Ogród w słońcu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Tak to wygląda, że będziemy musieli przyzwyczaić się do mrozów ;:222 Całe szczęście, że w sobotę wykopałam powojnika sieboldiana i przeniosłam do domu..do końca wahałam się czy warto, bo cwaniaczek był padł na uwiąd i pociecha z niego była marna :? . Ale myślę sobie, a co tam, dam mu szansę. Przyszły rok ma mnie zachwycić, bo z doniczki to już bardzo łatwa droga na kompost :lol: I powiem wam w sekrecie, że chyba się wziął w garść bo nadal wypuszcza nowe listeczki i jak dalej tak pójdzie to zakwitnie w domu w doniczce ;:108
Aniu/Nena, a skąd człowiek ma wiedzieć że to już te właściwe mrozy? :lol: podobno (jak ja uwielbiam powtarzać te ploty zwane prognozami pogody :roll: ) cały listopad ma się utrzymywać na minusowych temperaturach nawet po -10..Lincolna mi niby bardzo nie szkoda, bo kupiłam go za 5 zeta, właściwie bez zastanowienia, patrząc tylko na etykietkę ;:131 niemniej wkurza coś takiego..skoro piszą takie brednie to niby jak ktoś nie mający większej wiedzy o różach ma wybierać coś do ogrodu..ech..zakopczykuję go i pewnie będę liczyła na łut szczęścia (u mnie strefa 6b), a jak padnie i będzie mnie wkurzał to na jego miejsce pójdzie Jalitah, której normalnie nie mam jak zmieścić ;:306 Aniu, Laduree to normalnie cukiereczek..w końcu nazwa na cześć Cukiernika. Mam nadzieję że ja zakupię wiosną, jak nie to będę wzdychała do twojej ;:224
Alu, ta kobea po przymrozkach to wygląda jak rozgotowany makaron i przechodząc obok niej ma człowiek odruch lekko wymiotny..z jednej strony aż boję się za to zabrać i faktycznie najlepszą opcją byłoby zostawienie tego do wiosny, z drugiej boję się, że kratki zaczną mi gnić od tego "makaronu" i usiąść obok tego też jakoś tak nieprzyjemnie ;:224 Zaczekam do soboty i spróbuję znaleźć niewolnika, który mi przy tym pomoże ;:183
Aguś, ano jestem :) szkoda tylko, że te zmrożone zdjęcia to równocześnie znak, że od teraz nie mam co pokazywać w swoim wątku i wszystko rychło zmierza do zamknięcia wątku w tym sezonie :roll:
Stasiu, ja już żyję wiosną i zakupowymi planami ;:131 mam nadzieję, że nie wypadnie mi nic nieoczekiwanego, co pochłonie moje finanse ;:204
Tulapku, ty to niezłe ziółko jesteś.. tak mi się coś wydaje po przeczytaniu twojego wątku..I doczytałam, że też masz konkretne plany zakupowe ;:183


czasem warto być coś ponad przeciętną..Venrosa, która ma lekko 2,5 m uchowała swoje pąki od niszczycielskiej mocy mrozu..Przynajmniej tak to z dołu wygląda :D

Obrazek

powojniczek, żebrający swym wzrostem o drugą szansę

Obrazek

tak to wygląda obecnie..żaaal

Obrazek

a tak było w kwietniu..ech..wiosno...

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ty mnie o zawał przyprawiłaś tymi tulipanami!!!
Bo mi moja paczka z tulipanami figla spłatała,i ze 120 chyba z 20 wsadziłem :roll:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Co zrobiłeś z tą paczką?? Wiesz, 20 ze 120 szt to bilans straszny :shock:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w słońcu

Post »

Poleciała do lasu :roll:
W każdym razie jakieś zwierzę się najadło...

