Prawie Wiosna w Familokowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

GABI mnie podoba się oranż czy żółć, a także lila .Czerwień wygląda też dobrze z bielą Marun ;:180 za życzenia

Obrazek


Obrazek

ZOSIU ;:108 fajnie byłoby tak mieć te naście :wink: Tylko część wsadziłam reszta czeka na swoją kolejkę .Muszę jeszcze dokupić koszyczków i czekam na dostawę :wink:
MARYSIU u mnie rośnie w słonku i też taki wielkolud w tym sezonie .Chyba za dużo deszczów dlatego tak wystartowały wszystkie róże w górę .Co do katalogowych rozmiarów to trzeba zawsze wziąć poprawkę


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Ta Twoja n/n - wygląda w pąku , jak mój Shogun - mimo , ze pnąca - to kwiaty ma jak wielkokwiatowe róże ...cudo .
Jadzieńko - spieszę donieść , że róża Baronesse - teraz rosnąca w donicy - zakwitła - wydarta z paszczy nornicy ...wczesną wiosną . Natomiast smutna wiadomość ...zeżarła mi clematisa bylinowego ' Kasandrę "...dzisiaj wyciągnęłam suche badyle ...a po południu ...zwiędniętą następną łodygę z pąkami ...wyszły same z ziemi - jednym pociągnięciem ;:145 . Znów będę truchlała na samą myśl , że te cholery zeżrą mi znów jakieś róże , albo co popadnie . Tulipany już wpieprzyły , kamasję białą takoż ...nie wspomnę o odmianowych pełnych przebiśniegach , zawilcach greckich , etc... ;:145 już nie mam do nich siły ;:185 .
Mam urozmaicenie ...jak nie problemy życiowe , to ślimaki , albo - by było nie monotonnie - nornice ...
Serdeczności ;:196 ;:167 .
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Jadziu śliczna ta pierwsza fotka z różą w tle ;:138
Miłego czwartku :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Aphrodite zachwyca jak zawsze. ;:215
Fajna jest i stale kwitnie.
A jak z chorowaniem u niej ?
U mnie w tych deszczach / znowu leje :twisted: / nawet róże z ADR mają plamy. ;:222
Oj będzie pogrom po zimie, bo jak teraz będą osłabione, to boję się myśleć o zimowaniu.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

GRAŻYNKO jak na razie Aphrodite jest zdrowa ,ale słabo kwitła .Może ona potrzebuje więcej słonka ;:224 Kurcze nie chciałabym jej przesadzać ,ale może lepiej teraz niż w przyszłą jesień .Gartentraume po przesadzeniu na słoneczną rabatkę oszalała z kwiatami .Może nie będzie aż tak źle, a może podsypać im jesiennego nawozu niech się wzmocnią przed zimą ?????
JADZIU u mnie prawie na każdej fotce jest róża :wink:
JAGÓDKO ;:196 masz z tą zwierzyną w tym roku skaranie boskie ;:174 W donicach słabe róże jednak się mocno wzmacniają .Chyba parę moich przełożonych do donic na przeczekanie i wzmocnienie tylko zadołuję i okopcuję .Wiosną dopiero dam je na miejsce stałe .Czy Shogun pachnie bo ta moje nie pachnie a dostałam ją w prezencie od różanej pani z targu jako Lustige Gdzie jej jednak do Lustige ani zapachu ani kwiatu nie ma takiego .Ona chyba nie wie ,że zaraz to wydedukuję

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

czy można kochać taką różę ----raczej nie
Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Jadziu Gartentraume i Afrodytka to uwielbiają słoneczko, róże zdrowe, nie mam problemu.
Zerknij do /GrażynkiKogry jak szaleją fiutki hahahaha
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Jadziu jak dojechałaś, ja jeszcze raz pędziłam na początek osiedla po tabletki dla Zuzi ale to nic nie pomaga. Dzisiaj się wszystko ............ :?: ;:185
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Jadziu ja zawsze przed zima podsypuję im kompostu, ale tuz przed przymrozkami.
Wtedy nie rosną a tylko wzmacniają tkankę i robią zapasy na wiosnę.
Kiedyś podsypywałam nawozem do pomidorów i też zdawało to egzamin.
też zauważyłam, ze niektóre róże kochają słonko i w półcieniu nie chcą rosnąć jak powinny.
Wyciągają pędy w górę i słabo kwitną potem.
Więc może przesadż teraz, uszkodzenia na korzeniach będą mniejsze i szybciej się przyjmie. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Fajnie tak mimo brzydkiej pogody pooglądać piękne róże :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Jadziu róże kochają słoneczko, moje przesadzone też ciągną do góry, ale bez przerwy mają pączki i kwitną ;:333 Niektóre muszę przesadzać ze słońca żeby przystopowały, bo szaleją ;:306
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Moja Aphrodite rosła na pn.stronie-było jej tam bardzo dobrze,kwitła do samych mrozów.Pamiętaj,że dopiero po 2 sezonach taka wlaśnie była.(zjadł ja karczownik)Moja najukochańsza (między innymi)róża.Muszę ją jednak odkupić i basta.
Jagódka widzę ma te same problemy co ja.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

ANIU wiem ,ze róże potrzebują czasu na porządne ukorzenienie się, a Aphrodite nie ciągnie w górę lecz tylko słabo kwitnie. Ładnie się rozkrzewiła,wiec nie mogę narzekać i jest zdrowiutka .Nie ma nawet jednego chorego listka to samo Hansestadt Rostock czy rosnący w tym miejscu Gartenspass. Niestety Outta i Generał są już łyse tak samo jak Princ de Monaco . Może zbytni tłok jest w tym miejscu ;:oj .Muszę to zweryfikować.Znów sie zachmurzyło :evil: .Nie tylko Ty i Jagódka macie takie problemy Izulka również ma tak samo a w dodatku krecik też sie interesuje jej włościami
MARYSIU wiem ,że róże kochają słoneczko ,ale w sezonie 5-6 h mają to słoneczko na płn.stronie .Rosną tam właśnie takie ,które nie lubią zbyt dużo słonka czyli niebieskie, lila i kwitnące tylko raz
CELINKO no ,ale coraz więcej róż ma tylko liście ,ale może jeszcze jakie pączki zawiążą ;:224
GRAŻYNKO też dosypię im kompostu przed zimą niech mają zadatek na nowe pąki .Aphrodite nie wyciąga pędów w górę tylko słabo kwitnie .Może przesadzę nie Aphrodite tylko inną różę z tej rabatki
IRENKO ja byłam o 18 w domu .Wiem co przeżywasz i nawet jutrzejsza wycieczką Cię nie cieszy ;:168
ANUŚ widziałam te fiutki na wiśni u Grażynki .Oszalały cy cuś :;230 tak wysoko rosnąć .Gartentraume już przesadziłam jesienią i cudnie kwitła w tym sezonie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Prawie Wiosna w Familokowym

Post »

Kogra - świetny pomysł z tym nawozem przed przymrozkami dla róż :roll: Muszę tak zrobić w tym roku.

Jadziu - jak zawsze ;:138 dobrze ,że pokazujesz takie cuda ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”