Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Nie :;230
Według mnie anemon grecki blanda :D
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Dzięki za identyfikację anemona, a pierwiosnek to nie lekarski??
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Nie :D
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Twój piesek ma zarąbisty fryz.... :tan :;230 ...nic tylko go wyczochrać... :tan :tan :tan słodki wyraz pyska... :heja
Kwiatuchy przecudne...a dziurami sie nie przejmuj..jakby kto pytał powiesz że pieski preriowe zrobiły nalot... :heja
;:196 Słodko śpij... ;:19
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko

wszelkie zbliżenia kwitnień robisz niesamowite ;:138 ;:138

sławetna rura też niczego sobie wyszła :;230 , dziury na roślinki robisz po prostu profesjonalne

piesior wyczesany jak trzeba, nawet kolor włosia ma niesamowity w wiosennym słonku

Oczka przymruża marzycielsko, zapewne cieszy się że już niedługo pieczona kiełbacha będzie codziennością w ogrodzie ;:oj ;:oj

Rzeczywiście dziwne to podłoże ogrodowe, niestety tak jest gdy ktoś coś zrobi na odwal się, a potem ludzie muszą się z tym męczyć.

Myśle że to było celowe działanie, w mojej okolicy w taki sam sposób niektórzy utwardzają działki ;:306 ;:306

No cóż, trzeba się z tym pogodzić, bo nigdy nie wiadomo co nam by wpadło do głowy ;:224 ;:224 :;230 :;230 :;230 w ich sytuacji ;:222 ;:222
Pozdrawiam, Agata.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Mileno, to ja dziękuję za wizytę.
Piękne zdjęcia umieściłaś. A już to anemona ze schodów cudne.
Dziękuję za informacje o opryskach.
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Witaj Milenko, czytałam właśnie o Twoich problemach z sadzeniem róż. Straszne jak to ziemia może skomlikowac realizajce zamierzonej rabaty. Wiesz ja pewnie też bym kupiła różyczki w markecie i posadziła w miejsce gdzie miały być te droższe i sprawdziła czy by się utrzymały czy nie. "Kamyczek" przyda sie do ogrodu jak najbardziej.
Cudna wiosna u ciebie, sliczne krokusy łał już tulipany kwitną ;:oj
Psiunia na słoneczku się wygrzewa ( ja też bym tak chciała) :)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko ;:196 dopiero 11-stej stronie melduję się...nie dostawałam powiadomień...
wpisuje się i "lecę czytać"... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Aniu sweety - posadziłam dziś wykopanego u Mamy na łące pierwiosnka - takiego, jakie rosną u Ani akl62 w ogrodzie na trawniku. To chyba też nie lekarski, nie mam pojęcia, co to za gatunek - wg zdjęć z internetu ciężko zidentyfikować..
Kasiu - Liczi wyczesany przez wiatr :D Nad wypełnianiem jeszcze nieistniejących rabat w okolicach dołów intensywnie pracuję - kupiłam dziś w Stonce jeżówkę purpurową, słoneczniczek szorstki, gipsówkę, orliki, białą liatrę, niebieski tojad i konwalię :heja Ceny przystępne, niecałe 3 zł za kapers. Gipsówkę posadzę oczywiście wśród róż.
Agatko - na rury mam ostatnio szczęście, wczoraj w innym miejscu dokopałam się do kolejnej. W sumie nie wiem, czy to drenażowa, czy od gazu, tej jakoś szczególnie się nie przyglądałam, wiedząc, że w tym miejscu może przechodzić rura z gazem, z lekkim przerażeniem szybko z powrotem ją przysypałam :wink:
Aniu akl62 - wczoraj posadziłam Twoje prymulki, cieszyniankę na razie umieściłam w warzywniaku - mój M. to rodowity cieszynianin, więc cieszynianka musi dostać odpowiednią miejscówkę ;:167 Forsycji dosypałam świeżej ziemi i wsadziłam do donicy - ale już wiem, gdzie ją posadzę. Dziś niestety deszcz przegonił mnie z ogrodu, zdążyłam rozsypać tylko nawóz pod tuje. Z Bielska przywiozłam sobie czosnek niedźwiedzi i pierwiosnki z łąki. Bardzo bym chciała, by czosnek się u mnie zadomowił, uwielbiam go (na kolację dziś była pasta jajeczna ze świeżutkimi listkami czosnku - mniam). Polecam, jeśli nie znacie - całe łany znajdziesz w Dolinie Gościnnej.
Sylwuś -cały czas jeszcze myślę nad Krasnalami, w obecnym stanie ich miejscówka nie jest dobra. Zastanawiam się, czy faktycznie nie posadzić pięciu, które do mnie przyjdą we wtorek w donicach i zrobić dla nich podwyższaną rabatę... Uparłam się na to miejsce przy altanie dla nich i tak łatwo nie odpuszczę :D A takich kamyczków mam już całą kolekcję. Mniejszych też cała masa, ale te przeważnie od razu wynoszę na moją drogę dojazdową - tam ciągle ich brakuje :D Całusy dla Ciebie ;:196
Misiu - najważniejsze, że jesteś ;:168 Spokojnej nocy!


To pewnie ostatnie zdjęcie mojej leszczyny contorta.. W środę zabiera ją kuzyn eMka :) Zostali uprzedzeni, że lubią ją kleszcze, mają dużo miejsca, więc zamieszka w rogu ogrodu. Cieszę się, bo nie lubię wyrzucać roślin... Ale kleszczy w ogrodzie u mnie tyle, że minimalizuję ryzyko jak tylko mogę... :evil:

Obrazek

Zdjęcie trochę nieudane, ale kto ma magnolię, może rozpozna.. Czy to pąk kwiatowy? ;:180

Obrazek

Wszystko wskazuje na to, że Parole przeżyła przeprowadzkę z Mamy ogródka ;:138

Obrazek

Tawuła jeszcze trochę i wybuchnie zielenią. Rok temu przez niewiedzę przycięłam ją wczesną wiosną i niestety nie zakwitła. Jeśli tej wiosny zakwitnie, to będę pierwszy raz oglądać jej kwiecie:

Obrazek

I dowód na to, że wiąz Camperdownii jednak nie utopił się w moim bagnie - ależ się cieszę! ;:138

Obrazek

Dobranoc! :wit

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Życzę powodzenia nowym roślinom.
To już teraz wiem, dlaczego przypisałam Cię do ul. Gościnnej. Wsapominałaś o niej na FO i tak mi zostało.

Ja wczoraj miałam jajecznicę z pokrzywą (podpowiedź z FO)
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko :wit . Wydaje mi się że na magnolii to pąk kwiatowy :) Ja leszczyny unikam. Dość kleszczy. Dobrze że u mnie przewaga lasu iglastego. Liczi jak zwykle śliczniasty. Nie myślałaś nad dokupieniem mu kolegi? Wiem, że ma Lorę no ale jakiś stały przyjaciel nie byłby zły :).
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

och, szkoda, że pozbywasz się tej leszczyny. Jest piękna ;:oj Zawsze marzyłam o leszczynie w ogrodzie, niestety teściowa jest uczulona i wszelkie wiosenne pylące odpadają ;:145
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko magnolia ma pąk kwiatowy...szczęściaro ;:224
Moje magnolie w tym roku zastrajkowały ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”