Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Aniu, dobrze,że Tobie chce się odezwać u mnie ;:196
No wczoraj popracowałam troszkę wydajnie , kilka donic z różami zadołowałam , coś tam wykopałam do przesadzenia ale zostawiłam we wiadrach na dzisiaj,żeby przemyśleć co ,gdzie i jak ;:173 ...A dzisiaj kicha...mżawka od rana ale przynajmniej nie wyschnie...

Na działce już coraz bardziej jesiennie ...

jest czas siania i sadzenia no i zbiorów... jabłka wymienię na orzechy z koleżanką :heja
Obrazek

rośliny pokazują swoją barwę i klasę
Obrazek

inne z klasą odchodzą... ;:131
Obrazek

Obrazek
a tym jesień nie straszna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i prawdziwe zwiastuny jesieni...
Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Nawet jesienny ale wciąż zachwycający jest Twój ogród Maryniu. Krwistoczerwona trawa to red baron?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Różyczki jeszcze pięknie kwitną.Ja chyba już dojrzałem do tego aby kilka z nich i u mnie znalazło się.U mnie Red Baron bardzo rozrastał się i musiałem
wysadzić go na ugory.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu poleć mi jakąś trawę ,która przezimuje w gruncie i tworzy zwartą kępę
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Jak ja mogłabym nie zaglądać do Ciebie?
Twoje zdjęcia przy moim stanie ducha to najlepsze lekarstwo
Co to za roślinka na zdjęciu z szałwią?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Twoja pstrokata barbula bardzo mi się spodobała :roll: , a i jest mój ulubiony kosmos. Okazało się niedawno, że 'znalazłam' w szpargałach ogrodowych opakowanie tegoż kosmosu rdzawego, kupionego w tym roku ;:223 . Nic dodać, nic ująć - SKS ;:145 . No cóż, poczeka do wiosny.
Dostałam cebule lilii drzewiastych i sama nie wiem, cz posadzić w donicach i dopiero do ziemi, czyy bezpośrednio ;:185 . Wczoraj mżyło, więc się nie napracowałam, może dzisiaj da się chociaż część zrobić. Mam jeszcze mnóstwo gałęzi do pocięcia i ułożenie nowej partii odpadków do kompostownika, ale jakoś ten temat omijam szerokim łukiem ;:306 . A weny dalej niet ;:224 .
Miłego dnia i dobrej pogody ;:196 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

anym Aniu zachwycający mój ogród ? ;:131 Ale dzięki za dobre słowo! ;:180 Trawa to red baron dokładnie taki jak Twój , widziałam,że u Ciebie też płonie w ogrodzie :D Wszystkie trawy są super i ostatnio to forumowy hit! :)

Janku róże też późno zawitały w moim ogrodzie bo długo się przed nimi broniłam .W tej chwili kilkadziesiąt się uzbierało ... :) Ja mam 2 red barony ale nie mogę powiedzieć,żeby się u mnie rozrastały nadmiernie... a mam od kilku lat...nawet było tak,że zupełnie mi ta trawa zginęła i musiałam kupować ponownie.Widać nie ma tu reguły ale ja żadnych traw nie nawożę u siebie i może tu jest przyczyna...Inne mnożą mi się i rozrastają jak przysłowiowe króliki! ;:190

dorcia7 co do polecania czegokolwiek i wyrażania jednoznacznych opinii jestem ostrożna... ;:173 U każdego inne warunki w ogrodzie a przykład choćby j/w ...Często czytam tu opinie o roślinach głoszone z przekonaniem ;:oj z którymi się nie zgadzam jako długoletni ogrodowy praktyk. Ale nie zabieram głosu bo racja może być po środku...a ja wiem swoje... A trawy u mnie z reguły rosną bezproblemowo w mojej 30 letniej praktyce to jakieś 2 -3 odmiany nie przeżyły..no tak jak to wszystkim innym roślinom może się przydarzyć..Nie wiem o jakie trawy Tobie chodzi...wysokie jak miskanty czy niskie jak m.in turzyce..U mnie rosną i jedne i drugie bardzo dobrze są zwarte i kępiaste . Świetnie się mają u mnie m.in.carexy Ice Dance czy wariegata , ptasie łapki... ,czy wszelkie typu bronzita itd...

Margo2 Gosiu zaglądających nie brakuje i u mnie tylko odwiedzających ;:131 niewielu...
A na zdjęciu z szałwią - barbula .Miło , że moje fotki znajdują Twoje uznanie i znalazłaś czas i chęci na sympatyczne słowa dla mnie ! ;:180

Pulpa222 Aniui Ty jesteś o porannej porze ;:196 Cieszę się! :D Wiedziałam , że Ci się barbula spodoba ale Ty też ją masz w zielono niebieskim wydaniu , prawda ?

