Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
hypnosa
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 maja 2014, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Ja to bym chciała mieć maty słomiane dla róż zwłaszcza.Ale mata kosztuje tyle co róża tzn 20 zł,a na niektóre krzaki to i dwie by były potrzebne.No jednym słowem majątek na coś bardzo nietrwałego.Wiem jednak że porządnej maty słomianej nic nie zastąpi.No i jeszcze wygląda całkiem niebrzydko.Chyba sama posieję sobie jakiegoś zboża na te maty.
To będzie super terapia i powrót do natury. :wit
Iris My Love-ogród
Pozdrawiam-Basia
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Faktycznie koszty zabezpieczenia są dość wysokie. U nas na działkach widzę,że ludzie pod jesień ścinają wysoką trzcinę nad rzeką lub na mokradłach i wiążą w pęczki . Na początku zimy okrywaja tym głównie pnące róże .
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu zamarzłeś na tej lubelszczyżnie? własnego watku nie odwiedzasz? U na -10 stopni ale sniegu niewiele to nowe zmartwienie czy okrycia kwiatów wystarczajace. Pozdrawiam ciepło ze Śląska i życzę wspaniałych dni pełnych sukcesów i spełnienia w nowym 2015 roku ;:196
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu pewnie planuje,,,,pozdrawiam cieplutko......
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadzinku jak tam przygotowania do sylwestra? Ja mam już paczkę petard,szampana "Part Pop" (dziecięcy),jeszcze tylko ciasto jutro,sałatkę i zasiądę w sukni przed tv :wink: :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Wpadłam pożyczyć dużo zdrowia i siły na Nowy 2015 r......
Niech będzie jeszcze piękniejszy.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu do Siego Roku. :wit
Miejmy nadzieję, że będzie udany ogrodniczo. ;:108
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku: zdrowia,pomyślności,rychłej wiosny i spełnienia marzeń ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu! witam w Nowym Roku i życzę wiele zdrówka i sił na poczynania ogrodnicze i nie tylko. Ciekawa jestem jaka u Ciebie pogoda , czy daleko do wiosny? niestety podawane prognozy nie zawsze pokrywają się z realiami. W mojej cieplej strefie klimatycznej minimalna temp jak dotąd oscylowała w granicach - 5C- -8C, aktualnie niemalże wiosna , no może...przedwiośnie +5,7C ;:306 Dzisiaj nawet od czasu do czasu wygląda "ostre" słoneczko choć chwilami wieje dość intensywnie. ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Witam miłe Panie i serdecznie dziękuję za życzenia ;:180 ;:180
Wszystkim zaś życzę w nadchodzącym roku zdrowia i pomyślności.;:108 By w jak największym stopniu nasze zamierzenia zostały zrealizowane. ;:215
Zima jak na razie w kratkę , co mnie wcale nie cieszy. Na zdrowie tez pozytywnie nie wpływa. Krety nadal poprawiają nory , codziennie widzę nowe kopce.
Także uważam , że maty słomiane są najlepsze do zabezpieczenia róż pnących. Cena faktycznie spora , a po zimie do wyrzucenia. Można i samemu zrobić , ale szybciej chochoł wyjdzie. Tylko , że pomocnika potrzeba. :wink: Kaptury z fryzeliny w mniejszym stopniu zabezpieczą od mrozu , ale reż niezłe i na kilka sezonów wystarczą. Oczywiście sznurki są baaardzo potrzebne ;:7
Najlepszy termin okrywania , jak ziemia zamarznie . ;:108 Tylko , że tej zimy już kilka razy zamarzała ;:24 Na szczęście nie zwariowałem i tylko sośniną okryłem. Jedynie na trytomie liśćmi ''poprawiłem'' . Nie powinno zaszkodzić , pod spodem gałęzie sosnowe , jest dostęp powietrza i woda z roztopów nie zalewa roślin.
Teraz siedzę i ''wybieram'' z lawiny roślin co ściągnąć do siebie . Pokus wiele , ale ....
Kilka nowinek na pewno przybędzie, jakie , jeszcze do końca nie wiem . Lista coraz krótsza ,ale do realnych rozmiarów jeszcze sporo pozycji muszę usunąć. ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

A co tak bardzo Ciebie kusi ?
Gdzie nie wejść, to już gorączka poszukiwań w typie........ a co by tu..... ;:306
Ja na razie nigdzie nie zaglądam bo miejsca zbrakło i nijak nic nie daje się naciągać...... :;230
Więc tylko wzdycham :roll: do chciejstw i zmieniam wątek albo stronę.
Wiosna ma przyjść szybko, więc oby do wiosny i oby nam się lepiej działo. ;:304 :wit
Grażyna.
kogro-linki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Grażka , miejsca to mi nieco przybędzie , ale trawnika będzie mniej ;:7 ;:7 Na pewno będzie dużo żurawek, kilka liliowców także . Tutaj stawiam na jakość. ;:333 Do tego kilka jeżówek i host , z braku cienia średniej wielkości ale za to wyższej półki.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mój Kwiecisty Zakątek cz.7

Post »

Tadziu jak z wyższej półki to gdzie kupujesz?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”