Ogród z psami, lasem i różami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Heloł Ewuś ;:196 Długo mnie nie było na forum z różnych, wielce zróżnicowanych przyczyn, nie zawsze przyjemnych :wink: Teraz mam nadzieję znów mieć więcej czasu na FO. Widzę, że coś się zapuściłaś w wątku :;230 Gdzie nowe zdjęcia? Jakieś podsumowanie sezonu? Super porównanie nowego zakątka - jak szybko rosną rośliny u Ciebie! Widać, że im dobrze :D Ciekawe jaki widok będzie w przyszłym roku ;:224
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Hej witaj Elwi, gdzieś ty bywała:) mam nadzieję, że wszystko u ciebie w porządku?

rozleniwiłam się jesiennie, a właściwie to wina krótkich dni - wracam z pracy i już jest ciemno. a w weekend kończyliśmy budowę kurnika - ale zdjęcia uda mi się zrobić chyba dopiero w sobotę, bo po pracy za ciemno.

za to sporo sobie rysuję i wymyślam. sobie i znajomym - rozkręciłam się:)
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Ewa, ale sie wszystko slicznie u Ciebie rozrosło , a róże cudne , mamy kilka tych samych odmian :-)
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

u nas wciąż jesień i sucho. w sobotę posadziłam zakupione u Ewy-Gloriadei róże: 2x Artemis, Docteur Jamain i kolejnego Leonardo da Vinci. Sadzonki były piękne, potężne krzaki.

Ewo7, czy twoje róże można gdzieś obejrzeć? jak ci rosną, które mamy te same?
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

46AKC5ZT

Post »

My dopiero raczkujemy w różanym temacie , wątek mam w planach :-) Z tych samych mam Artemisa, Leosia, Larissę , Aspirinkę i Pastelle, którą jestem zauroczona .
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Pastella u mnie wciąż kwitnie, Pomponella ma jeszcze ostatni kwiatek, reszta już przekwitła. Wybrałaś niezawodne róże, wprawdzie Artemis jeszcze nie znam, bo dopiero kupiłam, ale też ma dobre pinie.
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

U mnie też Pastelka kwitnie , powtarzam sie ale uwielbiam ją . Co polecasz jako sąsiedztwo Pomponelli ? przymierzam sie do niej od lata i w przyszłym sezonie na pewno zawita u mnie .
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

myślisz o sąsiedztwie różanym, czy o innych roślinach? jeżeli to miałyby być róże, to nie potrafiłabym wybrać - Pomponella jest jednak zupełnie inna niż wszystkie róże. na pewno musiałyby to być róże w innym odcieniu różu lub białe, innego koloru z nią nie widzę.
Ale chyba najlepiej wyglądałaby wśród roślin innych niż róże - niebieskie szałwie, perovskia, dzwonki, koper, lilie, jakieś zielone tło.
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Właśnie czytam , że nie jest z nią tak łatwo :-) Wszelkie pomysły mile widziane :-)
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

myślę, że nie musisz jej na siłę szukać towarzystwa. wystarczy bukszpan, i zamiast jedne Pomponelli - np. trzy, i będzie pięknie.
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Ewuś, ano, wiele się działo i wiele zmieniło w moim życiu... Ciągle brakuje mi czasu (to się nie zmieniło ;:223 ). Ale ponieważ krótkie dni i brak słońca dokopują mi solidnie, szukam pocieszenia, a najlepsze jest na FO ;:333 U mnie też jeszcze niektóre róże w kwiatach - najwięcej u Marii Tereski. Jednak powiedziałam jej: "koniec, czas odpocząć" i ciachnęłam solidnie.
Przyznaj się co rysujesz i kombinujesz? Kolejną piękną rabatę?
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Ewka42 pisze:myślę, że nie musisz jej na siłę szukać towarzystwa. wystarczy bukszpan, i zamiast jedne Pomponelli - np. trzy, i będzie pięknie.
Wiesz, że tak w pracy pomyślałam, że moze dam ją w miejsce rozchodnika, który rosnie obok buksika i trawek przeplecionych jasnoróżowymi gożdzikami :-)
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z psami, lasem i różami

Post »

Elwi, mam nadzieję, że te zmiany w życiu to na lepsze. Ja też teraz dopiero, gdy za ciemno po pracy na ogródek, siedzę na FO i na Pintereście.
wymyślam projekt dla znajomych, którzy nie są zapalonymi ogrodnikami, a maja bardzo dużą pustą działkę. Chcą tanio, a nawet bardzo tanio, schludnie i w miarę bezobsługowo. Zamierzam więc zaplanować taki raczej park-skwer z popularnych roślin, rozbudować go w trzech poziomach - drzewa, krzewy i w miejscach bardziej reprezentacyjnych mniejsze rośliny ozdobne, a część krzewów ma być formowana, szczególnie w przedogródku, który jest większy niż mój cały ogród. Miejsce jest gołe, na wzgórzu, wygwizdowo. Koniecznie muszę tę działkę podzielić na sprytne przytulne wnętrza. Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie.
Rozplanowałam też już mniej więcej swój cienisty zakątek, chociaż jeszcze nie jestem do końca zadowolona. Teraz myślę o demolce tarasu widocznego z największego okna tarasowego z domu - chcę mieć ładny widok cały rok.


Ewo7, Pomponella z bukszpanem, trawką i bladymi goździkami to będzie przepiękne zestawienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”