Na glinie malowane - 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilonko, jeszcze tyle kolorków w twoim ogrodzie :roll: , ślicznie :roll:
Prymulka :;230 , ale ma bardzo ładny kolorek ;:333
U mnie też masa skoczków , pierwszy raz coś takiego widzę :evil: Wiosną potraktuję je środkiem systemicznym, bo teraz to już chyba soki nie krążą w roślinach :wink:
Czy zrywanie liści coś daje, bo one odlatują :?

;:196 zdróweczka
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Jadziula czosnek powiadasz. Będę musiała go wypróbować bo zostało mi jeszcze kilka róż w liściach
kasiu ja liście obrywam na zimę. Teraz będzie taka 3 zima. Staramy się też wyzbierać wszystki widoczne listeczki z ziemi.
Zauważyłam, zże różyczki, moje, lepiej sobie radzą w przyszłym sezonie. Nie chorują tak, bo możliwe robalki co usadowiły się naliściach a później by przeleżały na ziemi idą do utylizacji :twisted:
Takie są moje odczucia i już jesiennej takiej pracy nie zmieniam. Wiem, ze jest to dodatkowa praca ale na wiosnę mam spokój

Prawda, że fajna prymulka :;230 Jak zaczęło się to to rozrastać nienaturalnie dla prymulki to myślałam że mnie szczyści ale jak zakwitło to niech już w tym roku będzie :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ja też staram sie wyzbierać wszystkie różane liście przed zimą ,żeby grzybowe przetrwalniki usunąć .Wszystko idzie do kontenera.No cóż primula śliczna :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilonko, fajna prymulka ;:306, a tak na poważnie to ja też bym się wkurzyła tym bardziej, że kupiona na targach, bardzo ładnie kwitną Ci chryzantemy ;:108. Mam nadzieję, że ze zdrówkiem wszystko okey, czego Ci serdecznie życzę ;:196
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Jadziu, Ilonko z początku jak zaczynało rosnąć to było trochę zdziwienia, jak urosło pół metra to mała mnie nerwacja wzięła. Teraz już machnęłam ręką.
Tylko nie lubię jak mnie się oszukuje. Kumpela ma podobną bo razem kupowałyśmy i dała ją na brzeg rabaty. Wiecie jak to teraz wygląda :;230
Dziękuję za troskę ;:196 ale ja ten m-c to mam jakiś pogibany, jak jakaś sierota
Najpierw podczas pielenia w różach potknęłam się i aby nie wpaść buzią w kolczaste gałęcie poleciałam na lewą rękę. Usłyszałam tylko chrupnięcie i kciuk wybity z zawiasów, później był zabieg a niedawno jak przygotowywałam się do przyjęcia babcinych gości na jej urodzinki to stwierdziłam, że jeszcze delikatnie wypucuję kryształowe kieliszki.
No i co .... przy pierwszym odleciała część a nóżka mi się wbiła w palec od lewej ręki. Dobrze, że mamy paznokcie bo bym była bez części palca. Powiedziałam, że do szycia nie pojadę wolę ze szramą chodzić, zresztą nie pierwszą. No i jestem teraz praworęczna z możliwością wykorzystania jedynie palca wskazującego lewej ręki.
W przyszłym roku sobie planuję dobrze podzilić chryzantemy. Jesienią będzie można zrobić więcej kolorowych kompozycji.

U mnie z samego ranka dzisiaj było bielusieńko a chciałam zerwać kwitnące różyczki do domu
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

No to fajną masz prymulkę :wink: Ja w pierwszej chwili zdurniałam lekko, ale doczytałam i już wiem. Wesoło nie masz z uszkodzonym ciałem. Do wesela jak to mówią....
Liści od róż nigdy nie zbierałam, może czas to zmienić.Będzie mnie chorób się szerzyło.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Tak wszyscy kusili jeżówkami, że też dałam się skusić. ;:306
Ciekawe czy będą chciały u mnie rosnąć.
Melcia bardzo czujnie obserwuje swoje włości.
Widzę, że żurawki nadal Cię kuszą, ja swoje już rozmnożyłam i nawet mi się udało. :uszy
Teraz to one zdobią tylko ogród, u Ciebie jeszcze pełno kwiatów. ;:224
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Małgoś jak nic ten wiek na mnie włazi :;230
"Do wesela.." powiadasz - moja dwójca jakoś niemrawa w tym temacie. Nie to abym pałała chęcią wydatkowania na tę imprezę ale wszystkie moje koleżanki z rocznika już babciami są a niektóre z wnuczętami na spacery chodzą.
Co do liści - jeśli masz obawy to na próbę opędzluj chociaż kilka. Ja tam idę po bandzię i obrywamy ze wszystkich krzaków
Grażynko trafiony, zatopiony ;:215 będziesz z nich zadowolona. Jakby co to przypomnij się na wiosnę to np. te białe Ci wyślę :wink:
Melcia, to już tzw. wiek babciowaty. Trochę jest zniesmaczona ograniczeniem wybiegu za płotem ze względu na budowę ale za to można ja niekiedy zobaczyć jak daje kłusem wokół ogródeczka :;230 przezabawnie to wtedy wygląda
Troszkę kwiatków jeszcze kwitnie a w szczególności chryzantemy ;:167
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Piękne chryzantemki :wit . Kobieto !!!!! Uważaj Ty na siebie !!! ;:196
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilonko, wczoraj troszkę oberwałam, ale one dość silnie się trzymają ....niektóre zapomniały chyba kalendarza. Tym też rwać?
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

Ilona mam nadzieję ,że dziś jeszcze sobie noc nie zrobiłaś ?
Uważaj na SIEBIE chcę się z Tobą spotkać i poplotkować ;:196
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

;:196 dzięki za dobre serducho. ;:167
Mam jakąś biała i nawet kwitła, chociaż kupiona była niedawno.
Mam nadzieje, że zechcą się zaaklimatyzować.
Babcia nie babcia, ważne że masz stróża, który gryzoniom nie przepuści. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Na glinie malowane - 2014

Post »

imwsz pisze:Trochę jest zniesmaczona ograniczeniem wybiegu za płotem ze względu na budowę (...)
Jak to? To kotu tak się da? :shock: Myślałam, że na kota nie ma sposobu, by się nie wydostał z ogrodu, oczywiście poza zamknięciem go w domu :D Chyba, że Melcia specjalnie szkolona i wydałaś komendę "nie wychodź" :lol:
Skoczki powiadasz, a ja głupia zastanawiałam się, co to za jasne robaczki wznoszą się do góry przy dotknięciu róży o tej porze roku :oops: Szczerze, to o skoczkach nawet nie pomyślałam ;:124 U mnie podobne "prymulki" już przekwitły :)
Ściskam ;:196
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”