Mały ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, napisałaś, że kolorowo na rabatach. Ja tam myślę, że nie tylko kolorowo, ale też bajecznie, bujnie, kwietnie ;:180 Pięknie jednym słowem.
'A Shropshire Lad' i 'St. Richard of Chichester' słodki duecik
Tak, bardzo słodki ;:108 Dziękuję za fotki i czekam aż reszta pięter Ryszarda buchnie kwieciem ;:65
Równie słodki też inny duecik - Tchaikovski i Marliseborg ;:215
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Dzięki Elwi :wit . Pokażę słodkie widoczki, jak tylko nowe fotki uda mi się zrobić.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu wszystko cudnie kwitnie u mnie też różany szał już znikł przez deszcze i skwar Twoje wybrały lepszy moment na kwitnienie.Cóż trzeba czekać na powtórkę ,która nie będzie już tak spektakularna jednak róże powoli budują nowe bukiety.Szkoda ,ze mój Marseliborg poszedł w zaświaty jednak od początku był taki słabowity to samo mam z Smooth buttercup chyba dostanie eksmisję, bo szkoda marnować miejsca .Jeszcze parę maruderek też zostanie eksmitowana, bo zachwycać się paroma kwiatami nie mam zamiaru
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mały ogródek

Post »

Piękny ten Twój busz!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu, ależ bujne są Twoje róże! Takie okazy są marzeniem każdego miłośnika róż. :D Patrząc na zdjęcia można by pomyśleć, że to ogród na wrocławskiej żyznej, ciepłej ziemi a nie na Wybrzeżu. Widać, że działeczka, to Twoje oczko w głowie :D .
Właśnie kupiłam różę Sommersonne i szukając w sieci zdjęć tej róży z prawdziwych ogrodów trafiłam do Twojego wątku. Jak tam ma się ona w tym roku?
Liczę, że certyfikatu ADR nie dostała na wyrost i poradzi sobie nawet u mnie :wink: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

U mnie Minerva też po zimie w opłakanym stanie nie wiem czy coś z niej będzie .
Róże Jolu, to u Ciebie SZOK -umiesz dobierać kolory i oglądając wydaje się ,że inaczej nie może być. :tan
Bardzo mnie urzekły, te zestawienia .oglądam je i ciągle mam niedosyt ;:138
Zawsze masz coś w zanadrzu i zadziwiasz roślinnością ;:196
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały ogródek

Post »

Jadziu JAKUCH,
Nie warto trzymać róż i innych roślin słabo rokująch. Mam floksa, 'Blue Boy' co roku porażony chorobą, jakby go coś spaliło. W tym sezonie znowu, po raz chyba 4 -ty, chory. Nie wiem czemu go jeszcze nie usunęłam, chyba dlatego, że drogo kupiłam. Bez sensu jest go nadal trzymać - w tym roku exmisja. Nawet na kompost się nie nadaje , bo to jakaś grzybowa zaraza. Usuń słabe róże, albo oddaj chętnym, może w innej glebie ruszą raźniej .

Dorotko,
z bliska to busz zachwaszczony straszliwie. Jutro, po południu, idę na bój z chwastami ;:163 .

Kaniu,
'Sommersonne' to bardzo wdzięczna róż. Będziesz z niej zadowolona. Zdrowa, zmienno - kolorystyczna, kwitnie nieprzerwanie całe lato. Zobacz w watku u nasze Wandzi 7 , u niej też ona rosnie,

Marysiu - Sasanko,
dzięki za pochwały. Róże są tak piękne, że u każdego cudnie wyglądają. U mnie kilka rabatek, ogródek mały, zarośnięty innymi roślinami. Pokazuję ciągle te same odmiany. Na szczęście róże nie znudzą się nam nigdy ;:215

Wspomniana powyżej 'Sommersonne' zdrowa, niezawodna, cudne listki, trochę może jaskrawa, ale dlaczego ma taka nie być. We wrześniu obficie powtórzy kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciągle mnie zachwyca 'Crocus Rose' . Jest wysoka i rozłożysta 1,8 m.

Obrazek

'Crocus Rose' każdy kwiatek w inny odcieniu - rewelacja ;:167
Obrazek
'Crocus Rose'
Obrazek

Zakwitło pierwsze piętro, zyskującej popularność łososiowej ' St Richard of Chichester', będzie jeszcze drugie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Chippendale' róża Tantau, też jest niezawodna i piękna.

Obrazek

'Chippendale' i 'Leonardo da Vinci'
Obrazek

'Natasha Richardson' ładny kolorek, ale kwiatów niewiele i ciągle mały krzaczek

Obrazek

'Natasha Richardson' i 'Marselisborg'
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały ogródek

Post »

Jolu! :wit

Masz już pierwszy (?) sukces jako " różana swatka" !
Pod wpływem Twoich zdjęć zakochałam się w rozie A Shropshire Lad do tego stopnia, że niebawem ją nabędę. Twój pokazowy egzemplarz przeważył szalę, bo wprawdzie owa roza spodobała mi się już wcześniej u Jagi, ale przestała kwitnąć i moja motywacja osłabła. Ale teraz wróciła z całą mocą!!
Róże dobieram zazwyczaj parami, więc do niej planuję nabyć burgundowego, wyrazistego Tradescanta. To ci będzie para! ;:167 ;:167
Miłego weekendu ;:304
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Podobnie jak Ty zachwycam się Crocus Rose. To jedna z moich ulubionych angielek ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały ogródek

Post »

Crocus i mnie się spodobała lecz,w tej chwili może się tylko podobać :wink: Jednak trzeba zacząć robić listę w razie czego gdyby nastąpił jakiś przełom :wink: to będzie wiadomo czego szukać .Także na listę wejdzie Garden of Roses, Shropshire zbyt duża .Moje floksy w tym roku w opłakanym stanie i mnóstwo ich padło chyba z początkiem wiosny jak przyszły przymrozki .Inne lata już kwitł biały, a w tym roku tylko sucha kępka pozostała ;:174 i nawet te które wysadziłam za siatką czy przed też są marne a wszystkie cudnie kwitły.Dobrze ,ze na rabatkach przed domem mam białego floksa to go sobie na nowo wprowadzę go ogródka .Masz rację jolu nie ma się co roztkliwiać nad marnotami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Mały ogródek

Post »

Cuda, panie cuda. Cuda róże, cuda lilie, cudna całość, jako i zdjęcia fantastycznie ukazujące te cuda. Nie mogę się, Jolu, napatrzeć i nadal uważam, że Twoje róże można łyżką jeść.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały ogródek

Post »

Witaj. Masz wspaniałe róże ;:138 , rosną Ci po prostu obłędnie ;:108 . Widok Twojego ogrodu zapiera dech w piersiach ;:oj . Wszystko jest cudne i nie wiem co więcej mogłabym napisać ;:224 . Raj na ziemi, po prostu. Róża Crocus Rose faktycznie jest przepiękna a koty masz przeurocze . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały ogródek

Post »

Mnie, też bardzo podoba się 'Sommersonne' ma tak ładnie ułożone płatki
a kolorek niby pomarańcz ale bardzo subtelny :D
Resztę róż, przemilczę ,chyba nie trzeba słów. ;:180 ;:215 ;:79
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”