Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagodo, to ja mieszkaniec :oops: ;:196 .
Wrzesień piękny, aż żal, że do pracy trzeba.
Ogród spowity miękkim i ciepłym światłem, otulony delikatnymi pajęczynami. Kolory takie stonowane.
Chciałoby się móc siedzieć i filozofować :wink: .

Wspieranie rodzimego rolnictwa jak najbardziej, ale kawkę raczej poproszę :) .
Może uda nam się być za tydzień w Faktorii? Co Ty na to?

Wieniec piękny. Wspaniała kolorystyka ;:333
Podziwiam kondycję Lisico ;:180 .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Dziękuję za wyjaśnienia w kwestii renku :D Ja z Kociewia , więc nie znałam znaczenia :wink: . A my mamy dwa razy w roku w Bydgoszczy targi ogrodnicze. I w pierwszy weekend października się odbędą te jesienne :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagódko :D a ja uwielbiam do Ciebie wpadać. :lol:
Muszę tylko bardziej uważać na koty a zwłaszcza Szuwarka.
Do dzisiaj nie mogę zapomnieć, że omal go nie rozdeptałam. ;:14

Miłego celebrowania lata na Kaszubach :wit
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jak można rozdeptać Szuwarka?! Choć dziś w nocy sam przyciąłem Diablikowi ogon oknem a rano nadepnąłem na nogę Emilce :?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Witaj z rana! Czytałam już o waszych wspólnych zakupach u Krysi. Nareszcie mogłyście sobie do woli pogadać. Niestety gadanie wirtualne powoli jakby ustaje. Także zauważyłam u siebie zadziwiającą dysproporcję między wpisami a odsłonami. Czyżby odsłaniali tylko ludzie spoza forum? Nie wiem, co się dzieje. Ale szczerze mówiąc i mnie ostatnio ogarnęło zniechęcenie i zaczynam coraz mniej się wpisywać. Oglądam sobie tylko i już. Ale czy za chwilę będzie co oglądać, jak wszyscy zamilkną również w swoich wątkach?

No nic, póki co, piszę. Lions Rose - tę róże zachwalają wszyscy. Moja wymarzła pamiętnej zimy, a że sadziłam ją jesienią, to nie ujrzałam ani jednego listka, nie mówiąc o kwiatkach. Gdy tylko zrobi się miejsce na rabacie, natychmiast ją kupuję ;:108
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Wanda może to dlatego, że teraz każdą wolną chwilę wszyscy wykorzystują na jesienne porządki w ogrodach? Widzę to po sobie , że milknę od czerwca do września a potem znów się udzielam z największą częstotliwością zimą.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Michał, ale do tej pory nigdy tak nie było! Jestem już tutaj kilka lat i we wrześniu ludzie naprawdę sporo się nawzajem odwiedzali. Poza tym o tej pięknej porze roku ogrody wyglądają zjawiskowo i zdjęcia wychodzą świetnie przy jesiennym świetle. No i to przesadzanie, sadzenie nowych roślin, przemeblowania na rabatach. Przecież jest o czym pisać i czym się dzielić z innymi.
Miejmy nadzieję, że - tak jak piszesz - zimą się nieco ożywi :wink:
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Witaj Jagi! :wit

Wiadomość dla Ciebie i wszystkich Twoich gości:
Dzisiaj o 20.25 w stacji POLSAT można obejrzeć mecz finałowy Polaków z Brazylią.

POlsat zapowiedział, że odkoduje mecz pod warunkiem, że Polacy wejdą do finału. No i - weszli!
Swoją drogą, ogłupiać widzów kretyńskimi programami nasze władze TV potrafią, ale udostępnić tak wspaniałe sportowe widowisko to już nie ;:161
;:150
A więc - o godzinie 20.25 :
1. Proszę ubrać dowolne stroje, byle biało-czerwone
2. Przygotować niewygodne krzesła, żeby łatwo się z nich wyskakiwało
3. Wszystkie myśli skupić na tym, żeby Polacy wygrali
4. Dobrze się bawić!

