Mieszczka na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Mieszczka na wsi

Post »

Odkąd sięgam pamięcią mieszkałam w bloku. Gdy dorosłam wyprowadziłam się od rodziców również do mieszkania w bloku. Ale marzyłam o domu z ogródkiem. Marzenia czasem się spełniają i udało nam się wybudować dom. No, może nie do końca wybudować, bo jeszcze sporo nam brakuje aby powiedzieć, że dom jest skończony, ale już mieszkamy i teraz równolegle do wykończenia i umeblowania środka staram się zrobić coś z tym czymś wokół domu. Tym czymś, czego ogrodem nazwać jeszcze nie można. Bardziej pasuje pobojowisko i wylęgarnia chwastów.
To nasza pierwsza wiosna w nowym domu i raczkowanie w roli ogrodnika. Z hodowaniem kwiatów doniczkowych na parapetach dobrze sobie radziłam, ale teraz widzę jak mało jeszcze wiem i jak dużo muszę się nauczyć.
Tak więc wszystko przede mną a wątek zakładam na pamiątkę. Gdy po jakimś czasie nie będę miała już na nic siły, to sobie tu wejdę i zobaczę jak było na samym początku.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Świetnie!
Witamy więc wsród nas i czekamy zatem na kolejne relacje z placu boju :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Witaj Dorfi!
Miło, że mogę Cię powitać (jako pierwsza- prawie);-)
Pokazuj ogród, plany? Może zdjęcia na początek?
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Witam pierwszych gości ;:138

Początek nie jest ciekawy. Za domem mamy to:
Obrazek
i na razie nic z tym nie robimy bo nie mamy konkretnego pomysłu. Nasza kierownik budowy radziła nam zrobić mur oporowy, ale jak nam budowlańcy policzyli koszty, to włosy stanęły nam dęba.
Zamiast wielkiego muru planujemy zrobić ogródek kaskadowy, no ale to też wymaga nakładów finansowych, bo bez niższych murków chyba się nie obejdzie, a na początku listy potrzeb są na razie meble.
Przed domem jest już nieco lepiej, bo odkąd śnieg stopniał walczę z chwastami, które rosną jak na drożdżach.

W ubiegłym roku natura miała chyba nieco wyrzutów sumienia i o ogródek zadbała sama ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mieszczka na wsi

Post »

:wit Życzę wytrwałości w pracach, będę zaglądać ;:7
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Witaj Patusiu ;:138

Dostałam od znajomych trochę roślinek. Ładne mi trochę - cały bagażnik był tak zapakowany, że przez tylną szybę nie było nic widać. Jednak na działce zniknęły.

Latem powstała pierwsza "rabata"
Obrazek

a jesienią druga
Obrazek
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Więc teraz czas na trzecią rabatę :heja
Joanna
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Warto napisać jeszcze z jakiej strony świata jest twój przedogródek, czyli określić jak dom jest położony względem słońca. Będzie wiadomo jaką rabatę masz a co za tym idzie jakie rośliny na niej wytrzymają ( bądź nie). ;:108
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Witaj mieszczko! Ja też wychowywałam się w bloku, teraz mieszkam w kamienicy. Nie mam nawet balkonu :( Ponieważ moje marzenia się nie spełniły, przejęliśmy działeczkę i tam realizujemy plany... Twoje maczki piękne, a rabatki bardzo ładnie obsadzone. Na zagospodarowanie przestrzeni potrzeba wiele czasu. Będę Cię odwiedzać :wit
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Rabatka za rabatką i powstanie piękny ogród,dużo pracy włożycie i pomału do przodu,jesteście młodzi i wszystko przed Wami , życzę powodzenia w zmaganiach ogrodowych i nie tylko :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszczka na wsi

Post »

Deszczowymaj, Wolusia, Gracha witajcie ;:138

Dom ma wejście od południowego zachodu, więc prawie przez cały dzień jest nasłoneczniony.


A jakie rośliny wytrzymają to się dopiero okaże :wink:
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszczka na wsi

Post »

deszczowymaj pisze:Więc teraz czas na trzecią rabatę :heja
Nad trzecią pracowaliśmy dzisiaj. To znaczy mąż pracował, bo trzeba było ziemię łopatą przerzucać. Dla mnie zostało wybieranie kamieni, bo po budowie niestety ciągle coś wykopuję (takie nasze małe znaleziska archeologiczne, typu połamana cegła bądź kawałek dachówki :wink: )
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mieszczka na wsi

Post »

W takim razie już nie mogę się doczekać stanu końcowego trzeciej rabatki :D A co do archeologii ...wiem coś o tym :lol: wczoraj podczas przekopywania kawałka ogródka (u babci) natknęłam się na prehistoryczną buteleczkę po syropie, zardzewiały kapsel i słoik po korniszonach ;:oj
Joanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”