U Violi " Za oknem "

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

U Violi " Za oknem "

Post »

Dzień dobry Wszystkim :)
na forum jestem już rok , bardzo się z tego powodu cieszę ,czytam różne wątki ,dodaję swoje zdjęcia z roślinami które hoduję ,dużo się nauczyłam dzięki Waszej pomocy .Od kilku miesięcy myślę o tym ,żeby założyć swój wątek , o swoim ogrodzie i o tym jak zmieniło się moje życie ... jak to powiedziała moja koleżanka która jest na tym forum (Kasiu pozdrawiam Cię :wit )- "najgorzej jest zacząć a później pójdzie jak z płatka " :) Dzięki Kasi pokochałam kwiaty i to ona mnie zaraziła tą straszną chorobą ale w dużej mierze dzięki jej pomocy i wskazówkom mam pojęcie o roślinach , wiem jak zacząć robić rabaty ,siać ,sadzić itd..,.Naprawdę nie wiem w ogóle od czego zacząć ;:219 ... nie jestem dobra w opisywaniu takich historii ale spróbuję ...bo chcę pokazać swoją ciężką pracę i to ,że warto robić w życiu coś dla siebie i dla innych których się kocha ;:167 Potem moje córki oglądają ze mną zdjęcia i mówią -- "mama ale było zarośnięte w tym ogrodzie a teraz jest raj ! :) jak ty to zrobiłaś ? "I tak właśnie mnie mobilizują, robię więcej , pokazuję im ,że praca jest wartościowa że można osiągać to o czym się marzy ... to co zrobiłam to dopiero moje początki a mam przed sobą jeszcze ...... baardzo dużo do zrobienia ...sami zobaczcie .


Zapraszam na moją działkę .Pokażę Wam wszystko po kolei od samego początku .

Z miasta Wrocław uciekłam do mniejszego w okolicę Trzebnicy


Obrazek

takie ma widoki po drodze. :)
A tutaj jadę sobie do domu przez góry i lasy ...
Obrazek

Mój kawałek ziemi tak wyglądało 5 lat temu ...

Obrazek
Obrazek
Następnie kupiliśmy sobie domek holenderski i postawiliśmy na naszym kawałku ;:3

Obrazek

Moje pierwsze KWIATY! szałwie i to w takich donicach ... ;:145

Obrazek
Tutaj coś zaczynałam ...jakieś sadzenie w chwastach ... układałam białą włókninę i sadziłam pomidory nie miałam pojęcia co robię ;:215

Obrazek
Moje córki miały dobrą zabawę ...
Obrazek

A to właśnie w tym miejscu powstanie moja pierwsza rabata , rabata którą nazwałam " Rabata Kasi " o tym napiszę już jutro ...


Obrazek

Myślę ,że znajdzie się ktoś kogo zainteresuje mój wątek ... powiem szczerze ,że bardzo to przeżywam od dawna ;:131

Dobranoc .
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

To ja będę pierwsza :oops: Witaj Wiolu :wit wśród zielono zakręconych ogródkowiczów
Masz w 100% racę ze warto robić w życiu coś dla siebie i dla innych, których się kocha
Bardzo w malowniczej okolicy masz działkę :roll:
Spory masz kawałek ziemi i wiele możliwości, aby pięknie go zagospodarować
Trzymam kciuki i będę Ci kibicować przy tworzeniu Twojego wymarzonego ogrodu :D
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Wiolu jestem jako druga i bardzo mocno Cię ściskam kochanie. ;:168
I masz w końcu Swój kawałek strony ;:138 na którym możesz pokazać jak mocno pokochałaś zielone cudeńka. :tan
Bardzo dziękuje za tak piękny opis, miło czytać takie słowo i że to ja właśnie jestem tu opisana ;:172 Jestem zwykłą dziewczyną z moim skrawkiem ogrodu a potrafiłam zarazić taką wielką piękną pasją do kwiatów w tak krótkim czasie i to na odległość. ;:172
Lecz to świadczy dobrze o Tobie, to w Tobie drzemała siła ogrodnika, spała i to mocno a ja w niej tylko zasiałam nasionko, które pięknie wypielęgnowałaś i rośnie z dnia na dzień.
Moim teraz marzeniem tu jest to, by nigdy nie zwiędła miłość z tego nasionka, lecz kwitła coraz bardziej z roku na rok wydobywając coraz większe piękno w Twoim ogrodzie.. :heja
Wiolu piękne widoki gratuluje siły i wytrwałości w niszczeniu chwastów, nawłoć wytępić to trzeba wsadzić wiele pracy.Czekam kochana na następne zdjęcia z niecierpliwością. ;:7
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Najgorsze co może być , tyle się napisałam i wyłączył się prąd , często tak bywa u mnie kiedy jest deszcz i wieje wiatr ... :(
Trudno , piszę jeszcze raz .

