Moje oczko w głowie cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Jadziu ;:196 U mnie wszystko później i jak czasami patrzę na inne ogrody choćby Twój to troszkę serce boli i patrzę ze wszędzie pada a umie jak ksiądz kropidłem pokropiło a jest tak strasznie sucho , to też trochę przykro - ale chociaż u Was oko mogę pocieszyć :D
Da się ukopać kawałek tej tawuły ??? ja też bym chciała jeszcze w innym miejscu posadzić ale myślałam że muszę ukorzeniać - muszę spróbować .
Dzięki kochana ;:196
Iwonko to zapisuje i włożę kilka w doniczkę jak przekwitną żeby nie zginęły ;:108

Ale się dzisiaj zdenerwowałam - siedząc w domu przyjrzałam się moim kwiatkom , siewką i co zobaczyłam ;:oj ;:oj dużo mszyc i jeszcze ziemiórki i jakieś białe fruwające - rozrobiłam mocny decis i spryskałam wszystko ;:223 teraz muszę uciekać z domu żeby się nie zatruć , zobaczę co zastanę po powrocie ???? czy cokolwiek z moich kwiatków przeżyje ???? ale trudno .
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

U mnie mszyce zaatakowały trzmielinę oskrzydloną, że też tego dziadostwa mrozy nie wykończą :evil: Deszcz jest dla Ciebie złośliwy, u mnie bardzo jest wilgotno, jutro sąsiad ma mi zorać pod ziemniaki i się zastanawiam czy aby nie jest zbyt mokro. Szafirki masz piękne a z pierwiosnkami też od kilku lat mam problem bo przestały mnie kochać ;:199 Tereniu postaram się do Ciebie podskoczyć początkiem maja. Twoje siewki zniszczyły mszyce, moje Sępik ale szkoda by mi go było pryskać Decisem, w końcu to takie ładne stworzenie...
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Tereniu i widać już coś, trafił je szlag? :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Tereniu nie wiem czy da się ukopać ,bo jeszcze nie patrzyłam ,ale myślę ,że tak.Ona nawet się nie rozsiewa, natomiast Śnieguliczka tej jest wszędzie pełno i rozłogami łazi .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Michał witam :wit już się zastanawiałam co z Tobą ???
Deszcz trochę porosił i dalej sucho ;:223 ale jest zimno dzisiaj - nie byłam na działce . Zobaczymy czy siewki przeżyją oprysk - pryskałam wszystko .
Ty Sępika Decisem nie traktuj ;:185
Pozdrawiam i zapraszam
Iwonko na razie nic nie widać - już ciemno , zobaczymy rano :wit
Jadziu u mnie też się nie rozsiewa ;:185 sprawdzę jak będę na działce .

Obrazek
fela07
50p
50p
Posty: 69
Od: 20 kwie 2013, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa klimatyczna 5b

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

witam Teresko. Te białe muszki to są mączliki szklarniowe i są bardzo uciążliwe. Musisz uważnie obserwować roślinki, bo coraz się pojawiają. Jako ciekawostkę powiem, że szukając w necie kalendarza biodynamicznego znalazłam również kalendarz księżycowy w domu i ogrodzie http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ksie ... om-i-ogrod (na tej stronie są różne rodzaje kalendarzy) i tam dowiedziałam się ,że są dni w których nie powinno się podlewać roślin bo mogą zaatakować szkodniki. Poszłam sprawdzić czy się u mnie nie pojawiły bo podlewałam w "zakazanym dniu" - no i faktycznie zauważyłam ziemiórki. Tak szczerze mówiąc to nie chce mi się za każdym razem sprawdzać kalendarz(może to był zbieg okoliczności). Leję jak jest potrzeba. odpowiedniej pogody dla roślinek życzę i skutecznej walki ze szkodnikami:)
pozdrawiam serdecznie - Fela
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

No jak czytam to u mnie są wszystkie gady ale mam nadzieję że wszystkie sadzonki jakoś przetrwają do maja a trochę ich mam nasiałam jak nie powiem kto ;:7
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Tereniu przygotowania dobiegają końca, na ogród mało czasu, chociaż chętnie wybiegam zobaczyć co słychać ;:65
Czy wiesz jak długo złotokap kiełkuje bo w mojej doniczce od chyba 2 m-cy cisza, to pewnie nic z tego nie będzie :(
Wesołych Świąt ;:196
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Marysiu to dziwne bo u mnie pod złotokapem zawsze pełno siewek ,ale Marysiu kiedy on Ci z nasionka wyrośnie ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Elu dostała nasionka z akcji i posiałam, a złotokap starszy mam w polu. Jak przeprowadzaliśmy ogród z działki to sadzili wszyscy wszędzie. Nie bardzo chciałam potem przesadzać :D Tereniu wybacz, że u Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Marysiu ale pomyśl ile lat byś musiała czekać z nasionek na drzewo ja już mam parenaście lat ale kupiłam drzewko ;:180
Dla Tereni buziaki ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Witaj Tereniu :wit
Aż wierzyć mi się nie chce,że to już V-ta część Twojego wątku ;:185,chociaż wszystko się zgadza bo czas leci a Ty jesteś bardzo aktywna w naszym F.O.Wymieniasz na bieżąco poglądy z Koleżankami i Kolegami,służysz im radą oni Tobie,wymieniacie między sobą poszczególne gatunki roślin.Myślę sobie,skąd na to wszystko bierzesz czas,jestem dla Ciebie pełen podziwu dla Ciebie jak Ty to robisz bo i na forum jesteś na bieżąco a i ogród zadbany,coraz bardziej kolorowy i jeszcze bardziej bajkowy ;:138
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz.5

Post »

Na drugi raz spróbuj opryskac najpierw naparem w tytoniu.
U mnie to rewelacyjnie działa na te robale.
Nie na darmo nazywają to trucizną
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”