Ogród H 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród H 11

Post »

Nadrobiłam :)

Bardzo ładne niebieskie wisiadełko masz na drzewie :) Zresztą wszystkie niebieskie elementy niby przypadkowo umieszczone świetnie wyglądają.
Do Hortulusa od dłuższego czasu chciałabym pojechać, ale póki co nie wyszło. Mam na co czekać :) Dobrze, że trafiłaś tam poza sezonem bo przyjemniej się spaceruje bez asysty tłumu ludzi. Część ogrodu z "Gaudim" rzeczywiście piękna. Dla mnie Gaudi to mistrz, uwielbiam jego stylistykę.

Podziwiam Twoje warzywa, jest ich taka różnorodność i ilość. No i zdrowo wyglądają. Rewelacja! Trzymam kciuki za dalszy brak ślimaków. Brr...
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Lemonko dziękuję za tak wiele miłych słów. Faktycznie, warzywa wyglądają zdrowo, zwłaszcza na zdjęciach co mnie samą dziwi. Ale nie pierwszy raz widzę , że rzeczywistość obserwowana okiem aparatu wydaje się ciekawsza :)
Niestety czarna godzina nastała ;:223 Przybyły i żrą !
Sezon walki z Luzytanami rozpoczęty ;:134 Potwory wyłażą z zakamarków gdy zachodzi słońce, jest ciemno i oczywiście wilgotnie. Padając deszcz je uaktywnił ...
Dziś zajechaliśmy do ogrodu w porze ślinikom niemiłej :wink: Było słonecznie. Małżonek reperował huśtawkę- montował łańcuchy w miejsce skorodowanych prętów, ja piłam kawę ignorując wszechobecne chaszczory w warzywniaku.

Obrazek Obrazek

Tu jeszcze nie dotarłam z pędzlem...

Obrazek

Pomału zarastam ;:173

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ale dziś odpoczywam... ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Ogród H 11

Post »

Odpoczynek dla każdego wskazany. A jeszcze w tak pięknym miejscu .... Bajka.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród H 11

Post »

Tak, odpocząć trzeba :)

A jak walczysz ze ślimorami? U mnie są te w skorupkach. Teraz zbieram , ale moja działka dopiero w fazie urządzania więc póki co daję ślimakom względny spokój. Nie wiem jednak co potem z nimi robić.
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Lemonko moja walka z potwornymi Luzytanami sprowadza się do :
1.zbierania i wyrzucania precz.../ szpikulec i czynność odrażająca ale nieodwracalna dla Luzytana :wink:
2. posypywania okolic chronionych roślin np. dalii, kann, aksamitek, warzyw..niebieskimi granulkami Bros.
Slimak "nastąpi" na granulki i się wyślimacza, zostaje z niego sucha skorupka a na ziemi ślad srebrzystego śluzu. Granulki są nieekologiczne, nieco kosztowne ale skuteczne i najważniejsze -nie muszę ręcznie zbierać :(
Przy naszych buszujących, gołych ślimakach wszystkie inne z domkami na plecach wydają się słodkie i nieszkodliwe :wink:

Dorotko, chyba źle organizuję pobyt w ogrodzie bo coraz mniej czasu odpoczywam i jeno rwę, rwę... ;:223 aby miejsce było piękne ...

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród H 11

Post »

Dzięki za odpowiedź w sprawie ślimaków. Wiem, że takie granulki są i miałam nadzieję, że ja nie będę takich stosować, ale czytam i czytam i coraz bardziej się boję, że ekologiczna walka ze ślimakami u mnie może się nie udać. Widzę jak objadły hosty i wiele innych roślin. Jak już uporządkuję wszystko to wtedy będę miała problem :?