Do zobaczenia po finale :wit
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Oj Lisico nie ładnie tak mówić o naszej wspaniałej TV!
Czyżbyś uważała za kretyńskie wszelkie tańce z gwiazdami na lodzie, "M jak miłość","Pierwsza miłość", "Ostatnia miłość","Miłość na Wspólnej" i oczywiście reklamy? Przecież one tyle wnoszą w nasze życie ;:oj A wszelkie Anny Marie Wesołowskie i inne paranienormalne dokumenty to przecież programy pokazujące fakty autentyczne, jakże nam niezbędne do codziennego funkcjonowania :shock: Oj władze telewizyjne nie byłyby zadowolone z Twojej opinii ;:306

Swoją drogą może Polsatowi tak oglądalność spadła , że zdecydowali się na taki krok :?:

Jaguś bierz kociarnię na kolana i trzymaj kciuki wieczorem ;:333
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Michale,
Oczywiście, nie miałam na myśli żadnej z tych wybitnych produkcji, które wspomniałeś.
Każdą z nich oglądam z zapartym tchem :twisted: .

A na dzisiejszy finał zaproszę oba moje koty!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Dobry, a może bardzo dobry wieczór!
Niesamowity spokój w przyrodzie, ani jeden listek nie drży, wesoło przekomarzają się sikorki, jedwabiste powietrze otula wszystko przyjemnym ciepełkiem, motyle szaleją, siadają nawet na nosie Szuwarka, rozkwitają wspaniałe róże, koty urządzają sobie miting, na bluszczowym drzewie dyskoteka - zgodnie brzęczą bąki, pszczoły i szerszenie pod czujnym nadzorem admirałów. A potem zaczął rosić cieplutki spokojny, jakże upragniony letni deszczyk.Tak wyglądał dzisiejszy dzień ;:170.
Zdjęć jednak nie będzie, bo ja, d... wołowa, zostawiłam aparat na Kaszubach ;:124.

Tegoroczne lato, chociaż przepiękne i wyjątkowe nie omieszkało zafundować mi siedmiu plag:
1. Bruzdownica
2. Przędziorki
3. Chrabąszcze majowe
4. Ogrodnica niszczylistka
5. Gąsienice
6. Ślimaki
7. Pędraki
Dlatego z czystym sumieniem mogę je nazwać latem robactwa, choć nie wystąpiły dwie bardzo uciążliwe plagi, nie było mszyc ani komarów :shock:.

Pojedyncze gąsienice, zwłaszcza wielkie i występujące pojedynczo, chronię i zanoszę w bezpieczne miejsca licząc, że wylęgnie się z nich coś pięknego.

Obrazek

Obrazek


Justynko, tak mi Cię żal, że musisz latać do pracy, kiedy wokół tak cudnie, jak to opisałaś...
Na Faktorię wybierzcie niedzielę, bo w sobotę muszę wyjechać i byłoby mi bardzo smutno nie mogąc Was przyjąć kawką ;:174, którą wolisz od wytworów polskiego rolnictwa ;:306.
A stolik na tarasie gotowy, nawet Ibrakadabra ogonem go odkurza...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cześć, Pepsi, czy na tych bydgoskich targach też wyznaczacie sobie forumowe spotkania?
Jeśli będziesz tam, to proszę o relację słowną i zdjęciową. Ciekawa jestem, jaka będzie oferta roślinna.
Dla Ciebie hosta plantaginea, moim zdaniem najpiękniej kwitnąca.

Obrazek


Krysiu, no to kiedy następna wizyta w zielonych?
Szuwarek nie żywi urazy, bardziej się strapił, że mógłby być przyczyną Twojego upadku ;:218. Obiecał nie plątać się między nogami...
A celebrowanie lata na Kaszubach to zawsze wspaniałe przeżycie :!:

Obrazek


He, he, Michałku, sam widzisz, że wszystko można, szczególnie kiedy kotów mnogość...
Dziwisz się Krysi, a sam co wyprawiasz? Przycinasz ogony, nadeptujesz łapy...
Zobacz, co wyprawiają moje koty na kociej szafce, kiedy głód je przyciśnie...

