W polach...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W polach...

Post »

A tutaj jeszcze zdjęcia części gospodarczej podwórka Obrazek w tamtym roku winogron mi wymarzł. mam nadzieję, że w tym roku lepiej przetrwa przymrozki.
Obrazek za to brzoskwinie w ubiegłym roku obrodziły, mam nadzieję, że te kwiaty są zapowiedzią owoców Obrazek w maju do donic z kamionki wsadzę
Obrazek dziś dosadziłam jeszcze bordową
Obrazek
Obrazek Obrazek meliska
Obrazek moje śliczne ;:167

-- 17 kwi 2014, o 23:17 --
Mandragora pisze:Choć pod brzózkami niełatwo urządzić ogródek, dałabym się za takie otoczenie pokroić ;:170 Do tego jeszcze zwierzyna - jak nic zostaję ;:108 :wit
Oj nie łatwo, wszystko praktycznie marnie rośnie. O tej porze roku brzozy najładniejsze. Dzięki, że mnie odwiedziłaś ;:138
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W polach...

Post »

Sylwio mieszkasz w pięknym miejscu.... ta brzozowa aleja wygląda niesamowicie..... przepięknie.... ;:167
Taras kusi i zaprasza do odpoczynku,.... ślicznie udekorowany kwiatuszkami , pewnie latem spędzacie na nim mnóstwo czasu :D
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W polach...

Post »

Witaj...
Uwielbiam brzozy i postanowiłam że u mnie też będzie rosła...
Ze względu na malutką działkę, kupiłam sobie brzozę płaczącą... chociaż tyle... :wink:
Cudnie u Ciebie...pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W polach...

Post »

Sylwiu, bardzo mi się podoba twój ogród z brzozami. Świetnie wpisany w otoczenie ;:63 .
Zwierzaki ;:167 .
Pozdrawiam przedświątecznie.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: W polach...

Post »

JaSNa pisze:A powojniki mam już, takie oto .
Świetny wybór, mam obydwie odmiany i są one zdrowe, pomimo średniej wielkości kwiatów robią wrażenie i nadrabiają ilością. Miss Bateman mam od 2 albo 3 lat w donicy,bardzo dobrze sobie w niej radzi.
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W polach...

Post »

Jurku, moje wsadzone przed samymi świętami do donicy. W połączeniu z białymi i różowym kwiatami będą chyba ładnie wyglądać.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W polach...

Post »

Sylwio,zapobiegliwa dziewczynka jesteś,rozsada zrobiona i będzie swoja sałatka i swoje kwiatuszki w donicach ,a to tak cieszy :tan
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W polach...

Post »

:D sałata w szklarni rośnie od wczesnej wiosny do później jesieni u mnie, wiadomo lepsza od sklepowej. a kwiatki...cóż, ja zawsze za szybko posieję a w przypadku nasturcji często kończy się to obmarznięciem w maju, więc tym razem postanowiłam być sprytniejsza, zobaczymy czy się uda :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W polach...

Post »

Ale masz niesamowity klimat. Trudna działka do zagospodarowania z taką ilością drzew.
Jestem ciekawa jaki masz na nią sposób
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W polach...

Post »

Sylwio czy coś już sobie zaplanowałaś względem nowych prac?
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W polach...

Post »

Margo2 nie mam sposobu na moją działkę. Koszenie trawy to już niezły wyczyn, jesienią liście to już jest wyższa szkoła jazdy. A jeżeli chodzi o nowe rabaty kwiatowe to praktycznie walka z wiatrakami. Pod drzewami kwiaty nie chcą rosnąć, trawa zresztą też nie. Nawet jak już zawalczymy i wygospodarujemy kawałek na kwiaty czy krzewy ozdobne to rosną słabo, ze względu na ziemię bardzo ubogą i korzenie brzóz, które są dosłownie wszędzie. Przy tarasie mam taką ubożuchną rabatkę z bylinami i hortensjami i w tym roku posadziłam wzdłuż garażu róże pnące i hortensje, zobaczymy co z tego będzie.
imwsz planów to ja mam bardzo dużo, gorzej z kasą, bo głównie ona rzutuje na wykonanie. Planuję zasadzić wzdłuż drogi hortensje, ale potrzebuję ok. 15 krzaków. W związku z ceną tych roślinek, będę działała etapami. Na raz nie dałabym rady. A co do planów bliższych czasowo, to sadzę powoli kwiaty w pojemnikach i donicach. Jutro znajoma pani ogrodniczka ma mi dostarczyć pelargonie białe i różowe do skrzynek na okna. A w czwartek mąż ma kupić resztą. Trochę tego potrzebuję, ale co tam... :)
Awatar użytkownika
JaSNa
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2014, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W polach...

Post »

Dzisiaj napracowałam się w ogrodzie, ale warto było. Kwiaty na tarasie posadzone, trawa skoszona, wokół drzew przycięta,...i trochę innych rzeczy zrobionych. Lubię to moje dzikie podwórko ;:138
Obrazek tak wyglądają moje podwórko z tyłu domu (ta część mniej zagospodarowana)
Obrazek w doniczkach w tym roku biel i róż
Obrazek
Obrazek a tak wygląda skrzynia
Obrazek moje brzozy słoneczne
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W polach...

Post »

Sylwio,ale te brzozy są jak pół ogrodu,są zielone, mają piękną korę ,wytwarzają niezwykłą aurę i już jest pięknie ;:168,i kompozycje w doniczkach w moich kolorach,pięknie :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”