Ogród z "historią"

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród z "historią"

Post »

Witam :wit
Oj ogród z prawdziwą historią :) Różnorodność, wiele ciekawych mniej znanych roślin i kolorowo.
35a, jak opisujesz i pokazujesz wydaje się jakby to hektary były :D
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z "historią"

Post »

kama_80 pisze:Cześć
To ja czekam co z ziół u Ciebie zagości :)
Teraz na jesień będę komponował ogródek ziołowy. Na pewno znajdą się w nim te zioła, które najczęściej używam w kuchni, ale też do picia, a przede wszystkim zwabiające pszczoły. Beda to m.in.

oregano, ruta, hyzop, dziurawiec, szałwia, szanta, mięty, melisa, kocimiętka cytrynowa, lubczyk, ogórecznik, szczypiorek, turówka, tymianek, estragon i jednoroczne bazylia, kolendra, rukola, rukiew, portulaka, mizuna, mibuna, poziomki, malina arktyczna, kozłek, pietruszka naciowa. Tak na gorąco nie pamietam co jeszcze mam na rozsadniku :roll:

Natomiast mam obecnie bazylie tajska, święta, goździkowa, cynamonowa, majeranek i pytanie czy komus udało się przetrzymać przez zime te rodzaje. Bazylia właściwa czy grecka to daruje sobie i wysieje wiosną, bo są dość popularne w sprzedaży. w tym roku miałem zielona i czerwona i posadziłem w gruncie i w skrzynce i stwierdzam, ze te w gruncie były piekne, dorodne, a te w skrzynkach takie sobie.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogród z "historią"

Post »

No to tak. Ja idę w trochę inne zioła czyli bardziej te lecznicze (choć w sumie wszystkie na coś można zastosować) jak karbieniec, żywokost, marzanki, lofant, miodunki. Z bazylii miałam różne ale trafia do mnie tylko ta najzwyklejsza. Fioletowe rosły zdecydowanie mniejsze. Nie miały potrzeby stać się krzaczkiem. Tajska w smaku zbyt "perfumowana" . Mam kilka mięt, bez problemu zimują. Lubczyk podobnie ale ten to ma jakieś wymagania ziemne trudne do odgadnięcia. Turówka rozłazi się po kilka metrów od stanowiska- u mnie rośnie w zagonku z borówkami. Plus jest jej taki, że wszystkie szafy w domu pachną pięknie kumarynami. Tymianek bez problemu rośnie, tyle, że trzeba uważać jak się go tnie żeby łysych placków niskim cięciem się nie dorobić. Kocimiętki nie miałam. Szałwia zimuje bez problemu, miejsca potrzebuje ogrom. Rośnie wysoka. Hyzopu mi zabrakło. Ogórecznik nawet teraz kwitnie. Co ciekawe ale nie rośliny wiosenne a te co się wysiały w lato. O tej porze roku są niższe, krępe ale kwiatów mają sporo. Rozsiewa się to niemiłosiernie. Kolędry nie miałam. Rukola-wolę ją na warzywniaku bo dojście do częstego uszczykiwania liści jest prostsze z poziomu ścieżki. Rukwi i portulaki nie miałam ale mizunę i owszem. Pożytek dla mnie żaden. Fajnie wygląda taka strzępiaczka ;:224 Nie wiem co to mibuna. Poziomki wysiałam z opakowania z zł z B. Owocują o tej porze. Maliny arktycznej nie miałam. Kozłka również. Za to mam jeszcze kępy pierwiosnka lekarskiego. miesięcznicę, cząber, krwawnica wygląda świetnie i smakuje rewelacyjnie a owadów na niej ogrom. Zerknij na sadźca konopiastego. Ten to ściąga masę trzmieli. Mam przegorzan, też dla trzmieli. Tyle, że on rośnie i na 3m wysokości a i rozetę potrafi mieć na metr także miejsce szlachetne.
Największą wtopą z moim ogródku zielnym jest pachnotka. No zapach odpychający. Nie rosła zbyt długo. Roślina mocno pokaźna. Tak prawie w połowę uda. Raczej zwarta.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród z "historią"

Post »

Witam :wit dopisuję się do wątku, bo to co już pokazałeś ciekawe, a co opisujesz jeszcze ciekawsze - szkoda tylko, że tak rzadko bywasz na forum, ale rozumiem, że tak duży ogród pochłania masę czasu ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród z "historią"

Post »

Dawno miałam napisać,że rzodkiewka strączkowa zrobiła furorę.
Dzieci objadły prawie wszystkie strączki.Parę obroniłam na nasiona!
Pawcio88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lis 2016, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogród z "historią"

Post »

Jest piękny. GRATULUJE!
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z "historią"

Post »

;:138 to super
juni pisze: Dawno miałam napisać,że rzodkiewka strączkowa zrobiła furorę.
Dzieci objadły prawie wszystkie strączki.Parę obroniłam na nasiona!
-- 7 lis 2016, o 19:15 --

dzięki :) pozdrawiam
Pawcio88 pisze:Jest piękny. GRATULUJE!
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród z "historią"

