Minibotanik Jacka cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Cóą więcej mogę dodać....... ;:180
Co jedna to piękniejsza, nie można się napatrzeć.
A nowości faktycznie kuszą ogromnie i tyle chciałoby się mieć a miejsca nie ma. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Loki, masz bardzo ładne dalie; widziałem ;:333 I jestem pełen uznania, że te pełne też masz z nasion ;:180

Rozwija się chyba największy kwiat dalii, jaki posiadam. W katalogach piszą, że ma 25 cm średnicy ale u mnie chyba przekroczyła tę wartość
Obrazek

Obrazek

Alu, chyba masz rację, bo zgadzają się też wymiary :tan Zatem mam piękną 'Faberge'!
Obrazek

Grażynko, to prawda - nowe dalie kuszą, bo nowości to dla mnie wszystkie te, których nie mam. Mam już całą listę tych, które chcę zdobyć ;:65
A tymczasem zakwitają kolejne czekające na nazwanie. Bardzo miła pomyłka kapersowa 8-) :
Obrazek
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Jacku śliczne masz dalie ;:215 ,a na tę amarantową możesz liczyć mam ich kilka ;:108 .
Jeżeli we wrześniu przyjdzie mróz to dużo moich dalii nie zakwitnie .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Czyli pomyłki udane! Ja w tym roku zyskałam Procyon, Good Earth, Apache i Lambadę. Popularne odmiany, ale nie miałam. Miałam Apache, ale wyrodzonego, za to "pomyłka" jest wypasiona :wink:
Faberge powinnam mieć, ale coś nie mogę znaleźć. Albo jeszcze nie zakwitła, albo poszła na wieczne łąki... :roll:

A tych wielkich dalii, to aż się boję ;:306 Robią wrażenie, ale moi goście bardziej cmokają na Creme de Cassis i Jowey Linda niż na te wielgachne :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Ale śliczne dalie- dobrze że mam zawsze mało czasu - bo pewnie te też by u mnie gościły. Ale zawsze mogę pooglądać u Ciebie.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Śliczna pomyłka , z takich dużych została mi malutka kępka żółtych ,, Jeszcze nie kwitnie ale już ma duży pąk .. Trochę roboty jest z nimi ale za to jak zakwitną to kwitną do samych mrozów ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Jacku, aż głowa boli od mnogości odmian dalii, które posiadasz ! ;:oj
Wszystkie piękne ;:138 Ogromnie żałuję, że mam problem z ich przechowywaniem zimą. U mnie rosną tylko cztery krzaczki ...
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Alu, amarantową? Czy to jakaś, którą pokazywałaś u siebie? Bo nie załapałem :oops:
Przymrozek we wrześniu?! Nawet tak Alu nie myśl ;:124 Już w ub. roku przyszedł szybko ale to był początek października i też kilka dalii nie zdążyło zakwitnąć. Ale w tym roku sadziłem 15 kwietnia i powinny zdążyć wszystkie.
Kolejna od Ciebie jest coraz piękniejsza i może jeszcze zaskoczyć, bo pojawił się biały koniec na jednym płatku czyli kolejne kwiaty mogą być inne ;:65 Masz jakieś sugestie co do nazwy? 8-)
Obrazek

Miłko, ludzie są rozczarowani pomyłkami, kupując dalie i naiwnie wierząc, że w środku będzie to, co na zdjęciu. A tak jest w 50%. Niespodzianki i pomyłki zazwyczaj bywały fajne i lepiej zakładać, że może być pomyłka ale podchodzić do tego pozytywnie - fajna pomyłka, niespodzianka ;:173 W tym roku zakupiłem 'Apache', o której wspomniałaś. Oczywiście nie wyrósł 'Apache' ale inna bardzo ciekawa dalia. Szukamy dla niej imienia ;:136 :
Obrazek

Dorotko, zapraszam na oglądanie u mnie, zanim się nie złamiesz i zaczniesz sadzić dalie :;230
Obrazek

Janko, na początku mojej bytności tutaj dostałem dalię żółtą o wielkich kwiatach. Niestety zmarnowałem ją :( Przypomniałaś mi o tych pionierskich czasach 8-) Tamtej dalii nie znalazłem w albumach ale za to trafiłem na inną, której już nie mam od kilku lat, a była główną ozdobą daliowej rabaty:
Obrazek

Obrazek

Marysiu wolałbym, żeby nikogo głowa nie bolała po wejściu do mojego wątku :wink: Ale dalie rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy. Dlatego tam mnie "wzięło" na dalie ;:223
Cztery dalie to już coś ;:333
Zakwitają dalie pojedyncze/półpełne ale o pięknych ciemnych liściach:
Obrazek
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Witaj Jacku miło było Cię poznać .Posłuchać ciekawych wypowiedzi o roślinach. :D W twoim ogrodzie taka piękna kolekcja dalii ,liliowców i astrów .U mnie mniej ale ciesze się z tego co już mam .Powoli tworząc swój mały raj ..W przyszłym roku możemy spotkać się w moim ogródku wraz z moją sąsiadką w czasie kwitnienia dalii,liliowców i wszelkiego ogrodowego kwiecia. :D
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Piękne masz dalie, Jacku. ;:138 Gdyby tylko nie ten kłopot z przechowywaniem...
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Dzięki forum mogę z przyjemnością podziwiać te piękne kwiaty w Twoim ogrodzie :heja
Są warte wysiłku jaki im poświęcasz, by mogły w drugiej połowie lata zalśnić na rabatach, pokazując swoje niezwykłe piękno !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Enkan jest obłędna, a nn wygląda jak płomienie - żółty środek i czerwone brzegi ;:167
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Minibotanik Jacka cz.9

Post »

Jacku doczekałam się twoich pięknych dalii, uwielbiam je ale ze względu przenoszenia mam tylko 3 ale będę mogła je podziwiać u Ciebie. Niektórych nawet nie widziałam. Zauważyłam jednak Tsuki-Yori-No-Shisha,ale piszesz że kwiat zeszłoroczny, czy w tym roku jej nie masz?
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”