A przez te Twoje tulipany przyśniła mi się nowa paczka ;:215
Daj więcej zdjęć,jak masz,to może wiosna się komuś przyśni ;:173
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko u mnie też przymroziło...chlip, chlip...chyba przyjdzie mi zamknąć wątek, bo nie ma co pokazywać :roll:
Nie chcę zimy, nie lubię zimy...ja chcę takie tulipany, jak twoje ;:333
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko, kopczyki różom robię jak temperatura w dzień utrzymuje się na minusie. Takie wahania temperatury jak teraz doskonale je hartują. Jeżeli zrobiłabym kopczyki to przy plus 15 w dzień mogły by się prawie ugotować. W ubiegłym roku kopczykowałam w grudniu.
Na twórczość sprzedawców nie mamy żadnego wpływu, oni napiszą wszystko, żeby tylko sprzedać.
Mój Mr. Lincoln po sławetnej zimie odbił od korzeni.
Pierwsze słyszę o cukierniku Laduree ;:oj Jadłaś kiedyś coś z tej cukierni :?:
Ten cukiereczek zagości w paru ogrodach. :D
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Sabino ;:196
Przejrzałam cały wątek i jestem pod wrażeniem .Sporo pracy włożyłaś w ogród . Dużo ciekawych roślin i te
rabaty w kamieniu ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Proszę szanownych gości o poradę potrzebną od zaraz..czy powinnam przycinać przed zimą hortensje, czy lepiej zrobić to na wiosnę? I jak je przycinać? Czy są jakieś określone metody tak jak z powojnikami (zależnie od odmiany) czy wszystko zależy od tego jak chciałabym ukształtować moje krzaczki? Pytam, bo robiłam wycinkę badyli i zostały mi te sterczące hortensje..no powiedzmy sobie otwarcie: kilka łodyg wystrzelonych w niebo nie czyni ich krzaczkami i wiem, że powinno się je przyciąć. Tylko kiedy i jak :roll:
Tulap, myślisz, że to już pora na zdjęcia z tulipanami? wczoraj usiadłam z mężem i katowałam go fotkami z czerwca i lipca..około 1000 ujęć różnego rodzaju "zielska"..jego mina już po połowie tego seansu bezcenna ;:306 ;:306
Iwonka, dokładnie rozumiem twój ból..na pocieszenie powiem ci, że ostatnio tak liczyłam i wychodzi mi jedynie dwa miesiące takiej biernej zimowej stagnacji..No przecież listopad to jakoś się jeszcze do połowy przebrnie, póki liście będą czarowały kolorami, grudzień - od połowy zajmiemy się dekoracjami świątecznymi, pierniczkami i ogólnie zacznie się wszystkim udzielać nastrój świąteczny ( po kilku dniach konkretnych przymrozków i wyciągnięcia z szafy zimowych kurtek, moja córka zapytała czy możemy już włączyć Last Christmas na youtube :;230 :;230 ), styczeń jakoś zleci i zanim się nie rozglądniemy nastanie czas wybierania nasion. Będziemy siać kobeę i modlić się żeby ładnie wykiełkowała :wink: Luty upłynie nam na tematach wspominkowych i wyczekiwaniu na pierwsze krokusiki. Jak widzisz, wszystko mam już wyliczone i myślę, że jakoś przetrwamy ;:168
Aniu, dziękuję ci ślicznie za poradę. Tak do końca nigdy nie wiem kiedy kopczykować. W tamtym roku jakoś tak poszłam na żywioł i też pookrywałam wszystko w grudniu..doskonale pamiętam, bo kupowałam jedlinę na święta i do okrywania róż ;:224 O cukierniku Laduree dowiedziałam się dopiero z opisu róży, podobno została nazwana na jego cześć. Tak mi to utkwiło w głowie i nie ma jakoś zamiaru wypaść :lol: Lubię takie ciekawostki, w jakiś dziwny i pokrętny sposób róże dostają wtedy odrobinę człowieczeństwa i łatwiej mi je zapamiętać.
E-babciu, witaj serdecznie w moim ogrodzie :wit dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej..szkoda, że przyszło nam się spotkać jesienią, kiedy wiele wątków usycha wraz z roślinami żeby odbić dopiero wiosną. Jeśli chodzi o tworzenie ogrodu to byłoby niesprawiedliwie nie pochwalić mojego M, który jest przecież głównym motywatorem i wykonawcą cięższych robót. Prawda jest taka, że jeszcze cała masa pracy przed nami i czasem dopiero na zdjęciach widać jaki ogrom już jest wykonany.

ranki nadal mrożą..nie jest to już -6..ale nadal siwo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiosnę wsadziłam maleńką kępkę miodunki..oto efekt..za rok przyjdzie mi ją pewnie okiełznać

Obrazek

Nostalgie

Obrazek

Rugosy nadal zdobią, w czasie zimy owocami

Obrazek

takie cosiki odsłoniłam wyrywając padnięte i zmrożone lwie paszczki

Obrazek

kobea uraczyła mnie kilkoma owockami..

Obrazek

Cornelia marzy o kwitnięciu

Obrazek

powycinane badyle,

Obrazek

wygolona lawenda

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ten cosik to rojnik.Urosnie wszędzie.
Do hortensji nie powiem,bo nie znam.
A moja siostra to po 2 kwiatach pada :;230
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko oglądnij sobie ten program,tu znalazłam cenne porady ....

http://www.tvr24.pl/program-Ogrod_bez_Tajemnic-6.html

Zmrożona fotka lawendy ;:167
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

:wit Ja zostawiam do wiosny hortensje bez cięcia. W drugiej połowie lutego przycinam i patyczki idą do ukorzeniania.
Małgoś
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Zdecydowanie hortensje zostaw w spokoju :D Swoje bukietowe i inne kwitnące na jednorocznych pędach, tnę wczesną wiosną nad 3 węzłem. I faktycznie pozyskane w ten sposób patyki można ukorzeniać. A ogrodowe - dopiero jak puszczają liście i widać, które pędy nie przetrwały zimy. Na zimę jednak bukietowe wiąże, by śnieg mi ich nie rozłamał, a bukietowe - dodatkowo dostają kaptur. Jak na razie kwitną co roku. W tym roku tylko piłkowana 'You and me passion' się zbuntowała.
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko może i przymroziło ale i tak to wszystko ślicznie wygląda . ;:138 ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”