A u Ciebie pięknie wszystko rośnie. Warzywa takie dorodne, pomidory już duże a moje na balkonie dopiero pojedyncze kwiatki zawiązały.
Bardz lubię Twój ogród :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród H 11

Post »

Błękit, soczysta zieleń liści i fioletowe kwiaty- Twój ogród jest maksymalnie w moim guście! ;:oj Chętnie zajrzę ponownie.
A na zdjęciu nad malwą- to topinambur?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Agnieszko, miło Cię gościć u siebie. :wit . Roślina , o którą pytasz nie jest topinamburem jeno zwykłym wiejskim słonecznikiem. Przyznam, że liście i jakość zdjęć mogą mylić...Dzięki Twojemu pytaniu poczytałam sobie o topinamburze,juz wiem, że to smakowita i stosowana w lecznictwie rośłina ;:138
Lemonko, chyba nie masz wyboru: albo chosty albo Luzytany ;:223
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród H 11

Post »

Asiu nie miałam jeszcze w ogrodzie słonecznika, miałam za to topinambur, ze sprezentowanych bulw i wyglądał właśnie tak, ale ma prawo ze słonecznikiem się pomylić, bo to też słonecznik :D Tylko słonecznik bulwiasty. Jako warzywo polecam, ale później trudno go wyprosić, jak np, chrzan, i uparcie odrasta. No i jak ktoś nie ma ogrodzonej działki to dziki prawie na pewno go odwiedzą, ale Ciebie nie dotyczy bo widzę że ogrodzone :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród H 11

Post »

Niestety Agnieszko zasiedlam teren oddzielony zasiekami ;:223 , które mają mi przypominać ,że dysponuję tylko odrobiną całości i muszę się liczyć z bracią działkową...a w tej kwestii bywa strasznie i zabawnie :tan Dziki nas nie nawiedzają ale dzicy owszem. W maju wdarli się do mojej chatki bez litości prując toporem- siekierą ;:145 drzwi i zawłaszczyli - UWAGA- butelkę Fanty. Bardzo spragnieni byli... Topinambur mnie zaintrygował bo lubię rośliny, które rosną szaleńczo i nie angażują człowieka :wink: Agnieszko co przyrządzałaś z bulw i jak smakują?

Jestem po pierwszym leczo z naszych kabaczków :tan i za chwilę uwarzę kolejne bo rosną ku mej radości pięknie!
Potworek zarasta fasolką i faktycznie mniej drażni... Niemal codzienny deszcz sprzyja kwitnieniu choć dalie , lilie i liliowce jeszcze w pąkach i przypuszczam , że rozwiną pąki gdy ja wyjadę na urlop. Coś tam machnęłam niebieską farbą przy okazji i siebie malując.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród H 11

Post »

Niebieskości królują ;:138
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród H 11

Post »

Bardzo klimatycznie ;:167
Grr złodzieje fantowi od siedmiu boleści :evil: oby w następnej skradzionej butelce trafili nie napój, a jakiś rozpuszczony obornik czy cuś w ten deseń, od jakiegoś amatora naturalnego nawożenia :wink:
Topinambur zrobiłam na dwa sposoby, część wzorem przepisów z Masterchefa usmażyliśmy w cienkich plastrach, bodajże do jakiejś kaczki (przepisy wybierał M.), drugi obrałam i chrupałam w całości, ale tu warto uważać z ilością, bo jest ciężkostrawny. Połowę oddałam Mamie, bo od niej miałam bulwy- już nie pamiętam, jak go sobie przygotowała.
Fasolka mega wygląda ;:oj
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród H 11

Post »

Niesamowitą przestrzeń stworzyłaś. Podziwiam warzywa, naprawdę zazdroszczę sukcesów. Niebieski kolor królujący na działce to strzał w dziesiątkę ;:333
Złodzieje na działkach to istna zmora. Moja koleżanka traciła zawsze piwonie, irysy jak nie upilnowała, nie wspominając wyposażenia domku. Przyczepiła tabliczkę: uwaga zły pies, na jakiś czas poskutkowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”