Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Przyjmowała się ze 3 lata, potem dwa kwiatki i na koniec pełnia kwitnienia - już dwa lata.
Hortensja długo się klimatyzuje, ale potem pięknie rośnie ;:3
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniko szybkiego powrotu sprawności. ;:167 Ale ze mnie znawca, ;:306 złotokap czy glicynia. :oops: Powojniki z różami pięknie się komponują. ;:215 Pnąca szaleje z kwiatami, ;:oj tylko szkoda, że nisko. Śliczny ten fragment z pęcherznicą, perukowcem i iglakami.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniko ,szybkiego powrotu do zdrowia,masz piękny ogród super kompozycje bardzo mi się podobają twoje zestawienia roślin ja dopiero powoli nabywam niektóre gatunki jak perukowiec czy metasekwoja ale czy będą rosnąć na mojej kiepskiej ziemi zobaczymy. :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Moniczko - nóżka niech szybciutko się kuruje. ;:168
Pęcherznica przeszła chyba samą siebie, jest przeogromniasta!
Perukowiec tak samo uroczy i z bardzo bujną czupryną.
A róża "rabatowo-pnąca" - ważne, że odrasta i cieszy pięknym kwitnieniem.
Firletkę jakoś pielęgnujesz po kwitnieniu, czy zostawia się ją bezdotykowo? Mam nadzieję, że u mnie się z niej coś wysieje.
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Beaby - firletka to chwaścior :) Sieje się na potęgę i raczej ją wyrywam niż pielęgnuję :;230 Ale to co zostaje kwitnie ładnie, prawda? W sumie nie jest tak trudno nad nią zapanować, bo łatwo się wyrywa.

Dzięki za podtrzymanie na duchu - smutno tak leżeć samemu kiedy lato za oknem i ogród wzywa. Ale bendem twarda ;:134
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Malowniczej drodze stoi dom...

Post »

Wyjątkowo lubię połączenie żółtego z niebieskim . Mam dokładnie takie samo, tyle że u Ciebie żółty gra tawułka japońska, u mnie złote oregano. Bodziszek natomiast ten sam.

Kalinę koralową Compactum zauważyłam w tym roku, u Ciebie piękny okaz. Podobny rośnie przy drodze obok mojego domu, więc... patyczki już siedzą w doniczkach i się ukorzeniają. ;:215

Ależ Ci zakwitła ciemna pęcherznica ! ;:oj Chyba ma dużo słońca. Moja w półcieniu słabiutko.

Co to za odmiana jałowczyków pod wierzbą ? Fantastyczna, ciemna zieleń.

Firletki pięknie kontrastują z dywanem fiołków.Moje fiołki to jakieś mutanty. Nie chcą tak nisko ścielić się po ziemi, a byłby z nich gęsty kobierzec. ;:185

No toś się urządziła kobieto ? dobrze, że nie ręka, bo byś zdjęć nie mogła robić. :wink:

Smutno Ci samej ? Tam pod wierzbą siedzi taki śliczny, czarny kiciuś. Fascynujący z niego facet. ;:224 Może zamruczy wprost do ucha ? :lol:
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”