Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Motto:
"Nie dajmy się oszukać, nie dajmy się ogłupić,
Są na tym świecie rzeczy, których nie można kupić"
.

;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167

Rzadko zdarzają się tak wyjątkowe dni, jak dzisiejszy, z kanonizacją dwóch papieży.
Nieczęsto otrzymuje się informację o narodzinach kolejnej Rusałki, Leah Chloe.
Za żadne pieniądze nie kupi się słońca, śpiewu ptaków, wiosennego szaleństwa przyrody.
Nikt nie sprzeda przywiązania i ciepłej obecności zwierząt, ot, choćby Ibrakadabry.
Nie da się też kupić przyjaźni, doświadczanej tu na forum.


Obrazek


Szczęśliwy ten, komu się to wszystko przydarzyło. I w tej atmosferze zapraszam do odwiedzin zielonych pokoi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zapraszają też Szuwarek, Wicek i Ibrakadabra.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Będzie mi bardzo miło gościć Was, rozmawiać o roślinach, ogrodach i o przyrodzie, a także o wszystkim, co nas fascynuje, śmieszy i cieszy.
No i o stu różach, które nie wiedzieć kiedy zasiedliły zielone pokoje ;:oj.
Kto mnie troszkę zna, ten wie, że lubię i cenię wpisy pełne treści i napisane pięknym poprawnym językiem ;:224.


Obrazek


Tyle tytułem wstępu, ciąg dalszy jutro.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam - Jagoda



Poprzednią część mojego wątku możecie znaleźć tutaj.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

No i doczekałam się, zatem witam pięknie GOSPODYNIĘ i jej cudne koty! ;:196
Jagodo wpisy pełne treści popełniłam na wyspie i wypstrykałam się , ale bardzo chcę się wpisać i zostać w zielonych pokojach :D
Gratuluję narodzin kolejnej Rusałki i wypielęgnowanego ogrodu, jak kiedyś zawitam u Ciebie z mojego wiejskiego, to będę musiała buty zdjąć z szacunku do Twojej pracy chociaż nigdy tego nie czynię nawet w salonach
Życzę zdrowia wszystkim mieszkańcom Zielonych i pięknie kwitnących roślin ;:180
;:167
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

I ja szybciutko się witam w nowym wątku i podziwiam zielone pokoje spacer po nich to czysta przyjemność i jeszcze te urocze kociaczki pokazałaś super :wit
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagodo, nareszcie ;:oj .
Wielkie i piękne wejście ;:180 .
Gratuluję Rusałeczki ;:196 , podziwiam elegancję salonową i kocią arystokrację ;:108 .
Najbardziej jednak cieszy mnie twój zdecydowanie lepszy nastrój, mam nadzieję, że i zdrówko ;:196
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Marysiu ;:167, a ja właśnie wracam z Wyspy, wszystko tam wyczytałam ;:215.
Wiedziałam, że mnie wyczaisz, witam Cię gorąco.
Poprzysięgłam sobie poodnawiać swoją obecność we wszystkich zaprzyjaźnionych wątkach i od jutra zacznę.
A tak w ogóle, goście u mnie butów zdejmować nie muszą, a już szczególnie tak ważni, jak Ty.

Obrazek


I Różyczka czujna ;:333. Witam Cię serdecznie ja i moje koty.

Obrazek

He, he, Justynko, ja nie z tych, co długo w kiepskich nastrojach się nurzają. A zdrowie z nastrojem idzie w parze. Oba już się mają dobrze i mam nadzieję, że tak już zostanie. Tylko kiedy ja te nową Rusałkę zobaczę ;:224.

Obrazek


Jednak fajnie jest wrócić na łono FO i poczuć Waszą obecność ;:333.
;:196 Jagoda
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Ach, ach, ach ;:196 (mało treści, ale dużo uczuć i empatii :lol: ). Szybko się wpisuję i wszystko dokładnie oglądam od samego początku.
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagodo, życzę, aby jak najszybciej. Oczywiście ze wszystkimi Rusałeczkami i ich rodzicielami ;:196
Słonko świeci, ogród wabi kolorami i zapachami-nie czas na smutki :D .
Buziaki ;:196. Zmykam w objęcia M...orfeusza, tydzień pracowy ma tylko 2 dni :shock: :D
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Czekałam na Ciebie Jagodo Nadmorska ;:196 ...już wiem , dlaczego tak długo czekałaś z otwarciem Zielonych Pokoi ...a no dlatego , by wybrać odpowiedni moment - który akurat przypadł w dniu tak wyjątkowym jak dzisiejszy . Chwała Ci za to ;:180 .
Gratuluję kolejnej Rusałki i ...wspaniałego " filozofowania " , które w rzeczy samej daje obraz wartości , dla których warto żyć . Właśnie wymienione przez Ciebie darmowe ptasie koncerty , blask i ciepło słońca , szum nadmorskich fal i powiew wiatru od morza - Ty tego często zapewne doświadczasz -a także przyjaźni bezinteresownej , ludzkiej , zwykłej ...w połączeniu z obecnością naszych Braci Mniejszych jest ponad wszystkim .
Jak zdrówko - myślę , że już się unormowało ...a kocia ferajna ...? Chyba już nie " włóczysz się " po wetach ?
Serdeczności ;:168 ;:167
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Witaj Jagi! :wit

