Moje marzenia -maniusika część IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janinko, i tak hosty trzymały Ci się długo. Moje już dawno należą do historii :( .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Edytko to tylko w ogródku przydomowym ,reszta tez już całkowicie opadła gdzie jest jeszcze cieplej i mrozek nie doleciał ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko - przypomniałaś mi o okopaniu róż , bo nie wszystkie są zabezpieczone :roll:
Miłej niedzieli , u mnie dziś ;:3
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

U mnie dzisiaj też ładnie wychodzi słoneczko ,będzie można połazić po ogrodzie .. Jak będzie tak ładnie w poniedziałek to muszę sobie przygotować trochę gałązek z iglaków do zabezpieczenia hortensji .. W tym roku spróbuje je zahartować , zwiąże je i obłoże gałązkami a dopiero na wiosnę jak będą nadawać wiosenne przymrozki zabezpieczę je włókniną .. Może wreszcie ładnie zakwitną a nie tylko kilkoma kwiatami ..

Obrazek

Tak jak ta ,miała tylko kilka kwiatów przy ziemi ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko, :wit może i kilka kwiatów ale jakich pięknych. ;:138
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Stasiu wyobraź sobie jakby wyglądała cała obsypana kwiatami . Może się doczekam takiego widoku jak na białych ..U mnie dzisiaj biało ale chyba przy takiej temperaturze to śnieg długo nie poleży ..
Jednak od razu zrobiło się ładniej gdy śnieg przykrył całą szarzyznę , przynajmniej jak się rozpuści to trochę nawilży ziemię ..

Obrazek

Stasiu to dla ciebie , piękny widok białej dużej hortensji . Mam teraz posadzony cały rząd chyba z 10 ..Będzie piękny widok jak się rozrosną i zakwitną ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko, ;:196 na pewno pięknie będą Tobie rosły. ;:138 Czy hortensje sama pikujesz, czy kupiłaś gotowce? Dzięki Tobie Janeczko róże mam zabezpieczone na zimę. Obsypałam je bardzo drobna korą, która przeleżała u mnie już dwie zimy. ;:108 Mam nadzieję, że żadnego paskudztwa w niej już nie ma i jest bezpieczna dla moich roślin i krzewów. Wczoraj jeszcze rozrzucałam korę po rabatach, tak dla ozoby ale nie zdążyłam rozrzucić wszystkiego. Wieczorek krzyża i kolan nie czułam, ;:oj jak to się mówi, bo ja je czułam doskonale i nawet próbowałam przegonić ból tabletką ale niezbyt mi pomogła. ;:145 Jak się rano obudziłam a w krzyżu łupało to się bardzo ucieszyłam, że jeszcze żyję. ;:224
Całuski...
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Stasiu kilka hortensji mam kupionych ale reszta wyhodowana z patyczków .. Teraz też mam kilka swoich ukorzenionych [chyba] które na wiosnę wsadziłam do ziemi Zobaczę jak przetrwają zimę .. Na wiosnę znowu posadzę przycięte gałązki do ziemi , jak się ukorzenią będą na wymianę .. Stasiu ja mam ogród wokół domu i mogę pomalutku sobie pracować i już umiem rozkładać swoje siły aby za cały sezon mieć siły .. Ale cięższe prace też mnie wykańczają .. . Dobrze że mam tylko warzywniak do przekopania a tym zajmuje się córka a ja tylko grzebię w ziemi jak mówi mój mąż . Muszę tylko uważać bo wszędzie mam pełno różnych cebulek ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko, :wit z tymi cebulkami tak jest: posadzisz, ziemia trochę powciąga, co dadzą radę to myszowate zjedzą. Tylko że ja się już wycwaniłam i wsadzam do koszyczków a najlepiej do czarnych doniczek. W ten sposób mają szansę przetrwać. Na moje szczęście, Henry mi warzywnik skopał w grubą bruzdę i lubi kosić trawę. Inne prace należą do mnie i tu problem.... Ja w tym roku na wiosnę też robiłam szczepki hortensji (wg przepisu Mai z ogrodu) i dałam dwóm sąsiadkom. Też jestem ciekawa czy przeżyją zimę. Jeżeli tak, to porobię dużo szczepek bo mam ładną bukietową. ;:196
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko to i tak ta bukietowa różowa ładnie Ci zakwitła. Moja wcale :twisted: .
Dziś ją jeszcze troszkę suszkami otuliłam i niech czeka do wiosny :wit
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Ja zaczęłam okrywanie róż we wtorek a dzisiaj dokończyłam. Najgorsze, że nie spuściłam wody w baniaku i nie zamknęłam kranu zewnętrznego. Musiałam dzisiaj lać ciepłą wodę, żeby puściło ;:223 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

U mnie zaczyna padać śnieg to mi trochę otuli ogród .. Chociaż wieje i mocny ,mroźny wiatr który potrafi się wszędzie wcisnąć .. Jak na razie wszystko ładnie ocieplone teraz mogę spokojnie czekać do wiosny ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko masz szczęście , u mnie tylko -2 i wieje :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”