Post »

Witaj :D

Pospacerowałam po Twoim ogrodzie z historią :D Jestem pod ogromnym wrażeniem oglądając tak wiele pięknych roślin,rzadkich roślin...
Będę śledzić Twoje wątki bo bardzo mi się podoba Twój ogród.Jestem pełna podziwu dla Twojej pasji.Przecież to ogrom ciężkiej pracy ;:108

Pozdrawiam ciepło :wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ogród z "historią"

Post »

To prawda .Rzadkie a jak piękne rośliny.Witam.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z "historią"

Post »

Witajcie po mojej długiej nieobecności na forum.

Dużo się pozmieniało w moim życiu i trzeba było jakoś poukładać te wszystkie sprawy. Niestety to spowodowało, że zabrakło mi czasu na większą aktywność tu na forum.
Niektórzy w tym czasie odzywali się na priv poszukując roślin egzotycznych i prosząc mnie o ukorzenienie sadzonek, ale znowu brak czasu, pogoda niesprzyjająca ukorzenianiu i wielokrotnie nieudane próby, brak doglądania, to wszystko powodowało, że "zapuściłem sie w tym temacie". Z góry PRZEPRASZAM :( i obiecuje nadrobienie zaległości także w tych sadzonkach. Od wiosny ruszam z ukorzenianiem egzotyków i zapraszam wszystkich chętnych.

Wracając do mojego wątku "ogród z historią" muszę z wielkim bólem zakończyć tę historię :( . Jednakże rozpocząć nową ;:oj ale za chwile o tym opowiem.

Mój ogród z lat młodzieńczych, który mieliście okazję poznać tu na forum niestety z racji mojej sytuacji życiowo-zawodowej, trochę (a nawet bardzo) podupadł. Doskonale wiecie, że to hobby jest bardzo wymagające i trzeba mieć czas, aby być na miejscu, pielęgnować, doglądać. Ja swoje życie rozpoczynam w innym miejscu i jak to bywa, zabrakło mi czasu, aby zając się ogrodem z "historią". Stąd wiele roślin głównie bylin straciła na swojej witalności, cześć obumarła, inne rośliny zagłuszyły pozostałe. Egzotyki również pod moją nieobecność zostały zalane, albo zasuszone. Spokojnie część z nich już uratowałem są w innym miejscu i mają się dobrze. Nawet wobec starań moich rodziców i pielęgnacji ogrodu/roślin w miarę ich możliwości, ogród... stracił na życiu. Oczywiście nie wszystkie rośliny obumarły i będę starał się doprowadzić ogród o prządku tak, aby rodzice mieli mniej pracy, a więcej radości z patrzenia na rośliny. Zatem czeka mnie ogrom pracy.

Coś się kończy, a coś zaczyna i odradza jak feniks z popiołu :idea: . Zacznę od tego, że mam pracę związaną z roślinami i bardzo mnie to cieszy. W końcu znalazłem swoje miejsce. Od roku 2020 przeprowadzam z się z bloku do domku z ogrodem. ;:138 A bardziej z miejscem na ogród. I tutaj tez czeka mnie sporo pracy w tworzeniu nowego kwiatowego raju. Mam też ciche plany na dobudowanie do domu oranżerii, ale to z czasem na pewno nie od razu. to zawsze było moim marzeniem i mam nadzieje, ze ono tez się zrealizuje. :heja

Teraz będę relacjonował na forum jak powstaje mój NOWY ogród, jakie rośliny zasadziłem, będzie tego myślę sporo. Tak pomyślałem sobie, że nie warto zakładać nowego wątku, a po prostu kontynuować obecny. Dopiero w nowym roku na wiosnę wrzucę zdjęcie pustego ogrodu i zaczniemy krok po kroku. :)
Na pewno swój nowy ogród stworze na zasadzie bogactwa barw, zapachów i bioróżnorodności, a zatem zainspiruje się stylem ogrodów angielskich. :D

Zatem "ogród z historią" oficjalnie stał się historią. Jedynie tylko kiedyś wrzucę parę fotek jak go odświeżyłem.

Pozdrawiam wszystkich i widzimy się wiosną 2020. ;:100
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród z "historią"

Post »

Nadszedł czas, żeby wpisał się w końcu w Twoim wątku. Nowy ogród na pewno będzie zapierał dech w piersiach różnorodnością, kolorami i egzotyką :)
Trzymam mocno kciuki za plany ogrodowe ;:215
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ogród z "historią"

Post »

Świetna historia ogrodu i ukazane jak był tworzony. Teraz widzę, że otwierasz nowy dział w życiu ;:333 Będę śledził dalsze postępy w tworzeniu nowego ogrodu :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród z "historią"

Post »

W takim razie czekamy do wiosny - również czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy Twojej historii ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”