Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Luśka jak widzę też obsypana pączkami jak u mnie.
To super róża, jedna z tych chyba niezawodnych.
Sporo kwiatów jeszcze u Ciebie kwitnie, u mnie już nie tak kolorowo.
Jak przechowuje Ci się ta pelargonia z kolorowymi liśćmi ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko czy te śliczne guziczki to astry? urocze dzielżany :D ciekawa ta jeżówka w zielonym oczkiem ;:63
Fuksje podziwiam i oczywiście róże. Na moich rozchodnikach też mnóstwo pszczół :D
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Witaj Milenko, jakie cudne różyczki, zresztą wszystko jeszcze tak ślicznie kwitnie u Ciebie, jesieni nie widać wcale, cudna Jeżówka Green Eyes z zielonym oczkiem, a i Dzielżan Ruby Tuesday niesamowity, piękny ;:167
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Jadziu - dziękuję, a ja podziwiam u Ciebie przecudne chryzantemy ;:180 Moje niestety w większości zgniły, kilka żyje, ale co to za życie ;:306 Jedynie Czechowsky żyje i zbudowała przez ten sezon piękny krzaczek - czekam z utęsknieniem na jej kwiaty ;:65 Dobrego tygodnia dla Ciebie :wit
Grażynko - u stóp Luśki znalazłam wczoraj malusi kopczyk :evil: a pod kopczykiem żołędzia. Pod spodem tunelik, szedł prosto pod jej korzeniami - nornica albo raczej mysz polna? Zamówiłam trochę narcyzów - chyba obsadzę jej nogi nimi - podobno ich nie lubią (trujące). A może znasz lepszy sposób? Jak to mówią - jak nie urok to... :oops: Pelaśkę mam od tej wiosny, więc odpowiem Ci po zimie :) Porobiłam też trochę sadzonek z tego, co się połamało podczas wiatrów. Mam zamiar spróbować przezimować wszystkie fuksje i pelargonie. Jeszcze nie wiem, czy je wszystkie zmieszczę ;:130
Marysiu - wydaje mi się, że to astry, wiosną znalazłam w swoich nasionkach zapomniane opakowanie sprzed 2 lat. Ale tak naprawdę, to już się trochę zaczynam gubić ;:224 Mówisz, że to coś innego?
Iwonko - ogród wreszcie złapał trochę "oddechu" po mega-mokrym lecie. Strasznie mi szkoda chryzantem, które zmarniały. O jesieni przypominają okropnie wrzeszczące sójki, których nigdy latem u mnie nie widać (może koczują w lesie?) :)

To jeszcze trochę dzisiejszych...

Z Nostalgii ktoś przez noc wyjadł całą bitą śmietanę ;:306

Obrazek

Obrazek

Degenhard (Mędrek) rosnący w błotku, jeszcze mu nie mówiłam, że mam dla niego i pozostałych 6 kompanów lepszą miejscówkę :wink:

Obrazek

Po nocy zaczęła się rozwijać cudnie pachnąca Emilien Guilot:

Obrazek

Pierwiosnek już przekwita ;:173

Obrazek

Zdjęcie jakieś takie beznadziejne.. Puccini - mieszaniec piżmowy. A za nim przygotowuję miejsce dla krasnali. W pierwszej kolejności trafią tu te rosnące w doniczkach:

Obrazek

Przetacznik. Wyrósł strasznie wysoki i oczywiście się złamał. Ponieważ nie złamał się całkowicie, zostawiłam go tak leżącego. Po czasie wypuścił jakby "krótkopędy" w kwiatami, które teraz rozkwitły i wyjątkowo cieszą moje ukochane pszczoły :)

Obrazek

Obrazek

Sypiąca się studnia w otoczeniu miskanta Zebrinusa i trzcinnika Overdam:

Obrazek

Skromnie powtarza Vyvyan Pennel:

Obrazek

I tegoroczna mini-rabatka żurawkowa - już widać, że do poprawy ;:130

Obrazek

Dobrego tygodnia Wam życzę! ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Jaki cudny ptasiek! Milenko nie ja nic nie sugeruję ja tylko zapytałam :D
Podziwiam u Ciebie tego Pucciniego, ja mam Mozarta ale coś grac nie chce w tym roku ;:14
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Marysiu, tylko ja sama nie jestem w 100% pewna, więc już miałam nadzieję, że może Ty wiesz ;:306 Ptaśkowi wlazł w kadr marcinek i się trochu ogonek rozmył :lol:
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Obrazek
pięknie to wygląda ;:167
Pozdrawiam. Ewa
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

