Moje kwiaty w przechowalni

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko - ciut spóźniona, ale zdążyłam na przepiękną błękitną sesję ;:167
Swoją drogą fajny pomysł na takie jednokolorowe fotki :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Wiedziałem kiedy do Ciebie zajrzeć.
Masz piękną kolekcje floksów.
U Mnie w tym roku nie zakwitł w ogóle "All in One".
Nie wiem co z dziadem robić.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Jacku cieszę się, że odnalazłeś drogę do mojego wątku. Płomyk 'Sherbet Coctail' kupowałam dwa razy, Za pierwszym razem okazał się pomyłką. Natomiast druga przesyłka (po reklamacji) okazała się trafiona w dziesiątkę.
Mój aparat rzeczywiście nie najlepiej radzi sobie z czerwienią i fioletem. Jak zauważyłeś, kwiaty w tych kolorach, są lekko wyostrzone.

Ewuniu jestem kontenta, że moja niebieska sesja kwiatów znalazła uznanie w Twoich oczach.

Jureczku
ten rok ogólnie nie był łaskawy dla floksów. Współczuję Ci z powodu problemów z płomykiem 'All in One'. Daj mu jeszcze jedną szansę. Jestem przekonana, że w następnym sezonie odpłaci Ci pięknym kwieciem.

... moje dzielżany...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Dzielżany przepiękne i jaka różnorodność odmian.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Przecudne dzielżany, a jakie zdjęcia ;:333
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko cieszę się że zajrzałaś do Ewci , bo dzięki temu mogłam do Ciebie zajrzeć ,w lipcu popaliły mi się dyski w komputerze , do dziś nie mogę tego ogarnąć,wiele zapisków bezpowrotnie straciłam min. tytuł Twojego wątku , pozdrawiam i wracam do oglądania Twojej
przechowalni - ;:196 Ela
pozdrawiam Ela
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko poczytałam, pooglądałam i popodziwiałam piękne portrety Twoich kwiatów czytam , że straciłaś kilka odmian liliowców ,
czy wiesz jakie to były odmiany ? U mnie ten rok był szaleńczym pod względem zakupów liliowców , dużo mi zakwitło ale sporo w ogóle ,
więc tym bardziej muszę je może staranniej okryć ?? a może nornice Ci je załatwiły ? -Grażynka - Kogra wspominała że te stworki chętnie w nich gustują , o tym nie wiedziałam , sądziłam , że ich przysmakiem są lilie . Zima była lekka więc chyba Ci nie zmarzły ?
Tyle u Ciebie pięknego kwiecia ;:215 jest co podziwiać a ja choć tak mi się podobają nie mogę ich mieć u siebie mam za dużo cienia ,
szkoda że nie możemy się wymienić ... ;:196 Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Trafiłam na serię w kolorze nieba ...niebieski i odcienie to mój ulubiony i nawet w fiolet może ciut wchodzić. Ostatnie z tej serii zdjęcie z delikatnym kwiatuszkiem to co ? jakby komelina ale chyba ;:185
Dzielżany dziś u siebie podwiązywałam lekko bo wiatr namieszał... zapowiadali opady a przyszedł tylko silny wiatr i musiałam sporo roślin zabezpieczyć .
Twoja kolekcja zachwyca ilością i barwami .
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Serdeczne dzięki za kwiatki w kolorze blue ;:196 Dopiero Twoje zdjęcia uświadomiły mi, że już od kilku lat nie widziałam u siebie kwitnącego przetacznika siwego :( U mnie ledwie zipie po kolejnych przeprowadzkach.
Dzielżany...Kolejna kolekcja. Wyobraź sobie, że mój jedyny dzielżan kupiony zeszłej jesieni jako miniaturowy urósł na dobre 80cm :evil:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko, dzielżany świetne! Bardzo je lubię, bo one świetnie rosną i w zasadzie nie stwarzają problemów. Ty w dodatku pięknie je pokazałaś ;:333
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinkopiękny ogródek, piękne foty ;:215
Wracam do czytania - jestem na 4 stronie :lol:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko, co tam u Ciebie słychać? Zakończyłaś swoją opowieść na dzielżanach i nic już nie pokazujesz więcej. Może jednak uda mi się wyciągnąć Ciebie z czeluści, w których się schowałaś. Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Witam miłych gości :wit
Przepraszam za moje długie milczenie. Troszkę mnie choroba zmogła i jakoś nie miałam siły na "działkowanie" i FO. Wiele kwitnień mi umknęło np. powojnika barszczolistnego na którego kwiaty tak czekałam ;:145 . Trudno, może za rok ujrzę jego kwiaty.
W między czasie parę moich osobistych spraw się wyjaśniło, ale o tym napiszę innym razem.

