Ogród Andzi cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Przepiekne zdjecia ;:138 szczegolnie to 1 ;:3 a u mnie mrozu ni ma ;:202
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

U mnie o 8-ej rano było -8 ;:oj Takie fotki z oprószonym ogrodem bardzo lubię, nic nie poradzę. Akceptuję zmiany w ogrodzie przez cały rok, chociaż nie zawsze mi się to podoba, cóż, taka uroda takiego klimatu. Szkoda, że oczko zasypałam, tak Twój piesio miałabym małą ślizgawkę. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Witaj Anulka :wit
Zajrzałam i oniemiałam , cudne zimowe , ogrodowe zdjatka ;:215
Ja ze wszystkim coś teraz jestem do tyłku.Ale inne rzeczy mam na głowie :roll:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Mati ;:3 u mnie dzisiaj +3...pogoda spacerowa...oczko tylko jest zamarznięte.

PEPSI ;:167 oczko nie jest idealne, ale można posiedzieć i poobserwować, rybki, żaby, ptaki...na kamieniach pokazały się jaszczurki...oczko zaczyna żyć. Wkomponowało się w całość, obok powstał nowy skalniak...jak zarośnie wizualnie powinno być ok. Dużo jest jeszcze do zrobienia, najważniejsze że drzewa liściaste są posadzone, zaczynają rosnąć...będzie tło dla mniejszych roślin.
Aniu ;:167 teraz ogród odpoczywa, można pobuszować po ogrodach...powspominać, pomyśleć o nowych roślinach.
Na wiosnę i tak będzie co robić, grabienie, zruszanie ziemi...wysiewanie roślin jednorocznych, warzyw...W nasionach może jakieś nowinki się pokażą.

Wspomnienia ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leszczyna turecka.
Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Ach ta feeria barw u ciebie ;:173 ;:138 tylko 100 dni ;:304 a nasionka kiedy dojdą ? :idea:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Mati :wit odpisałam na pw.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu, używasz agrowłókniny na rabatach?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

PEPSI ;:167 z agrowłókniną to jest różnie...w niektórych tylko miejscach jest rozłożona. Nie wszędzie można ją położyć...na dwu kawałkach rosną cebulki lilii, tulipanów i jakiejś drobnicy...konieczne jest plewienie. Pomiędzy wolno rosnącymi iglakami agro jest rozłożona, nic złego się z nimi nie dzieje...jest ok. wszystko normalnie rośnie, nie widać jakichś niepokojących objawów chorobowych. Na rabatach podniesionych, gdzie rosną rośliny skalne agro świetnie zdaje egzamin...chwasty też wyskakują ale te mniejsze bordowa kończyna, mchy...nie ma za to chwastów uciążliwych typu-perz, pokrzywa, komosa. Teren nie jest równy, kawałek rabaty nie można niczym okryć...podczas dłuższych opadów deszczu woda spływa w to miejsca, rośliny są podtopione...więcej było by szkody niż pożytku. Włókninę od góry też trzeba czymś obsypać, nie wychodzi to tanio, kora znika nie wiadomo kiedy...próbowałam ściółkować też trawą z koszenia trawnika...na wiosnę prawie nic nie zostało, rozłożyła się błyskawicznie, żwirek jedynie się sprawdza. Wypraktykuje jeszcze inny sposób agrowłókninę od góry spróbuję obsypać igliwiem sosnowym wymieszanym z korą i szyszkami. Pod Rododendrony taka mieszanka świetnie by pasowała, ziemia zakwaszana była by na bieżąco...no i najważniejsze zatrzymywała by wilgoć.
Myślałam też żeby w taki sposób zabezpieczyć kawałek rabaty z Hostami...zobaczę na bieżąco jak to wyjdzie ;:108

Tutaj ostatnio wszystko było poprawiane, agro jest na całym kawałku jakieś 3,5 x 2,5 m obsypane żwirkiem, prawa strona jest jeszcze nie obsypana.

Obrazek
Z docinaniem, przycinaniem jest dłubanina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tym kawałku też jest agro....fotka z ubiegłego roku...wolnego miejsca jest już teraz mniej...brzegi zostały na jesieni poprawione, została dosypana ziemia i kamienienie od nowa ułożone.

Obrazek

Obrazek

Wczorajsza foto...padał śnieg z deszczem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu czy aby rozłożona agrowłóknina nie jest doskonałym miejscem dla mysz i nornic które bez żadnych przeszkód mogą pod nią harcować, nie mając żadnego zagrożenia z zewnątrz w postaci kotów i ptaków ? ?
Pozdrawiam Zenek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Pytałam o agro, bo na fotkach chwaścika nie uświadczysz. :D Ja w niektórych miejscach też mam, ale coraz częściej słyszę głosy krytykujące tę formę ochrony przed nadmiernym plewieniem. Dlatego sypię korę, szyszki, igliwie, w warzywniaku trawę skoszoną...taka dola ogrodnika. Fajnie jak śnieg spadnie, od razu jaśniej i przyjemniej.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu jakże ten czerwony ognik ci zdobi,nawet teraz,pod śniegiem ;:215
Na jaką wysokość przycinasz lawendę ?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Zenku ;:3 nornice krety oczywiście że są, tunele są pod włókniną...na części nie przykrytej też buszują. Po dłuższych opadach deszczu ja już nie daję po prostu rady z plewieniem, częściowo aura mnie zmusiła do rozłożenia włókniny.
Zresztą wcale się nie dziwię że gryzonie pchają się do ogrodu... przypadkiem w lecie odkryłam pod kawałkiem konara, wyciągniętego z ziemi ze trzydzieści larw pędraka. Jak w jednym miejscu tyle tego było to na całości też na pewno jest tego zatrzęsienie. Gryzonie przez kilka lat robiły czystkę w cebulkowych, teraz sadzę wszystko do ażurowych koszyczków...straty są mniejsze. Pozostałe rośliny jakoś dają sobie radę :wink: Kret też się zakrada, kopce są najczęściej wybudowane na trawniku obok obrzeży z kamieni, zbieram ziemię i wsypuję na rabaty ;:224 Piszesz o ptakach, wystarczy że kogut z kurami wejdzie na rabaty...ziemia i kora tylko fruwa, grzebią w poszukiwaniu robaków :;230

PEPSI ;:167 kochana nikt nikomu nigdy nie dogodził, agro jednym pasuje innym nie...wybrać czy nie decyzja nalezy do każdego...jeśli coś będzie nie tak zawsze można agro usunąć. Dostępu do igliwia, kory i szyszek nie mam, w lesie rosną w prawdzie sosny, ale i drzewa liściaste...znajoma wysypała rabatkę szyszkami z takiego lasu...okazało się że w szyszkach by nasiona drzew liściastych...na wiosnę miała młodnik, randapem likwidowała mini drzewka ;:14

Mirko ;:196 lawendę tnę jak najniżej przy ziemi...jeśli nie zostanie przycięta i zdrewnieje, z sezonu na sezon wygląda coraz gorzej...całkiem traci pokrój wygląda jak wiecheć z badyli. Przycięta w czasie gdy kwitnie, odbije i zagęści się ładnie do jesieni.
Ta rosła w dużym zagęszczeniu, wyłysiała od dołu...przycięta była troszkę za wysoko, od dołu zdążyła zdrewnieć...jeśli przytnie się w miejscach zdrewniałych, może nie odbić. Trzeba ją od początku co roku systematycznie przycinać jak najniżej, dopiero teraz o tym wiem ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu moja lawenda się rozłożyła,ale ma już kilka lat ;:224 Jest szansa,że jak ją porządnie przytnę na wiosnę to się zagęści?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”