Kosmos siarkowy ma w sobie coś ... w przeciwieństwie do pozostałych odmian , których normalnie nie lubię..Dostałam 4 lata temu od znajomej kilka nasion, posiałam i zauroczył mnie..i kilka osób na FO również...Raz posiany, rozsiewa się ładnie i co roku się pokazuje ale dość późno wiosną. W tym roku miałam obawy,że zginął po zimie ale powolutku co raz nowe kwiatuszki się pokazywały.
Cebule jeżeli nie masz nornic to oczywiście do ziemi a jak masz te paskudy to absolutnie do donic , ja wszystkie cebulowe z wyjątkiem czosnków i narcyzów obowiązkowo muszę tak sadzić.Bo nic bym nie miała z nich... Wena przychodzi i odchodzi znienacka ... więc uważaj !!! ;:306

Ostatnio na FO ... .Przemykamy chyłkiem coś tam odgapimy o coś spytamy ja myślę,że to często tak aby formalności stało się zadość i idziemy dalej...I oczekujemy rewizyty... ;:131 Ale bywają wyjątki i u mnie i je bardzo doceniam, ;:180 żeby kogoś nie urazić!
Przyznam , że nie cieszą mnie wpisy z samym pytaniem na dzień dobry i do widzenia ...' a co to jest ' ... ;:185 Chociaż odpowiadam chętnie ale...zwykłego choćby :wit mi brak...i w wielu wątkach się z tym spotykam oczywiście jakaś nowomoda nastała taka i niech mi nikt nie wmawia,że to z braku czasu! ;:185
Pewno się narażę ;:134 i już nikt do mnie nawet cichaczem nie wstąpi ;:204

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie tylko astry o tej porze barwią ogrody
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Posadziłam nową budleję i tak sobie umyśliłam żeby u jej"stóp" trawę posadzić,tak więc nie moze być zbyt wysoka-miskanty nie wchodza w grę,ani zbyt mała .najlepiej tak w granicach 0,5 m
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Klon palmowy nie choruje u Ciebie ?
Mój co roku na jesieni traci kolor i brzydnie, nie wiem czy to taka jego uroda czy jest chory ?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Dorotko ja bym turzycę ice dance posadziła jak na mojej fotce z astrem niebieskim ona tak ok.40 cm ma albo z 10 cm niższa wariegata obie odmiany używam do wszelkich podsadzeń . Olbrzymią Ice Dance wyrzuciłam na wiosnę bo za duża już była i trzeba było ją odmłodzić.

Mariolko klony mam odpukać zdrowiutkie , nie chorują ...widziałam ostatnio u koleżanki zbielałe zasuszone górne liście jak oparzone... Nie wiadomo dlaczego ale ja przypuszczam,że czymś go zasiłiła jakąś zbyt mocną gnojóweczką gołębią bo się zachwycała latem moim... ;:173

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Dziękuję :wit
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj MARIO :wit
Zaglądnąłem i spodobały mi się Twoje fotki,ogród i klimat :!:
A także uwagi na temat zaglądalności...
Masz rację calkowicie,że to nie z braku czasu bierze sie ta zdawkowość lub tylko
anonimowe przegladanie wątków :( Może pora zmienić trochę /poszerzyć/ formułę
Forum - sugestia do j.w.p.Moderatorów ;:108
Chociaż i w tej obecnej można wiele zdziałać :!:
O Twoim ogrodzie napiszę następną razą;na razie wyróżnię tylko fotkę
z żółtym jesiennym liściem w kolorze czerwonym ;:333
Pozdrawiam,
Slawek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Będę musiała w zimie poczytać część wątków, gdzie napisałam, co jeszcze bym chciała mieć, bo oczywiście, że sobie nie zapisałam, ale pamiętam, że trochę już sie uzbierało ;:306 . Po Twoich ostatnich zdjęciach widzę, że powinnam ;:172 zainteresować się rozchodnikami, bo kolory mają 'odlotowe'. Potem mi nie pisz, że mam dużo czasu i zdążę się jeszcze 'nasadzić' :;230. Żeby chryzantemy już kwitły , to byłoby nieźle, ale one się nie spieszą, zresztą w opisach podawano, że termin kwitnienia dość późny. No i jest luka w kolorach na ogrodzie. No to mam nowy temat do przerobienia ;:65 .
Idę sadzić lilie; nornic raczej u mnie nie ma, czasem pokaże się kret, ale też nieinwazyjnie.
:wit
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”