Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13akiego floksa, to jeszcze ni

Post »

A takiego floksa, to jeszcze nie mam ;:224 ; śliczny ;:63 . W tym roku już koniec z zakupami. Jak posadzę to, co ma dojechać, to będzie full ;:108 .
Róża Pastella pięknie jeszcze Ci kwitnie, jakby to nie był październik ;:3 . No cóż, powoli dopada nas jesień ;:174 .
U Ciebie też tak ponuro?.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Helios, floksami zaczęłam się interesować na dobre dopiero w tym roku. MIałam ich wcześniej kilka i gdy zaczęły niesamowicie pachnąć, postanowilam mieć ich więcej i kupiłam wiosną parę nowych odmian. Na szczęście te nowe odmiany nie mają mączniaka. A te popularne niestety, choć kwitły pięknie, to niedawno stały się zupełnie białe na liściach i zdecydowałam się je usunąć.

Pulpa, ta odmiana floksa zakwitła dopiero tydzień temu, gdy inne już dawno skończyły i pożółkły. W sumie to dobrze, bo została zachowana ciągłość. Tobie, jako miłośniczce tych kwiatów, bardzo polecam tę odmianę. A jeśli nie uda ci się kupić, to podzielę się z Tobą, gdy kępa mi się więcej rozrośnie. ;:108
Pogoda u mnie smutna i szara, ale chyba zimno nie jest, więc później coś tam w ogrodzie porobię, gdy nie będzie padać. Dziwny ten dzień. :|

Właściwie już mało u mnie kwitnie i rabaty są prawie zielone. Byłoby monotonnie gdyby nie kolorowe żurawki, rozchodniki i przebarwione kwiatostany hortensji. Muszę w przyszłym roku dosadzić zdecydowanie więcej rozchodników, tylko nie tych rozkładających się na boki.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

O, jak cudownie! Będę Ci pisała do znudzenia! Dziś pochmurno wiec taki widok poprawia humor!
Hortensje wyglądają oszałamiająco!
A błyszczące w słońcu żurawki - cudo!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

:wit
Cudownie masz Wandziu. Białe kosmosy, to moje niezrealizowane marzenie. Powiedz mi, kiedy wysiewane/sadzone, kiedy zaczęły kwitnienie? Nadal wyglądają, jak w szczycie formy ;:oj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Miłeczko, dzięki za odwiedziny, byłam właśnie u Ciebie!
Justi, te jednoroczne kosmosy wysiewają mi się co roku, różne kolory. To jak ładny chwast.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Żurawki i rozchodniki rozświetlają jeszcze ogródki. Też wzięło mnie na rozchodniki, muszę dokupić. Z tego co zaobserwowałam i wyczytałam, to pokładają się jak mają za mało słońca, za dobrą glebę i za dużo wilgoci ;:oj - krótko mówiąc przeciwieństwo host ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandziu słońce i Twoje rabaty to duet wręcz doskonały ;:215 a taka lampa przed wejściem to moje marzenie ;:108
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

A mnie Wandziu za każdym razem urzekają Twoje kule ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Jaka szkoda, że nie mogłyśmy posiedzieć na tej ławce.
Masz bardzo klimatyczne to miejsce.'
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Ten floks Graf Zeppelin jest po prostu zjawiskowy ;:oj Kolor taki delikatny, prześliczny. Gdzie go można kupić?
Pokażesz fotkę Abrahamka?
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandziu, Twój ogród wciąż tętni życiem tyle w nim barw i ciekawych zestawień, że tylko podziwiać, zdjęcia traw i rozchodników obłędne, pięknie przebarwiająca się Vanilka (chyba będę musiała pogadać ze swoją) i nowe nabytki ekstra, ciekawie prezentuje się ten rozchodnik Strawberry and Cream. Super to "tulipankowe" zdjęcie przywołujące wspomnienia z jednej strony nie tak dawne wspomnienia z drugiej, aż tak dalekie, bo żeby zobaczyć znów takie widoczki musimy niestety troszkę poczekać
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandziu, bardzo ładny ten nowy nabytek - Strawberry and Cream. Ciekawe jaki pokrój będzie miał docelowo. Czytam Wasze rozchodnikowe rozważania i coraz bardziej przekonuje mnie opinia, że w głównej mierze to, czy leży czy stoi, zależy od odmiany. Z moich, najładniejszy pokrój ma Matrona, taki zgrabny krzaczek, co prawda od kilku lat w ogrodzie, ale wcale nie w pełnym słońcu i w dodatku na rabacie, którą czasem podlewam. Z drugiej strony warunki też mają znaczenie, bo nieraz czytam, że ta sama odmiana u jednych ładnie stoi, a u innych wylega :roll: .

:wit
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Dziękuję za chęć podzielenia się roślinką ;:196 . Rozchodniki obowiązkowo wprowadzam wiosną do ogrodu - postanowione ;:108 . Nawet nie mogę zabrać głosu, bo nie mam ani jednego. Jak to się mogło stać ;:223 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”