Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Wiosna u bram więc już po drzemce. A u ogrodników amatorów występuje choroba zimowa to i do wiosny nie mogą doczekać. Pokazywałeś w swoim wątku w ubiegłym roku (??) żurawie. Czy przypadkiem przy tych anomaliach pogodowych nie przyleciały już w tym roku? Mignęły mi informacje, że pierwsze bociany są już na Podkarpaciu i w Bydgoszczy (19.02.2015) - to może i żurawie przyleciały?
Moja Purple jest jak zaklęta, nic jej nie przybywa. Zobaczymy co z tego będzie.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu, witam Cię,
Regularnie tu zaglądam, ale Gospodarza nie mam szczęścia zastać. Za to sezon zimowy pozwolił mi dokładnie obejrzeć Twój ogród. Powiem, że byłam pod jego ogromnym wrażeniem i pozostaję pod jeszcze większym ;:180
Naprawdę, ogromny podziw i szacunek dla Ciebie, za to, co tworzysz. Ale też za ogrom wiedzy, którą się dzielisz w przystępny sposób, że każdy laik, taki jak ja zrozumie bez problemu. Dzięki Twoim radom i zdjęciom moja kilkuletnia jeżyna bezkolcowa po raz pierwszy w ubiegłym sezonie miała owoce ;:196 Pozwoliłam sobie też zgapić od Ciebie pomysł na donicę z rozchodnikiem. Wygląda rewelacyjnie.
Jestem tu częstym gościem u Ciebie, a teraz czekam kiedy pojawisz się na FO i powiesz: sezon otwarty :)
Życzę dużo zdrowia i samych pięknych kwitnień :)
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Krysiu. To tylko w przenośni ta drzemka zimowa szczególnie przejawia się na Forum,bo praktycznie to jestem aktywny i to bardzo całą zimę. Pogoda sprzyja więc zajęć nie brakuje. Właśnie skończyłem tygodniowa pracę w lesie. Pozyskiwanie drewna na następny sezon a przede wszystkim eliminacja chorych drzew i wycinka zbytecznych krzewów. W lesie jeszcze cisza. Zalotnych pieśni ptaków jeszcze nie słychać. Czasami przemknie stado saren. Żurawi też jeszcze nie widać. Może zmieniły korytarz lotu i w tym roku nas ominą.
Trawa u mnie powschodziła ładnie ale teraz tez zatrzymała wzrost, nawet kilka wypadło.Opryskałem Topsinem-zobaczymy czy pomoże.

Mireczko - Witam Cię

Oficjalnie ogłaszam otwarcie nowego sezonu 2015 :wink:

Dziękuję Ci Mireczko za tyle ciepłych słów. Doprawdy nie wiem czy na nie zasłużyłem ale jest mi milo,że moje rady czasami komuś przydadzą się.
Rozchodnik ładnie wygląda w donicach czy skrzynkach. Też zgapiłem w ogrodzie mojej córki i od niej też przywiozłem.
Z chęcią mogę Ci podesłać w kopecie kawałek na rozmnożenie.

Żeby nie być gołosłownym że nowy sezon otwarty wstawię kilka fotek....

Pierwsze kwiaty w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

Choć doniczkowe to tez kwiaty przedwiośnia- Kliwia i Azalia

Obrazek

Obrazek

Acant "Whitewater"

Obrazek
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7668
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

JANUSZU jak otworzyłeś to jestem, bardzo lubię u Ciebie bywać choć nie zawsze bywam widoczna, troszkę jak turkuć podjadek ;:306
Podziwiam Twojego Akanta, już same liscie są urocze a jak zakwitnie to będziemy ;:oj ;:oj a dlaczego on jest jest w donicy :?: Dzisiejsze popołudnie spędziłam w grządkach i też dostrzegłam swojego Akanta budzącego się ze snu - ale o liściach zielonych.

