Ogród H 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Ogród H 11

Post »

Aleś skarb znalazła ;:333 czekam z ciekawości jak będzie wyglądał po odnowieniu ;:333
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród H 11

Post »

Wózeczek nieźle się zapowiada . ;:138
Masz 2 takie same wątki .Poproś moderatorów o połączenie ,lub usunięcie jednego .
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p4719550
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Dziękuję za spostrzeżenie dotyczące wątków, zajmę się tym jutro. Jako pocżątkująca, błądząca i nie techniczna istota jestem wdzięczna za każdą uwagę.
"Mój drewniany skarb" moknie teraz w ogrodzie i mam nadzieję nie jest powozem dla hordy ślimaków. Potwory Luzytańskie są jedyną okropnością, z którą sobie źle radzę- zwłaszcza w temacie ich eksterminacji.

Wczoraj spędziliśmy w ogrodzie sporo czasu ponieważ mąż rozpoczął walkę z podłogą w przedsionku domku. Usuwał spróchniałe deski aby móc położyć panele podłogowe. Pod deskami znaleźliśmy gniazdo os.

Obrazek

Bezmiar rosnących chwastów tak mnie przybił, że jedynie popieliłam truskawki i ległam na hustawce. Zrobiłam też kilka zdjęć.
Widok wieczorny:

Obrazek

Obrazek

Warzywniak...

Obrazek

Puste miejsca po skonsumowanej sałacie i rzodkiewkach...

Obrazek

Tegoroczny urodzaj rzodkiewki, ona jedna dobrze znosi gliniastą ziemię... Między rzędami rzodkiewek są posadzone kabaczki i cukinie. Pokochałam te warzywa za nieskomplikowany rozwój i pyszny smak. W ubiegłym roku był urodzaj cukinii i kabaczków, jedliśmy smażone , grilowane, pasteryzowane...

Obrazek

Po raz pierwszy wysiałam fasolkę..

Obrazek

Truskawki i poziomki....

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Witam serdecznie wieczorową porą... Przed snem kilka pozytywnych obrazów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Margerytki przywołują wspomnienie mojej babci i jej mrówczej pracy na działce. Rosły wzdłuż rabat w ogromnej ilości, takie białe słoneczka z żółtym środkiem. Będąc dzieckiem doceniałam jedynie uroki truskawek z krzaka, pysznych renklod, agrestu i slodkich ogromnych pomidorów, zachwycałam się kwiatami, zapachami i kolorami. Nie myślałam o całej uciążliwości z tym związanej. Wypoczywałam na działce, spędzałam tam radosne chwile . Dziś wiem, że było to możliwe dzięki babci i jej wysiłkowi, gdy po obiedzie, który przygotowała i podała domownikom przemierzała pieszo daleką drogę do ogródka. Mam też nadzieję, że babcia traktowała pobyt na działce jako odskocznię od codzienności a nie nużącą konieczność, że przygotowywanie dla nas przetworów z własnych upraw dawało jej radość. Szkoda, że nie zdażyłam jej tego powiedzieć...

Zmoderowano,kilka zdjęć i treść przeniesiona do nowoutworzonego wątku klik
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Zostałam słusznie przywołana do porządku :D

Remont przedsionka do domku postępuje.

Obrazek

Mam zadatki na piromana, kocham ogniska i kocham je palić. Wczoraj wydobyte z przedsionka spróchniale deski zapłonęły ogniem ku mojej uciesze...
]Obrazek

Truskawki, których oczekiwałam z niecierpliwością po raz pierwszy w naszym ogrodzie rozczarowały mnie. Jest ich dużo ale są malutkie. Nie wytrzymują konkurencji z kupionymi na bazarze ani w smaku ani wielkości. Zebrałam wczoraj drobiny i zrobiłam jogurt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak smętnie wyglądają aksamitki po ataku głodomorów:
Obrazek

Obrazek
Proszę o pomoc w tym temacie ponieważ niebieskie kuleczki przestały być barierą dla ślimaków.
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród H 11

Post »

Też mam już dość tych potworów :evil: Codziennie je zbieram, ale stale znajduje kolejne..cóż, nie może człowiek się nudzić, oj nie!
Pięknie wyglądają błękitne mebelki, aż trudno uwierzyć, że to te same, co na pierwszym zdjęciu!!

Bogusia
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Ogród H 11

Post »

Co do ślimorów :
Słoik z piwem, zakopać do 3/4 w ziemi. Topielce wywalać, piwo wymieniać co czas jakiś.
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Dziękuję za radę, zastanawiam się jednak czy ten słoik ma być otwarty?
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Pozazdrościłam szwagierce corocznych zbiorów, którymi w swej łaskawości niekiedy z nami się dzieli
i nabyłam dwa dorodne krzaki borówek...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Ogród H 11

Post »

Asiu: jak najbardziej musi być otwarty - ślimaki maja tam wejść i się utopić :)
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród H 11

Post »

Widzę nowy ogródek działkowy,będę podgladać :wit
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Zapraszam serdecznie. Zajrzałam do Pani i nie mogę uwierzyć , że te piękne róże zostały zakupione w markecie. Jestem do takich zakupów sceptycznie nastawiona, głównie, przez osoby ze złymi doświadczeniami. Bardzo podoba mi się krzew , którego nazwy nie znam i poproszę- foto kolejne po tułaczu pstrym.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród H 11

Post »

Asiu, wpadłam do Ciebie i bardzo mi się spodobało. Niebieski kolor to mój ulubiony, dlatego już tu lubię bywać :D
A tego znalezionego na śmietniku wózka strasznie zazdroszczę. On też będzie machnięty na niebiesko??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”