Obrazek

Obrazek

Witaj, Wandeczko ;:196, sama też obserwuję spadek aktywności forumowych rozmów, mało tego, ta tendencja jest zaraźliwa, widzę, że i mnie się udziela. Nie miałam czasu na analizę porównawczą z analogicznym okresem roku ubiegłego, ale sprawdzę, jak to kiedyś bywało. Na pewno faktem jest, że zdradziło nasze forum sporo rozmownych i wesołych uczestników. Ale przecież sporo nas zostało ;:333. W moim przypadku na pewno "zawiniła" pogoda, która trzymała mnie w plenerze do ciemnej nocy. Jak to było u innych osób mających dużo więcej obowiązków, a może i kłopotów - nie wiem. Jednego jestem pewna, musimy się nawzajem aktywizować i nawet dawać przykład, jak by to dziwnie nie brzmiało;:218. Bardzo Cię proszę, nie zwieszaj nosa, lato się kończy, forum się ożywi ;:333. Ja tyle spraw odkładam na czas, kiedy pogoda się zepsuje, a ona, jak na złość... ciągle przepiękna.
I, tak jak piszesz, ogrody są czarowne, czas rekonstrukcji rabat trwa, czas też na podsumowania sezonu i wymianę doświadczeń. Swoje przeróbki pokażę, kiedy tylko odzyskam aparat.
PS. Zakupu Lion's Rose nie pożałujesz. Niemniej, kiedy patrzę, jak ochoczo rosną moje róże zamiast powoli szykować się do snu, to myślę, że trzeba będzie im wyfasować porządne kopce ;:209.
Dla Ciebie oznaka Twojej ulubionej pory roku - owocki trzmieliny.

Obrazek

Obrazek


Lisico!
Zapomniałaś o ważnym punkcie :

5. Oblać wynik (niezależnie, jaki będzie) stosownym zacnym trunkiem ;:333.

A swoją drogą 100% racji. Taka impreza rozgrywana w Polsce powinna być obowiązkowo prezentowana w telewizji bez łaski!!!

Lisico i Michałku, wzruszyłam się, jak stary siennik wojskowy, czytając Wasze pełne uwielbienia słowa na temat "wydajuszczichsia" produkcji i programów naszej TV ;:306.
Dla Was zielone pokoje w całej krasie. Nareszcie naprawdę zielone!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec przebój sezonu: nowy trend i nowy łazienkowy dizajn w wydaniu Filozofa.
Tadammm - łazienka marzeń ;:306


Obrazek


Ciche, senne miasteczko, obudź się i pisz;:303. Komentuj, chwal, krytykuj, doradzaj, odradzaj i co tam jeszcze, ale rób coś, mów coś...

Obrazek

Pozdrawiam i kibicuję dalej. Na razie chwała naszym za pokonanie obu byłych okupantów ;:215.
:wit Jagoda
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Ku...job...tw...m...chyba zlezę na zawał , nawet się nie zdążę napić ...a mam ...0,2 % piwo :;230 .

Jagodo ...idę dalej oglądać ...a moj chłopy tak się drą ...że chyba wtyczki wsadzę w uszy ...a najgorszy mój stary ...dobrze komentuje się z pozycji fotela ;:14 .
P.S. Ja jestem w komfortowej sytuacji - wszystkie mecze oglądalam ..ale wcale nie podobało mi się , że P. S. zakodował dostęp innym Polakom ( tym , bez C.P) do oglądania - przecież łaski nikt nie robi - to wszystko jest za naszym przyzwoleniem ...a Państwo ma nas w dupie !!!! - wydaki z budżetu tylko 3,5 mln zł na organizację tychże mistrzostw ...a każde z miast ...swoje musiało wyłożyć .

Buziaki ;:196
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i 100 róż, cz.5.

Post »

Jagódko ;:306!
Ale Cię tąpnęło ;:oj.
To Twoje chłopy drzeć się potrafią, a zacnego trunku postawić z takiej okazji nie?
Ino cienkusza jakiegoś ;:218 ?
E tam, zaraz państwo!
Znasz ten dowcip:
- Stary, twoja żona zdradza cię z całym miastem!
- Phi, tez mi miasto! Ledwo 20 tysięcy mieszkańców... ;:224.

Zalecam spokój, a jeśli się nie da, to tym cienkim piwkiem ;:136 Twoje zdrowie!
;:196 Jagoda
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”