Ogród w sercu Borów - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Witaj Przemku :wit
Czas faktycznie szybko leci, już się udziela świąteczny klimat, a potem to już bliżej nowego sezonu. Ja moje doniczkowe równiej dosłownie upychałam. Nowe regały dostałam - aż 3 szt., wszystkie są pełne. Miało być mniej doniczek, a znowu jest więcej. Przeglądam pelargonie, na bieżąco usuwam suche liście i sprawdzam kondycję, zawsze jest coś do zrobienia. Lantany przechowuję w piwnicy, też gubią wszystkie liście, ale podlewam, jak ziemia jest sucha, bo jak nie ma liści to nie ma takiej potrzeby. Myślę, że w zimie właśnie nadmiar wody to racze szkodzi. Ja minionej zimy straciłam lantanę "staruszkę" i myślę, że zbyt mocno wilgotne podłoże miała. Jak moje przetrwają, to Ci jedną podeślę na wiosnę, bo mam jednej odmiany 2 egzemplarze, to już kilkuletnia roślina. Tibouchinę trzymam w jasnej werandzie, liście jeszcze trzyma, ale pąki opadają. Twojej jeszcze nie wyrzucaj, bo te pędy tak wyglądają jak zaschłe, może jeszcze wypuści, też podłoże tylko lekko wilgotne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Zdjęcia o których pisałam we wcześniejszym poście
Wiedeń - 20 Jahre - und Weihnachtsmarkt Schonbrun
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a na stoiskach ręcznie przyozdobione bombki i inne dekoracje
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

piękne szkło - np. do nalewek, w tym roku pierwszy raz zrobiłam nalewkę z własnego derenia więc przydałyby się takie buteleczki, ale cena zaporowa, więc zaczęłam poszukiwania takich buteleczek wśród znajomych.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

można też było nabyć delikatne trunki, mnie najbardziej wpadły w oko te buteleczki, napełnić mogłabym sama
Obrazek

Miło było spędzić czas w takim miejscu, z rodziną, z kubkiem gorącego ponczu, żałuję tylko że nie kupiłam chociażby jednego takiego kubeczka
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Uleńko z tym zmniejszaniem ilości doniczek jest tak że jedną się usuwa a w to miejsce są trzy nowe ;:306 . Ja to znam ;:108 . Mam nadzieję że może jednak moje latany prztrwają do wiosny. Na razie cześć lisci zpadły ale wierzchołki zielone są. Dopiero grudzień mamy. Do trzech razy sztuka musi się udać. Jakie masz kolory? Ja w tym roku miałem białą różową i pomarańczową. Uwielbiam lantany. Jeśli będzie klapa z moich i to wiosną się ugadamy ;:304 . Wczoraj solidnie wlało aż na polu stoi woda. Cieszy mnie to bardzo bo przynajmniej rośliny napite przed zimą. Bardzo ładne bombki we Wiedniu i faktycznie ten kubek można było kupić. Bardzo orginalny w sam raz do ciepłej herbatki. Czy gunerę olbrzymią już okryłaś?
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Witaj Przemku
Lantana, którą Ci oferowałam, to różowo-żółta, trudno określić dokładnie kolor, ponieważ one w miarę rozkwitu się przebarwiają. Ja też bardzo lubię lantany, ich zapach szczególnie, są piękne. Mam od Tereni śliczną, kolor kwiatów w pełnym rozkwicie jest czerwony, jeśli będziesz chciał, to w przyszłym roku podeślę szczepkę. Gunnerę mam już zabezpieczoną, ale tak częściowo - zasypana jest suchymi liśćmi i okryta folią, aby nie zawilgły.
U nas też solidnie napadało, wody dość teraz już jest. Dzisiaj jest piękny poranek, świeci u nas słońce, chociaż jest mroźno, za chwoię zakładam ciepłe odzienie i do ogrodu, chyba będę zabezpieczać moje kochane róże.
Miłego i ;:3 dnia
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Witaj Ula :wit
Bardzo Ci zazdroszczę tego wyjazdu. Ja bym z pustymi rękami nie wróciła. ;:306
Urzekły mnie te wycinanki. ;:108
Daj znać, jak znowu będziesz jechać w tamte strony. Może się uda dołączyć?
Samemu jakoś trudno się zebrać.
Jak trzymają się Twoje zielone na werandzie? Zabrałaś wszystko do domu?