To prawda, te trawy wyglądają rewelacyjnie... Fajny ten Miskant. Mnie coś się nie trzymają. Zasychają sadoznki.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko :wit troszkę nadrobiłam Twój wątek, jeżówka z zielonym oczkiem zachwyciła mnie, piękna ;:oj Dobrze że Liczi już zdrowy, tak to jest w ogrodzie, łobuziaki zawsze znajdą zakazany owoc, ostatnio takie przypadłości miała u mnie Ziuta, a teraz Yoshi złapał zapalenie spojówek.
Pięknie masz w ogrodzie, wszystko tak kwitnie jakby chciało zaprzeczyć nadchodzącej jesieni, a ona idzie krok za krokiem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Ewka, Madziu - dziękuję Dziewczyny! Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł na trawiasty zakątek za tarasem z wysokich miskantów. Przyjemnie byłoby latem i jesienią posiedzieć w takim miejscu. Widziałam niedawno w okolicznej szkółce jakiegoś wysokiego w donicy (niestety opisany jako "trawy mix") - cena odstraszała, tym bardziej, że potrzebowałabym więcej niż jednego..
Madziu - kupiłam cebulki tam, gdzie polecałaś. Dostałam nawet jakieś gratisiki. Wiosną zobaczymy, jak ze zgodnością. Choć przyznaję, że pomyłki w cebulach wiosennych jakoś tak strasznie nie bolą :)
Iwonko - jak dobrze Cię widzieć! ;:168 Niestety zbyt szybko pochwaliłam się wyzdrowieniem Licziego. Po kilku dniach znowu trafiliśmy do weterynarza - tym razem krew z drugiej strony psa :( Zrobiliśmy badanie krwi, wyniki miał jak młody Bóg. Zatem ewidentnie zjada coś w ogrodzie. Tylko co? Jestem tak wystraszona, że przestałam go wypuszczać, jedynie na chwilę, a gdy tylko znika mi z pola widzenia, od razu go wołam. Mam nadzieję, że z Twoimi kociambrami już wszystko ok, przecież zwierzaki to pełnoprawni członkowie rodzin, prawda? ;:196

Jesień zbliża się nieuchronnie, ten czas leci zdecydowanie za szybko ;:185 Cieszę się więc każdym promieniem słońca, każdym - nawet najbardziej wymiętym przez deszcz kwiatem róży.. Chwilo - trwaj! ;:333

Ewelinko - L. D. Braithwaite od Ciebie już posadzona, jeszcze raz dziękuję za wszystko! ;:168 Zdążyłam w ostatniej chwili przed deszczem :wink: A to ostatnie chwile w moim ogrodzie Twojej QE:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jubilee Celebration jeszcze 3 dni temu trzymała się w miarę w pionie...

Obrazek

...niestety po deszczach :wink: Mimo wszystko uwielbiam ją nawet taką spoglądającą na trawnik :wink:

Obrazek

Czy te pędy nie są urocze? ;:170 Jazz (RT 03-078):

Obrazek

Aprikola - grzyb się jej nie chwyta, choć ma wyjątkowe ku temu warunki, polecam każdemu ;:333

Obrazek

Emilien Guilot - kwiat, dzień trzeci:

Obrazek

Kwiat - dzień szósty, po deszczach:

Obrazek

Crown Princess Margareta i pan L:

Obrazek

Chippendale z kwiatami ukrytymi pod listkami:

Obrazek

Motyli w tym roku jak na lekarstwo, nawet na budlejach..

Obrazek

Lichtkonigin Lucia. Pod jej korzeniami mysz polna robi tunele, dziś posadziłam tam kilka narcyzów - może to ją odstraszy (narcyzy są trujące). Nie chciałabym jej stracić ;:185

Obrazek

Niestety nabrałam już pewności, że pnąca Pirouette z Floribundy nią nie jest :( Zatem mam kolejną różę nn... Napisałam do nich i cierpliwie czekam na odpowiedź:

Obrazek

Miniaturka nn - nazywana przeze mnie Magnolią Kordana, rozwinęła nowy kwiat, tym razem w odcieniach moreli:

Obrazek

Królowa ogrodu - Eden Rose ;:167

Obrazek

Najsmaczniejszy - słodki Black Cherry, trochę mu się powyginało :wink:

Obrazek

Clematis Golden Tiara:

Obrazek

Obrazek

Giardinie w jesiennych rumieńcach wyjątkowo do twarzy:

Obrazek

Mieszańce piżmowe - Puccini i Heavenly Pink:

Obrazek

Dobrej nocy Kochani i dużo słońca na weekend ;:4
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko piękne róże moje obecnie nie są takie atrakcyjne ;:185 deszcze zrobiły swoje ;:131
Zaciekawił mnie tej powojnik Golden Tiara bardzo ciekawy ma środek :D
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Cześć Miluś .Zaglądam czasem do Ciebie ,ciekawa ,jak rosną Ci królewny .Jestem mile zaskoczona ,bo jesteś typową różaną mamą .Umiesz o nie zadbać ,a one pięknie Ci się odwdzięczają .U mnie już jesień na całego .
Pełno kolorowych liści a dąb stara się ,jak może aby mnie zasypać .U Ciebie bardzo zielono ,jesień jeszcze nie puka do Twego ogrodu .Jak już wyklarują się moje sprawy ,będę częściej wpadać w gości . ;:196
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Jakie róże ...
A oto Twoja leszczyna. Widać, że z serca dana. Ma orzechy i nowe kotki.
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”