę. Plusy są takie, że nie muszę podlewać nawet w upalne lato. Mam studnię , w której zawsze jest woda.
Żeby rosły tu róże nawiozłam 2 wywrotki ziemi, w 2013 i 2014 roku. Miałam dwa razy górę ziemi ogrodowej do rozplantowania. Wtedy też syn z kolegą mi pomagali, bo bym nie podołała. Taczką wozili glebę.
Zrobiłam z niej nieco podwyższone rabatki i na nich rosną róże. Inne rośliny też by tam chciały, ale miejsca mało na tych lepszych rabatkach.
Mam trochę chaosu, bo wiele kwiatów mi się podoba i ciągle nie mogę zrozumieć, że za dużo, to czasem nie ładnie. Mam z tym kłopot.
Ale staram się.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu i jak mało potrzeba nam do pełni szczęścia, bo ogrody to nasze małe królestwa .Okres do wiosny będzie się ciągnąć w nieskończoność ;:174 ,ale trochę pracy w ogródku też będzie .Myślę ,ze Marysia da sie skusić na nowe zakupy :wink: i z pewnością już przegląda oferty :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu szacunek za te słowa ;:180 ja tak samo powtarzam,moja działka nie jest tak piękna jak wiele ogrodów tutaj na forum,ale bardzo ją kocham .jest moja,wkładam w nią dużo serca,też mam miszmasz bo zbyt dużo roślin lubię by z nich zrezygnować
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

Jadziu i rzeczywiście dałam się skusić ale tylko na trzy :
Soul - Acropolis i Kurfürstin Sophie, to są moje królowe, które wybrałam.
Będą mi pasowały kolorem ale muszę wysiedlić dwie .
są marne i u jednej jeszcze dzisiaj niechcący ułamał mi się jeden
cieniutki jak ogonek myszki pęd i teraz, to już ona nie ma szans .
nawet jak ją przesadzę gdzieś na tyły ,chyba nie przeżyje.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Śliczne Marysiu i coraz więcej osób zamawia Soul .Jestem ciekawa jak będzie rosnąć
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”