Nasz kochany ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Nasz kochany ogródek

Post »

Dzień dobry wszystkim, na forum trafiłem przypadkowo, nawet już nie pamiętam jak, z początku tylko przeglądałem wasze wpisy, komentarze i porady, z dnia na dzień z coraz większym zainteresowaniem. Zafascynowała mnie również miła atmosfera jaka tutaj występuje, to że wszyscy są sobie życzliwi, potraficie sobie doradzać, wymieniać się spostrzeżeniami, i sugestiami. 2 marca 2014 roku postanowiłem oficjalnie przyłączyć się do waszego grona, co uczyniłem, i od pierwszego wpisu spotkało mnie wasze ciepłe przyjęcie, dlatego postanowiłem, (również po namowach koleżanki z forum) otworzyć swoje...

Na początku się przedstawię: na imię mam Piotr, w ogródku działamy razem z moim skarbikiem Marleną.
Mieszkamy w miasteczku przyległym do Poznania, nasza działka ma około 1030 m 2, odliczając dom i garaż resztę próbujemy jakoś zagospodarować.
Ostatnio zabraliśmy się za generalną przebudowę całego ogrodu, tak więc można powiedzieć że zaczynamy wszystko od początku.
Zaczęliśmy od wywalenia paru starych drzew, krzewów, oraz wykopania korzeni. Ogródek wyglądał jak po wojnie, ale w końcu powoli zaczął się odradzać.

Obrazek

Obrazek

Jednak do ideału dużo jeszcze mu brakuje, przede wszystkim masę pracy, ale jeżeli ktoś mimo to jest ciekawy naszych osiągnięć, to serdecznie zapraszamy...



Nasz kochany ogródek

Na początku był chaos, który stopniowo, i mozolnie poprzez pracę przeistaczał się w coś, co w przyszłości będzie oazą spokoju,
miejscem wypoczynku, i obcowania z naturą.

W tym miejscu powstanie skalniaczek połączony z oczkiem.

Obrazek

Obrazek

Oto on :D oczywiście jeszcze musi być dopracowany, ale wszystko w swoim czasie

Obrazek

A to już inne zakątki ogródka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

;:138 ;:168 Witam Piotrze bardzo ładnie zapowiada się wasz ogródek a ten czerwony krzak to morze porzeczka krwista ,pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Małgosiu, cieszę się bardzo że mnie znalazłaś, tak masz rację to jest porzeczka krwista

Obrazek

Jak sama widzisz, że jeszcze masa pracy nas czeka, ale cierpliwość popłaca :tan
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Kasiu, nie miałem kiedy Cię powiadomić, ponieważ dopiero go założyłem.
Pracy rzeczywiście jeszcze mamy sporo, ale powolutku, bez szaleństwa wszystko się zrobi,
zwłaszcza że my robimy to dla przyjemności, a nie z przymusu. :heja
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Piotrze, cieszę się że zdecydowałeś się na założenie Swojego wątku :D Porzeczka krwista wysuwa się swym kwitnieniem na pierwszy plan. Masz już dużo dorosłych roślin :)
Będę kibicować Twoim planom i ich realizacji :wink:
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

:wit Piotrze
Ładne zmiany w ogródku ;:215
Ale ta porzeczka krwista jest śliczna,jeszcze takiej nie widziałam. ;:108 Owocuje ona,czy tylko jest ozdobna???
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Edytko bardzo mi miło że mnie odwiedziłaś, i mam nadzieję, że moje relacje Cię zaciekawią.

Aniu porzeczka rzeczywiście jest śliczna, to jest chyba odmiana ozdobna, do końca sam nie wiem,
ale owoców na niej jeszcze nie widziałem.

Kasiu tak, ten skarbik to moja żona, czy mi pomaga ?... może raczej nawzajem sobie pomagamy.
Ja na przykład nie mam głowy do nazw różnych roślinek, i muszę ciągle o coś pytać, ale tak to jest z chłopami :;230
Dlaczego sądzisz, że Cię unikam, przecież rozmawiam z Tobą jak z każdym.
To dla Ciebie

Obrazek
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Piotrze, cieszę się, że założyłeś swój wątek i można podglądać Twoje poczynania w ogrodzie... dla uściślenia, Wasze, bo przecież szanowna małżonka ma w tym tworzeniu swój niebagatelny udział.
Rzeczywiście, rewolucjonizujecie swój zakątek... czy stare drzewa już nie spełniały swojej roli, że zdecydowaliście się ich pozbyć? Ja jakoś zawsze staram się ratować, ale z pewnością, nie wszystko może się udać.
Pozdrawiam i chętnie będę zaglądać!

PS. Cudne, dorodne krzewy!
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Witam :wit Widzę,że dużo pracy za Wami ale jak to w ogródku,zawsze jeszcze jest coś do zrobienia.Ważne żeby mieć satysfakcję z tego co się robi.Życzę dużo sił na realizację pomysłów w nowym sezonie.Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Dzisiejszy dzień mamy mocno pochmurny, i po wczorajszej ulewie mocno się ochłodziło.
Dzisiaj po za obchodem nic nie zrobiłem, a jeszcze trochę to będę się szykował do pracy.

Agnieszko po pierwsze rosły trochę w złych miejscach, zasłaniały praktycznie cały ogródek.
A po drugie sami nie wiemy ile już miały lat, jabłoń była już taka zdziczała że praktycznie nie miała owocu,
a to co było to psuło się już na drzewie.
Ale nie wszystkie drzewka wycięliśmy w pień, jeszcze trochę ich mamy ;:333
Właśnie zaświeciło słoneczko. :heja

Aniu dziękuję za odwiedziny, praca w ogrodzie daje nam naprawdę dużo satysfakcji,
i o dziwo przy tej pracy naprawdę wypoczywamy, a widok pięknych roślinek bezcenny :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Piotrze, będziecie mieć cudny ogródek, skoro tak razem współpracujecie :) Duże rośliny już tworzą zarys i obramowanie, a reszta się zrobi na pewno szybciutko z Twoim zaangażowaniem :) Oczko ze skalniakiem już zapowiada się wspaniale. Widać, że masz dryg do pięknych form. Pozdrowienia dla skarbiczka (podoba mi się jak nazywasz swoją partnerkę, mój brat na swoją też tak miło mówi :)
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Piotrze bardzo się cieszę ,że wreszcie się zdecydowałeś pokazać nam swój ukochany ogródek ;:138
Pięknie się zapowiada :lol: Widać ile pracy włożyliście ,by stworzyć swój raj na ziemi !
Piękne robisz zdjęcia ;:333
Pozdrawiam Ciebie i żonkę :wit
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasz kochany ogródek

Post »

Piotrku :wit Działeczka częściowo zagspodarowana ,tylko teraz usystematyzować ,coś tam dopasować roślinki ,ozdobić architekturą drewnianą /pergole ,mosteczki / ,kącik biesiadny i będzie cudnie :) Miło popatrzeć jak tworzy się piękny ogród ;:333 Przepięknie kwitnie ta porzeczka ;:138
Pozdrawiam Ewula
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”