Witam wszystkich :wit w ten pochmurny i deszczowy dzień , dzisiaj chcę Wam pokazać kolejne etapy mojej pracy na działce ,w ogrodzie ... Na początek poznajcie mojego psa Kokosa , który nieustannie jest ze mną przy każdej pracy
Obrazek

od małego szczeniaka siedzi ze mną i pilnuje moich roślinek :)
Obrazek
Obrazek

Tak więc jak pisałam wcześniej ,,, pole , chwasty i co dalej ?
Dwa lata temu poznałam Kasię ,przez internet , pisałyśmy na skejpie - dzieli nas 160 km , Kasia oglądała moje zdjęcia , jakieś moje próby robienia skalniaków , sadzenie drzewek , kompletnie nie miałam o niczym pojęcia. Kasia zaproponowała mi ,żebym kupiła sobie jakieś nasiona i coś sobie posiała ,siałam ..ale dzisiaj się z tego śmieje ...wysiałam petunie w 20 litrowych donicach ;:202 itp... Oglądałam zdjęcia z ogrodu Kasi jak zaczynała od błota do pięknego zielonego ogrodu , pełnego kwiatów , rabat , wysepek .. Wzięłam się do myślenia gdzie sobie zrobię taką pierwszą rabatę i tak się zaczęło .Kasia instruowała mnie jak mam sobie przekopać ... zaznaczyć wyplewić a ona przygotuje dla mnie pierwsze rośliny które posadzę na tej rabacie .
Tak to wyglądało :

Obrazek

następnie -
Obrazek
tutaj już trochę lepiej :)
Obrazek[/URL
Kiedy miejsce było już gotowe
nadszedł czas na paczkę z roślinami od Kasi ...dostałam wielkie pudło z mapką i opisami ,co do tyłu ,co na boki z przodu i tak też sadziłam te cuda


[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek


beczka brązowa ...ale zaraz pomyślałam ,że będzie zielona i tak się stało pomalowałam, i roślinki już podrosły :)
Obrazek

Boję się ,że znowu prąd zgaśnie ;:145 tyle pisania !
"Rabata Kasi" lipiec 2012


Obrazek

Obrazek

a tutaj już moje dodatki ...w kolejnym roku..oczywiście wszystko ze swoich nasion :)



Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Później już zaczęłam czytać forum i tak się zaczęła moja pasja do roślin , większą część roślin którą mam jest z mojego własnego nasionka .

I tak po kolei powstawały i nadal powstają nowe rabaty , skalniaki ... moje córki też się zaraziły moją chorobą , coś próbują siać , mają swoje miejsca w ogródku :D .
taki był mój skalniak na początku ;:131



Obrazek

a tak się zmieniało ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wiosna u mnie w tym roku tak wygląda :mogę nie znać wszystkich nazw :uszy ale uczę się dopiero ...

żagwiny



Obrazek
sasanki
Obrazek
pragnia syberyjska



Obrazek

ułudka jest piękna :)
Obrazek
Golteria



Obrazek
Szczawik ozdobny , bardzo go lubię mam go z nasionek,
Obrazek
Obrazek

Serdecznie pozdrawiam

Viola
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Wiolu cudowne zmiany i tyle pracy musiałaś włożyć by takie cuda powstały. ;:138
Ślicznie rosną Tobie kwiaty ale największy szacunek za pomysłowość rabat, lubię takie nierównomierne obrzeza.
Ten szczawik jest śliczny i kawałek dla mnie proszę. :heja
Ale mam chęć podrapać Kokosa za uszami, pogłaskaj go ode mnie. :uszy
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Wiolu witaj , w swoim watku ,widzę że już zalapałaś ogrodowego bakcyla ,rabata wyglada swietnie , nie wspomnę już o skalniaku ,który nie tyle że ukwiecony to chyba i większy się zrobił.ciekawie sie zaczyna u Ciebie ta ogrodowa przygoda,bedę tu zagladać :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Ale widać , że bardzo dużo pracy włożyłaś.
Wiesz takie sianie po omacku bez pojęcia ma swoje zalety. Początkowo jak sama pisałaś nie wiedziałaś co robisz, później dobieranie roślin, sprawdzanie co gdzie lepiej rośnie, poznawanie ziemi, ogrodu itp. Jak widać udało Ci się stworzyć piękny ogród! A i wiedza pewnie powiększona ;) i to jest właśnie fajne. :)
Ale jak fajnie popatrzeć na takie zdjęcia, na początku nic, zero, a później cyk busz kwiatów ;)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Witaj Violu, piękny ogród, widać że praca w nim sprawia Ci wielką przyjemność, gratuluję tak dobrego wyboru hobby jakim jest ogród ;:108 ;:7
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Witaj, niesamowita metamorfoza! pięknie u Ciebie
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Jejuś ale się cieszę ,że odwiedziliście mój ogród ;:oj ... cieszę się niesamowicie będę miała jeszcze więcej siły ,żeby robić . Ale jeszcze mam i tak wiele do pokazania :lol: ,także zaglądajcie , pytajcie .. podpowiadajcie . Ja zaraz będę oglądała wasze stronki , wasze roślinki i ogródki :)

A to tak w między czasie... fotka widok zza okna :)




Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Wiolu ale bym sobie pojeździła takim powozem. ;:138
Piękne klimaty i takie lubię a nie szum aut przy głównej ulicy. ;:14
Czekam na więcej. :heja :heja i zapraszam do mnie ;:180
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: U Violi " Za oknem "

Post »

Witaj Wolu ;:7 Kokosek uroczy i fajniutki widać ze Ci pomaga w pracy :roll:
Ślicznych zmian dokonałaś i ile pracy włożyłaś, aby tak pięknie było ;:333
Rabatka Kasi przepiękne wygląda :D
Piękne kwiatuszki z własnych nasion miałaś :wink:
Wiosna u ciebie przepięknie wygląda ;:173
Piękny masz widok zza okna
Ja będę u Ciebie stałym gościem :heja
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”