Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mały ogródek

Post »

Cudna i ogromna Crocus Rose,moja dużo mniejsza ;:224 Irysy piękne,podziwiam Twoje,wszelakie kolory i faktury :D
Róże w Twojej mokrej glebie czują się znakomicie i nie musisz podlewać :wink:
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały ogródek

Post »

Irysy naprawdę masz piękne. A kiedy należy je sadzić? Tak jak cebulowe, jesienią? Będę się do Ciebie zgłaszała po porady jak będę planować zakup irysów :) Jeśli pozwolisz, oczywiście :)
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Annes77
Faktycznie podlewać nie muszę , to jest obecnie dobra sytuacja.
Inne róże też się rozrosły. Będzie widowisko. Waniliowa rabatka wspaniale się prezentuje. jeszcze większość róż w pąkach, ale już można ocenić,że będą wspaniałe. Czerwiec i lipiec to najlepszy czas dla ogrodu.

Lemonko - Izo

irysy to wielka grupa roślin. U mnie rosną syberyjskie, cebulowe i bródkowe.
Syberyjskie to byliny , można sadzić od wiosny do jesieni. cebulowe sadzi się wiosną i pozostawia w glebie na stałe.
Bródkowe rozmnaża się, przez podział kłączy po przekwitnięciu, najlepiej w lipcu i sierpniu, ale i czerwiec i wrzesień to też dobra pora. Bródkowe mogą być niskie - SDB, średnie - IB i wysokie - TB. Wszystkie są zachwycające. Zachęcam do sadzenia irysów. Zanim zakwitną róże irysy ozdabiają ogród.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu no to jednak dobrze ,ze zamiast Crocus kupiłam JPII, bo na takiego potworka miejsca nie mam ;:185 Cudne irysy szczególnie te holenderskie kiedyś też je miałam lecz nie bardzo chciały kwitnąć tylko tworzyły cebulki a kwiaty były sporadycznie.Nie mogę się nadziwić ,ze na tak mokrej glebie tak cudnie kwitną Ci irysy moje zaczęły zagniwać wiec musiałam sie z nimi pożegnać .Tam gdzie je posadziłam zdobią rabatkę i mogę je podziwiać.To samo Lithodora chyba u mnie miała za sucho, bo ona lubi mokre miejsca.Dobrze ,ze wiosną przesadziłam syberyjskiego w inne miejsce, bo przez 3 lata nie miał ani jednego kwiatka, a w tym roku pokazał aż 5 :heja Za to dokupiłam wiosną floksów Adessa jestem ciekawa ich kwitnienia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Jadziu JAKUCH,
Crocus Rose wraz z ASL zdominowały całą rabatkę. Przytłoczyły rozmiarami sąsiednie róże. Będzie znowu przesadzanie. Digitalis rozsiał się po całej działce. Króluje na wszystkich na rabatach.
Irysy rosną słabo, w mojej ocenie ledwie zipią, ale na miłość nie ma rady.

Crocus Rose i ASL dwa olbrzymy.

Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

Munstead Wood zakwitła

Obrazek

Obrazek

irysy jeszcze zachwycają


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parzydło coraz większe pośród szalonych liliowców majowych

Obrazek

naparstnica rozgościła się bez pytania o pozwolenie

Obrazek

w tle Crocus Rose i ASL
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

U mnie nawet łubiny nie chcą rosnąć traktuję je jak jednoroczne, a naparstnice dopiero zaczynają nabierać ciała.No widzisz Jolu rośliny dobrze rosną na mokrym, a moje widocznie mają zbyt sucho i trwa rywalizacja pomimo ,że wciąż podlewam, a u Ciebie masz ten kłopot z głowy .To samo Munstead nie jest taka cudna jak Twoja, a jest o rok młodsza chyba LO kradnie mu wszystko, bo to przecież cudny potworek ;:167 .Jednak przesadzone jesienią w inne miejsce Silesia ,Chopin i Rhapsody super czują się na nowej rabacie razem z agrestem i hortensją ogrodową, a ta nawet zakwitnie mi w tym roku, widać dobrze jest nawodniona.Jednak starą wykopałam podzieliłam na młodsze sadzonki i chyba dlatego tak się zebrała do kwitnienia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mały ogródek

Post »

OOOO, ale potężne te Twoje róże. Zresztą nie tylko one, bo pozostałym roślinom też nic nie można zarzucić! Piękne! Jaka duża kolekcja i róż i irysów... Moje naparstnice również sieją się gdzie popadnie, ale bardzo je lubię, pozwalam im się panoszyć po ogrodzie...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały ogródek

Post »

Pięknie i kolorowo w Twoim ogrodzie ...nastał czas róż :)
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały ogródek

Post »

Joll, serwujesz cudowne widoczki ;:180
naparstnica rozgościła się bez pytania o pozwolenie
Ile ja bym za to dała ;:224 U mnie nie chce rosnąć i tyle ;:185 A takie łany naparstnicowe wyglądają zjawiskowo, szczególnie w zachodzącym słonku ;:215
Skoro twierdzisz, że irysy marnie, to Ci wierzę na słowo, aczkolwiek dla mnie wyglądają świetnie - dużo pędów kwiatowych, liście zdrowe :D
Coraz bardziej irysy podbijają moje ;:167 Przychodzi to tym łatwiej, że różom u mnie niezbyt dobrze :( Ziemia za ciężka, gliniasta i aby doczekać się róż zdrowo i szybko rosnących, powinnam wymienić ziemię w całym ogrodzie i to na głębokość 70 cm ;:222
Róże masz ogromne ;:oj 3 metry? Oj ;:215
Czajkowski wspaniałej urody ;:180 Dobrze, że ja już nie łakomię się na wielkokwiatowe :wink:
Jak tam moje ulubione zestawienie różane? Szykuje się? ;:65
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, na Twoje kosaćce można patrzeć bez końca. Mam też Crokusa i widzę, że za mało miejsca dla niej przeznaczyłam. Przecież to potwór ;:oj , az strach się bać jak tak urośnie. Gdzie ja później znajdę dla niej miejsce ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj :wit . Ależ u Ciebie różanie się zrobiło ;:oj . Bosko ;:167 !. Masz mnóstwo pięknych róż, świetnie Ci kwitną ;:63 . Crocus Rose zachwycająca ;:333 . Połączenie z naparstnicami bardzo udane ;:108 . Te dwie rośliny są dla siebie stworzone ;:138 . Parzydło z liliowcami ;:333 genialnie . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu Crocus Rose zaszalała, jaki cudny widok. ;:oj

Obrazek

Niebieskości irysów przepiękne, ale też bordowy z łubinem śliczny. ;:215 Cudze dzieci wyjątkowo szybko rosną, :) niedługo znowu będziesz mieć więcej czasu na ogród, a może jeszcze jakiś pomocnik przybędzie. ;:108 Mój już podlewa rabaty, a przede wszystkim własne buty. ;:306
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, co za obrazki! Przepiękne! A że obejrzałam je tuż przed snem, to pewnie mi się teraz przyśnią róże i irysy :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”