Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

;:150
Wandeczko!
A cóż to za schyłkowe nastroje!
Jak to nie będzie co fotografować?
Z upodobaniem pokazujemy śpiące koty, a przecież śpiące ogrody tez mają swój niezaprzeczalny urok!
Widać rysunek gałęzi, czytelny jest zamysł twórców ogrodów, widać zarysy rabat i ścieżek, na pierwszy plan wychodzą rośliny wiecznie zielone, kamienie porasta mech, a ptaki uwijają się w koronach drzew... Czy to nie są widoki godne uwagi fotografa?

Serdeczności - Jagi
PS. Justi ma rację, hortensja White Dom jest zadziwiająco piękna i fotogeniczna ;:333.
Że też nie wpadła mi w ręce...
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Eee tam! Jest co fotografować! Impresje rób, albo co! ;:173 Na pewno coś znajdziesz! Czekam ;:65
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Kogra, wiem, że w tym roku miałaś niefart z pogodą. U Ciebie stale deszcze, a u nas susza. Tylko że w przypadku suszy można podlać, a na deszcz nic nie poradzisz. Może Grażynko przyszły sezon okaże się dla Ciebie łaskawszy :)

Tadziu, żurawki rzeczywiście są dobre na każdą porę roku. Chodzę tak sobie po ogrodzie i planuję, które odmiany rozmnożę, żeby zapełnić wolne miejsca. W oko wpadła mi dzisiaj Tapestry i znalazłam już dla niej przyszłą miejscówkę. Teraz, pośród ogólnej szaro-burości ta odmiana wygląda bardzo świeżutko i apetycznie.

Annes77, oj, jak ja bym tęskniła, gdybym miała działkę poza domem. Szczególnie kwitnące róże chciałoby się cały czas obserwować, tym bardziej że niektóre odmiany mają nietrwałe kwiaty i może nawet czasem nie trafisz Aniu na ich rozkwit. :( No ale i tak dobrze, że masz możliwość posiadania tego pięknego kawałka i czerpania z niego radości.

Ignis, to prawda,Krysiu, zawsze można znaleźć coś, co niby z pozoru jest nieładne, ale tkwi w tym ukryte piękno przemijania. Dopóki nie zaczniemy na FO wspominać, trzeba będzie postarać się znaleźć takie obiekty do fotografowania.

Kasia_rom, miłe jest Kasiu to, co piszesz w kieurnku mojego ogródka. Chyba my kiedyś pisałyśmy ze sobą, tak coś mi się przez mgłę przypomina. Zaglądaj, kiedy tylko znajdziesz czas i ochotę. NIedługo zacznie się okres wspomnień i planowania pzyszłego sezonu ;:173

Nena, dzieci mają niesamowicie trafne skojarzenia. Mnie by to podobieństwo nie przyszło do głowy, a jest przecież oczywiste. Ucałuj synka ode mnie ;:196

Helios, ja miałamwcześniej cyfrówkę Olimpusa i całkiem fajne zdjęcia wychodziły. Lustrzanka co prawda lepiej oddaje kolory, ale w moim przypadku mam kłopoty z ostrością. W zimie poświęcę trochę czasu, żeby bliżej się przyjrzeć opcjom mojego aparatu. Poza tym mam standardowy obiektyw, a przydałby się lepszy. Tylko chyba mi na razie szkoda kasy. Poczekam, aż stanieją ;:108

Pulpa, tu na FO panuje zwyczaj wspominania sezonu od początku. Musimy sobie wspólnie pomagać w przetrwaniu zimy. Nie będzie więc tak źle. A gotowanie, czemu nie? Potem na rabatach zrzucimy nadwyżki kilogramów. ;:131

DTJ, ano zaczniemy nowy wątek, zaczniemy. I znowu będziemy podziwiać wiosnę :heja

Justi, a wiesz, Justynko, że dzięki Tobie spojrzałam na tę hortensję innym okiem? Będę ją tylko musiała lepiej popowadzić, żeby była bardziej zwarta.

Jagi, z pewnością znajdzie się jeszcze coś do fotografowania, tylko żeby ktoś chciał to oglądać. Kotów nie mam, pozostają więc zmurszałe kamienie, suche liście, pieńki drzew i takie tam. Nie, jednak nie... chciałabym już oglądać widoki wiosenne, bo inaczej zacznę się osuwać w depresję.