pozdrawiam Was
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4013
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witaj Januszku, jak otwierasz nowy sezon to się melduję. :D ;:196
Kliwia od Ciebie nadal mi nie kwitnie. Przesadziłam do ziemi tak jak radziłeś kiedyś i nic.
Czy to prawda, że nie wolno nigdy obrócić doniczki bo nie zakwitnie czy to bajka?
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7812
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Sory ,że się wtrącę ,ale gdzieś czytałam ,że korzenie kliwii muszą mieć ciasno ,żeby zakwitła .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Akant mnie zafascynował.
Czy on wytrzyma nasze zimy, czy raczej będzie doniczkowy ?
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1799
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Janusz melduje sie w sezonie 2015 :wit
Kliwie kwitną u mnie jak oszalałe :D ,teraz będzie kwitła żółta-pierwszy raz i jestem jej bardzo ciekawa ;:108
:wit
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Przejrzałam wątek i aż mi słów brak.
Ogród jest rewelacyjny. Widać ogrom pracy, czasu włożony w jego utworzenie.
Ale z pewnością warto, ja po swoim wirtualnym spacerze, jestem nim zachwycona.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Krysiu. Dziękuję za wizytę w naszym wirtualnym ogrodzie. Też podobnie jak Ty odwiedzam cichaczem wiele ogrodów bo chce się zobaczyć jak najwięcej a i przy okazji coś podejrzeć. Acanta dostałem jesienią małą sadzonkę i nie miała szans na przezimowanie w gruncie dlatego jest w donicy. Podobno jest wrażliwy na mrozy więc pewnie żywot jego będzie w donicy.
Dziś był piękny słoneczny i ciepły dzień więc ruszyły prace porządkowe w ogrodzie. Wieczorem efekt pracy był bardziej odczuwalny niż widoczny w ogrodzie. Jeszcze kości nie przywykły do tego rodzaju pracy ale mam nadzieję, że dam radę rano wstać :wink:
Pozdrawiam i życzę wytrwałości i dużo słoneczka ;:3

Iwonko. Miło Cię powitać w nowym sezonie. To jest moja pora na odpowiedzi na Forum. Cały dzień byłem w ogrodzie, wieczorem kończyłem dzielić kanny. Ciekawy jestem czy ten sezon będzie bardziej sprzyjał ich uprawie,bo poprzedni był bardzo suchy. Wirusy jak pojawią się znów w tym roku to będzie ich ostatni sezon.
Kliwia by zakwitła potrzebuje zimowego spoczynku. Swoją znoszę do podpiwniczenia na okno i nie podlewam całą zimę. Temperatura w podpiwniczeniu jest w granicach 10*C. W tym rok obudziła się wcześniej. Zobaczyłem,że już ma trzy pąki widoczne dopiero przeniosłem do ciepłego pomieszczenia i zacząłem podlewać. Czy obracanie doniczką ma wpływ na kwitnienie - różnie to bywa. W zasadzie kwiaty tego nie lubią Kliwia jest bardziej tolerancyjna ale pewnie też woli jak się nią nie obraca.

Życzę zdrówka .

Alu. Nie zauważyłem, by wielkość doniczki miała wpływ na kwitnienie Kliwii. Agapant tego wymaga to wiem na pewno.

Mariolko. Raczej w gruncie nie przeżyje zimy więc będzie doniczkowcem.
Pozdrawiam.

Aniu. Nie wiedziałem,że są też o żółtych kwiatach. Jestem ciekawy jak wyglądają.
Powodzenia

Paulinko.
Jesteś moim nowym gościem więc witam Cię bardzo serdecznie. Miło mi,że ogród nasz podoba Ci się. Mam nadzieję,że w przyszłym sezonie będzie nie mniej atrakcyjny. Będą pewne zmiany ale czy na lepsze? Zobaczymy.

Pozdrawiam i zapraszam ponownie.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

To i ja się melduje:)) i od razu z kolejnym pytaniem do eksperta. Dzisiaj odwiedziłam moje Kany i jestem zszokowana. Dwie karpy maja ponad 5 cm kły,a nawet całkiem porządnie rozwinięty jeden liść. Co zrobić, do ziemi z nimi??? Zapowiadaj u nas przymrozki w przyszłym tygodniu-2. Wole najpierw zapytać, potem działać i ..... mogę doczekać się wiosny!!!! oraz kolejnych fotek. Pozdrawiam:)
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu, cudny ten Twój ogród, piękne zadbane rośliny, brawo. ;:138
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Patrycjo-Aniu
Nie uważam się za eksperta w dziedzinie kann ale w tej sprawie mogę doradzić. Dziel, to dobra pora do pędzenia. Poszczególne sadzonki z podziału posadź do doniczek i przetrzymaj w jasnym ciepłym miejscu dopóki temperatura na dworze nie ustabilizuje się. Swoje wczoraj skończyłem dzielić i teraz czekają ciepła ale u mnie przyjdzie pewnie nie wcześniej jak w maju.

Obrazek

Wiolu!!!

Dziękuję bardzo ;:180

:wit Pozdrawiam
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”