Lideczko
dziękuję w imieniu dzielżanów za pochwały. Bardzo lubię te kwiaty, stąd ta ilość. Późnym latem i jesienią to one zdobią rabaty. Widać je z daleka.

Marysiu dziękuję. To przyjemność dla mnie, że podobają Ci się moje fotki oraz dzielżany.

Eluniu dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że mnie odnalazłaś w gąszczu wątków. Współczuję kłopotów z komputerem.
Straciłam dwie odmiany liliowców. Były to 'Cool It' oraz 'Moonlit Masquerade'. Rosły na szlaku wędrownym nornicy. Ten drugi mam ponownie. Natomiast w odcieniach bieli nabyłam inny. Muszę przystopować z powiększaniem kolekcji tych kwiatów, bo miejsca brak na inne.
Nie musisz okrywać wszystkich liliowców. Okryj tylko te nowo posadzone oraz te z grupy evergreen (zimozielone) i semievergreen (półzimozielone). Dormanty spokojnie przezimują bez okrycia.

Krysieńko
dziękuje. Wiele osób lubi kwiaty w odcieniach niebieskiego. Ja również. Są takie delikatne i zwiewne.
Ten kwiatuszek, o który pytasz, to trzykrotka leśna - jednoroczna. Jej nasionko przywędrowało na moje rabaty jako "pasażer na gapę" razem z inną rośliną.
Niestety, moje dzielżany zakończyły swój pokaz. Obecnie królują chryzantemy.

Izuniu proszę bardzo :D . Mam nadzieję, że Twój przetacznik siwy zadomowi się na nowym miejscu i w kolejnym sezonie pokaże na co go stać. Ale gdyby coś... służę sadzonką.
Z tymi miniaturowymi roślinami różnie bywa. W wielu przypadkach to hodowcy sterują wzrostem kwiatów stosując odpowiednie regulatory. W pierwszym roku roku są niziutkie, ale w kolejnym wracają do swoich pierwotnych rozmiarów. Ot, przyrody nie da się oszukać.

Jacku
bardzo dziękuję za pochwały. Tak, dzielżany to piękne i "samoobsługowe" rośliny. Ja też bardzo je lubię.
Pierwiosnek i liliowiec od Ciebie zaaklimatyzowały się u mnie i ładnie zazieleniły się. Okryje je troszkę, aby mrozy im nie zaszkodziły.

Mariolka - Rudasku jesteś u mnie po raz pierwszy, dlatego witam Cię szczególnie. Dziękuję za milutkie słowa. Mam nadzieję, że już przejrzałaś wszystkie strony moich ogrodowych opowieści.

Wandziu
dziękuję Ci, że wyrwałaś mnie z moich "czeluści". Jak już wcześniej pisałam, troszkę chorowałam. Rzadko bywałam na działce i na FO. Dopadło mnie jakieś zniechęcenie. Przez ponad miesiąc nie robiłam zdjęć moich kwiatów. Wiele kwitnień mi umknęło. Pokażę to co udało mi się uwiecznić wcześniej i teraz.

Na początek złocienie i chryzantemy:

Złocień czerwonawy 'Clara Curtis'


Obrazek

Złocień arktyczny


Obrazek

'Gold Marianne'


Obrazek

NN

Obrazek

'Yellow Tea'


Obrazek

'Margo'

Obrazek

NN

Obrazek

NN - od Christinkrysi

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”