Takasobie, impresje mówisz, Miłeczko? Może się i nawet dobrze ogląda, ale jakoś trudno o komentaze do nich. No nic, zobaczymy. Niech tylko słonko w końcu wyjdzie.

Ostatnie kwitnienia różyczek. Bardzo cieszą :D Ale powiedzmy sobie szczerze, w realu moje róże w większości wyglądają teraz jak gołe patyki z kwiatem na czubku. Choć o Pastelli nie mogę tego powiedzieć :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Zgadza się Wandziu, pisałyśmy już kiedyś, gościłam w twoim królestwie :D
Ale ostatnio skupiłam się wyłącznie na oglądaniu, raczej należę do osób mało piszących :wink:

Pozdrawiam jesiennie ;:196
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Dajesz Pastelli dobrą opinię czyli dobrze wybrałem.Ta na pierwszym obrazku też podoba mi się.Czy ja przypadkiem nie będę chciał mieć ich więcej ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Uwielbiam oglądać róże - na zdjęciach i w realu - i wąchać, choć sama nie mam ani jednej. Kiedyś w Parku Skaryszewskim było Rozarium. Rabatki o różnym kształcie, z różnymi odmianami róż, otoczone niziutkimi żywopłocikami z bukszpanu :D . Uwielbiałam tam chodzić jako dziecko. Nie wiem czy nadal istnieje, bo na pewno wymagało dużo pracy ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandziu, nawet jak już nie będziemy miały co fotografować to zawsze można pogadać, powspominać miniony sezon i planować przyszły ;:108
Crown Princess Margareta ;:215 jednak te angielki mają w sobie to " coś " Trudno im się oprzeć ;:167
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wando, zawitałam z rewizytą w Twoje progi. Udało mi się obejrzeć kilka pierwszych stron wątku - piękną wiosnę tam pokazałaś. Masz wspaniałe kępy tulipanów - u mnie większość cebul wyginęła po ostatniej rozmazanej, mokrej zimie - chyba po prostu zgniły. Patrząc na Twoje doszłam do wniosku, że chyba w przyszłym roku kupię trochę nowych. Są takie piękne. Później obejrzałam kilka ostatnich stron - cudną jesień pokazujesz. Na środkową część wątku nie starczyło mi już czasu, ale zapewne w wolnej chwili wrócę to nadrobić.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Przynajmniej Ty nie zamierzasz zamykać wątku
Nie lubię jak są zamykane. Gdyby wszyscy na zime zamykali nikogo by nie było
Zawsze znajdziesz coś do fotografowania
Przecież ta sama roslinka zawsze wychodzi inaczej
Cieszę się, że nareszcie zakończycie prace budowlane
Ale dzisiaj wstrętna pogoda. Chociaż ja nawet nie wiem jak wygląda świat za oknem, bo w pracy mam straszliwy młyn, ale słyszę co się dzieje za oknem
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Ja też nie bardzo rozumiem zamykania wątków,przecież dopiero teraz będzie więcej czasu,żeby pogadać,wymienić doświadczenia,z większą uwagą obejrzeć zdjęcia ,nawet jeśli są wspomnieniowe a nie aktualne,nie wiem jak Wam ,ale w sezonie ogrodowym szkoda mi czasu na siedzenie przed komputerem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Ale różyczki wow,portrety ech...dobrze,że robimy zdjęcia,zimą je podziwiam i czekam na wiosnę,tak jest łatwiej ;:108
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

:wit
Na zdjęciach energia bije z twoich róźyczek, szczególnie angieleczek ;:oj

A 'White Dom' jest dla mnie autentycznie bezpretensjonalna.
Dla wyróżnienia panna 'White Dom' ozdobiła sobie "talerzyk" kwiatów płodnych kilkoma zaledwie kwiatami płodnymi, które udają falbankę czy koronkę.
Ja tak najbardziej lubię: prosto i skromnie, ale nie do końca ;:173

Pogoda jednak ciężka do zniesienia - faza przejściowa, zapewne dobrze robisz Wandziu ze swoim wątkiem ogrodowym ;:196
Pozdrawiam
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Od kilku dni roznosi mnie energia, ale co z tego, skoro do ogrodu nie wyjdę, bo pogoda nie pozwala ;:47
Słyszałam, że w górach spadł śnieg i obawiam się, że przyjdzie mi wykopywać dalie z białego puchu.
Wandziu u mnie jeszcze pysznią się kolorami marcinki i chryzantemy.
Może warto kilka zaprosić do ogrodu ;:196
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”