Dużo zdrowia i radości na 2017 rok. ;:196
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Marysiu, witaj
Mam wszystko z tarasu pownoszone, ale tak właściwie to mogły rośliny jeszcze stać, bo jak do te pory to jeszcze na tarasie nie było minusowej temperatury.
Padło mi sporo młodych sadzonek pelrgonii ;:145 , to nowe odmiany były i szkoda mi ich.
Do Wiednia to zapewne w 2017 ponownie pojedziemy, mamy tam bliską rodzinę, kiedy to jeszcze nie wiem, czasami decyzja zapada szybko, wsiadamy do auta i w drogę.
Kochana, Tobie i Twojej rodzinie też życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

W Nowym 2017 Roku witam serdecznie Wszystkich odwiedzających; zarówno moich stałych gości jak również Tych, którzy trafią tutaj przypadkowo.
Kochani, życzę Wam wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, powodzenia w uprawie zielonych, aby ten rok był bardziej przyjazny dla naszego hobby, aby i słońca i deszczu było tyle ile potrzeba, abyście spełniali swoje marzenia.
Do usłyszenia w różnych wątkach, zapraszam również do siebie.

Nasz kot "RUDZIK" tak czekał na Nowy Rok
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Ulka jeszcze raz dziękuję za życzenia i tego samego życzę i Tobie. Dziś już pierwszy styczeń pomału zleci ta szaruga zimowa. Raczej jesienno zimowa. ;:3
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Dziękuję i również życzę Szczęśliwego Nowego Roku Ulu ;:196

Nowy rok i nowe nadzieje,nowe siły,nowe zaangażowanie,nowe zakupy ach...
wiosna coraz bliżej i chyba wszyscy zaczynamy już planować nowy sezon :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Witam wszystkich odwiedzających

Pewnie wszyscy czekamy na wiosnę, bo w ogrodzie tylko takie widoki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ciepło :wit
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Witaj Uleczko :wit
Ja w tym roku ,aż tak bardzo nie czekam na wiosnę .
Cieszą mnie bardzo takie piekne widoki jak pokazałaś .
Ślicznie wygląda Twój ogród w takiej scenerii ;:215 ;:215
Zimy takiej jak mamy w tym roku dawno nie było ,więc chcę się nią na cieszyć jak najdłuzej ;:173
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Cześć Ulka dla mnie taka zima może być (śnieżna) chociaż tego sniegu u mnie za wiele nie ma. Dobre i to. Do wiosny też mi tęskno po mimo że roboty w bród będzie. Zawsze można się wyżyć w ziemi niż zbierać zbyteczne myśli w głowie z dnia codziennego. Muszę ci powiedzieć że dostałem nasionka melonów od naszej Tereni (Teniak). Nigdy nie jadłem melonów. Ciekaw jestem smaku. Mam nadzieję że uda mi się je wyhodować. Bardzo się ucieszyłem z nasionek :heja . Od dwóch dni robię przegląd roślin doniczkowych w piwnicy. Czyszczę je z liści i leciutko podlewam bo jest ciepło. Jeszcze dwa miesiące i będziemy wybudzać pomału. Ulka i Alicjo uważajcie na wirusy grypowe bo już tyle chorych jest. Nie wiem co to będzie w kolejnych latach. Ludzie chorują .Ptactwo zamknięte bo ptasia grypa nie wiadomo do kiedy. Gołąbki by sobie polatały a tu masz :roll:
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród w sercu Borów - cz. 2

Post »

Alicjo, witaj
właściwie to masz rację, że ogród w zimowej scenerii też wygląda pięknie, ale te pogodowe huśtawki to nie są dobre
widziałam, że mój sprzedażowy wątek zaznaczyłaś, jeśli szukasz jakiejś rośliny to pisz i pytaj czy mam, chętnie Ci podeślę :D
Alicjo pozdrawiam i zdrówka życzę

Przemku i Ciebie miło gościć
U nas już śniegu prawie nie ma, jest dodatnia temperatura w ciąga dnia, oby tylko mrozy nie nadeszły. Przemku, wiedziałam, że Terenia nasionka do Ciebie wysłała, poczytaj w wątku tematycznym o ich uprawie, u Tereni były super. Ja też robię przegląd doniczkowych, ciekawa jestem jak Ci do tej pory przezimowały, u mnie kilka pelargonii padło.
Przemku, jeśli chodzi o wirusy, to ja mam to już za sobą, prawie miesiąc chorowałam, a jeszcze nie jest tak na sto procent.
O problemach związanych z ptasią grypą to wiem, bo my tez mamy sporo skrzydlatych, ale wiesz w Polsce odwołali np. Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych, w Niemczech się odbyła, za tydzień będzie olimpiada w Belgii, i nasuwa się pytanie czy tam nie ma ptasiej grypy. U nas hodowcy mówią że to tylko w Polsce takie problemy, nie wiadomo dlaczego, tylko straszą karami, nakazują ptaki zgłaszać i trzymać w zamknięciu, szeroki temat, ale cóż zrobić.
Jak uważasz, czy róże zbytnio nie ucierpiały, pewnie za wcześnie to pytanie, bo zima nadal traw.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”