No, nareszcie!
Dobrze, że Zielone Pokoje otworzyły podwoje, bo zaczęłam już prowadzić żywot "na uchodźstwie". Ale cóż to za żywot bez kotów, bez Baden-Baden, bez lisiej nory... :twisted:
Masz rację, to nieuchwytne coś czego nie da się kupić, jest najlepsze.
Przebywam aktualnie na Kaszubach, ale duchem w Himalajach. Tam (podobno) jest się najbliżej doskonałości stworzonej przez naturę. Ciekawe, czy się z tym zgodzisz...????
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagódko ;:196 serdecznie gratuluję Ci narodzin nowej Rusałki. ;:138 ;:138 ;:138
Podoba mi się ogromnie, że tak zaczęłaś nowy wątek. ;:138 ;:138 ;:138
Bardzo lubię takie nowe wiadomości. Dają od razu taką dużą dawkę optymizmu.
Niechaj maleńka dziecinka zdrowo rośnie i daje radość całej rodzinie. ;:215
Z radością witam Ciebie i Twoją kocią ferajnę, tak pięknie pozującą do zdjęć.
W zielonych pokojach powiewa wiosną i teraz pozostaje czekać na kwitnienie tej setki róż. ;:65
Miłego dnia i nieco kropli deszczu. :lol:
:wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

;:3 Bardzo słoneczne dzień dobry :!:

No teraz to już naprawdę tylko plener, tak jest niewiarygodnie ciepło i pięknie ;:oj.
Tyle kwiatów, ptaków, motyli, trzmieli, pszczółek i taka niesamowita zieleń.
Na dobry początek może kawka? Stolik nakryty.


Obrazek

Zwykle notowałam sobie, co zakwitło 1 maja. W tym roku te rośliny dawno już przekwitły. Tak jakby nastąpiło wyprzedzenie o miesiąc :shock:. Łagodna zima ma swoje plusy dodatnie, zakwitło to, co siedziało latami, jak zaklęte, np. dereń Controversa, irysek bucharski, kalina burkwooda, kalina aurea.
Są niestety i plusy ujemne. Sucha jesień, zima z małą ilością śniegu no i słoneczna, tropikalna wiosna nadszarpnęła mocno kondycję azalii i rododendronów. Już "Rasputin", dziad ponury, oddał ducha. Reszta jakoś się broni, ale jeśli tak dalej pójdzie, rozważam powolne wycofywanie się z uprawy roślin wilgociolubnych, choć z żalem, bo je lubię. Poprzedzają przecież spektakl, jaki mają urządzić róże :!: Ale o różach nieco później...


Irminko, znam Cię już trochę, a lubię bardzo, więc wiem, ile potrafisz zmieścić w małej ilości słów. Poza tym nawet Twoje milczenie jest tak pełne treści ;:170.
Dla Ciebie dereń zabierający się do kwitnienia.

Obrazek


Justynko, już sobie wyobrażam, co będziesz robić z tyloma wolnymi dniami... ;:224.
Na razie jest przepięknie i niech tak będzie nadal, żeby nic Ci nie zepsuło ogródkowania.
Tobie dedykuję kwiaty jabłoni, wiesz której...

Obrazek


Jagódko Małopolska
, a swojska, jak mało kto ;:333. Rozumiesz mnie, bo jednak Jagody mają dużo wspólnego ;:196.
Po wetach już nie łażę, codziennie oglądam brodę Wicka i jestem pełna podziwu dla kunsztu, z jakim ostatni doktor mu ją zaszył. Majstersztyk! Szuwarka opatruję sama, a Ibrakadabra, to okaz zdrowia, żywotności, urody i kociego wdzięku.
Czy Ty wiesz, że morza nie widziałam już ruski miesiąc?
Miewaj się, kochana, dobrze i korzystaj z każdego darowanego przez życie dzionka.
Dla Ciebie kwitnący irys bucharski.

Obrazek


Cześć, Lisico :wit.
Koniec uchodźstwa. Nora posprzątana kocią łapą, Baden - Baden uczesany, koty, jak było widać, pełne wiosennego wigoru.
Kaszuby, ech te Kaszuby ;:170. Przyznaję, że w Himalajach można się czuć bliżej Stwórcy, ale też samotność w takim surowym otoczeniu musi być dojmująca. Ja wolę być "rzucona w zielone doły".
Widoku gór, rzecz jasna, nie mam, ale zachód słońca na Kaszubach i owszem.

Obrazek


Krysiu ;:196, normalna życiowa sinusoida. Była krzywa opadająca, teraz czas na wznoszącą.
Rusałeczkę znam tylko z kilku zdjęć i boleję, że jest tak daleko. Ale żyje w takiej wesołej rodzinie, że będzie jej dobrze. Jaśminka się nią zaopiekuje ;:333.
O różach będzie, oczywiście, sporo. Na razie z radością patrzę, jak ładnie wystartowały, ale też z niepokojem patrzę na zakusy różnego robactwa na moje pieszczoszki :evil:.
Gdybyś znała jakieś sposoby na sprowadzenie deszczu na nasze ogrody, byłabyś bogata ;:306.
Normalnie, Hawaje jakieś ;:219.
Pozdrawiam serdecznie pierwszym iryskiem.

Obrazek


A dla cicho stąpających - zielone pokoje.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kto tylko może, niech korzysta z uroków tej cudnej wiosny!
Idę kosić trawę. Na razie - Jagoda
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

A, mam Cię :wink: i będę paczeć ;:oj
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Witaj Jaguleńko :wit

Jak miło, że zielone pokoje znów szeroko otwierają swoje gościnne progi ;:196

Cieszę się razem z Tobą wszystkimi wspaniałymi wydarzeniami ! Zarówno podwójną kanonizacją jak i kolejną nowiutką Rusałką, słonkiem, zielenią, śpiewem ptaków a także przyjaźnią: ludzi i naszych braci mniejszych :wink: Oby podobnie wyjątkowych dni nigdy nam nie zabrakło !

Co do róż, to mam mieszane uczucia : miałam ich więcej nie kupować... i jakoś tak zupełnie mimochodem, kolejnych pięć znów u mnie zagościło ! ;:218
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”