Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Wiosna przyszła do nas na chwilkę zapewne,ale nie sposób jej nie zauważyć kiedy termometr wskazuje 10st.na plusie,ptaszki ćwiergolą,słoneczko przygrzewa,a koty wylegują sie na parapetach z lubością wystawiając pyszczki do słonka.Czas otworzyć nowy wątek ogrodowy.Co prawda niewiele do pokazania mam ,ale zawsze coś :wink:
Wiosna na parapecie i w akwarium syna(tego nikt się nie spodziewał) ;:oj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Poprzedni wątek można obejrzeć tu; http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 09&start=0
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ -2

Post »

No nie mogłam się oprzeć żeby nie wstawić foci LEOŚ vel JOLANEK

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Witaj Aldonko :wit Piękna parapetowa wiosna zawitała do Ciebie :)
I w akwarium syna również piękna wiosenka :wink:
Kiciuś fajny ;:173
Przejrzałam poprzedni Twój wątek piękny ogród i wszystkie zwierzaczki urocze :D
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Aldonko wpadłam do starego wątku ....i dobrze zapamiętałam że fotka altanki nie kompletne .nie wiem gdzie chcesz te trawy sadzić , ale ja to widzę tak

Obrazek

jeżeli ta węższa strona ma być obsadzona to może tak

Obrazek


Ja bym wybrała jedną wielką trawę albo Zebrinus albo Malepartus . dałabym ją do kącika a potem zeszła bym z trawami piętrami .
do środka mogła by być hortensja grandiflora , limelight , pinky winky , lub anabelka . albo bukietowa różowa .

po bokach 2 gracimullusy i na początek rozplenice . całą rabate uzupełniłabym wiosennymi cebulami ,pierwiosnkami , krokusami , bo trawy późno ruszają i na ziemię irga drammera Major , żebyś plewić nie musiała . można po niej chodzić , więc nie ma z nią problemu . mogę cię nawet uraczyć jej sadzonkami ( gratis oczywiście ).
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Alinko kochana no coś w tym stylu na 90% w mojej głowie świtało.Trawy mają być od drugiej strony domku ,tzn,po przeciwnej stronie ścianki jak narysowałaś.Nie za wiele tam miejsca mam ,bo zaraz jest ,,chmurka,, ze sporej wielkości magnolią i innymi roślinkami(większość cebulowe,na zmianę całoroczne;lilie i takie tam...)Postaram się jutro wkleić fotkę.Z hortensją to super pomysł.Uwielbiam je ,a i troszkę by rzuciły koloru.Mam do przesadzenia lawendę,więc i ona pieknie się w trawach wkomponuje.Które z Twoich traw mają duże wiechy kwiatowe,które utrzymują się przez zimę? Wiem na pewno ,ze zebrinus musi być,bo jestem zachwycona od dawna i rozplenica też dla kontrastu wysokości.Reszta traw może sie zmienić,choć na solietra chciała bym MALEPARTUS-a z przodu ogrodu na trawniku.Taką funkcję miała spełnić pampasówka,ale tyle się naczytałam ,że sie nie udaje...nie wysadziłam jej,ale też i nie zakwitłą mi w tym roku mimo ,że kupiłam wielką kwitnąca kępę.Może potrzeba czasu aby zakwitły na nowych przyrostach?
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Z pampasowa próbowałam pare razy - nigdy nie przetrwała , a w wykopywanie nie mam czasu się bawić .u mnie Aldona 30 ar. roboty i tak masa .
w zimie pięknie wygląda gracillimus . wprawdzie u nas rzadko zakwita , ale i tak jest widowiskowy . ja wiążę go w snopki , są odlotowe . jeżeli malepartus chcesz na solitera to ok na trawie będzie się pięknie prezentował , ale w tej kompozycji nie wykorzystuj dwóch dużych traw tylko jedną .
lawendę posadź przy rozplenicy , będzie bosko ,dodam ci gratiska w postaci rdestu pośredniego ,u mnie rośnie pod rozplenicą . z lawendą ten róż jest obłędny .....a fajnie zasłoni ziemię żebyś nie musiał plewić

trawy w zimie fajnie wyglądają , ale najlepiej w snopkach , bo śmiecą
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Ogród masz cudowny tylko podziwiam coś fantastycznego ;:138
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Dziękuje Piotrusiu ;:196 za miłe słowa.Ogród jest jaki jest,wiele by sie chciało ale i finanse i wielkosć ogrodu to niezła zagwozdka ,aby coś ciekawego stworzyć na nim.Przycinam i formuję stare drzewka i krzewy,rozsadzam to co mam....
Kota pokazałam a teraz VON PIES
Obrazek
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

No musiałam sobie zajrzeć zobaczyć w jakim kraju ty kochana mieszkasz jak ty dziś taki kawał pracy odwaliłaś (czytałam u AGNESS)
A ty nowy watek zaczęłaś wiec zaznaczam i do starego lecę :wit
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

a po tych pracach ogrodowych wygladam tak;
Obrazek ;:306 ;:306 Jutro sie z wyra nie zwlekę.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Kupiłam dziś pustynnika za 6,50zl.Radość moja wielka ,ale...nie wiem teraz co z nim zrobić.Sadzić już do ziemi czy czekać na cieplejsze dni.Tylko czy karpa nie zaschnie mi na wiór? Obrazek Obrazek
A teraz coś WALENTYNKOWEGO!
Dostałam od Mężusia :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekDostałam dwa kwiatki ,bo nie umiał sie chłopak zdecydować ;:306
A to nasza zakochana TOSIA czeka na WALENTYNKE do LEOSIA

Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

a to LEOŚma gdzieś ,że TOSIA czeka na WALENTYNKĘ :wink: Obrazek Obrazek WARIteż wypatruje swojej ukochanej niczym ,,JULEK NA BALKONIE,,
Obrazek Obrazek
..A to już przygotowania na NASZE z M.wieczorne walentynki :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Jest to co powinno być.Truskawki,bita śmietana i oryginalne francuskie wino..
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

No niesamowite masz te kociaki. ;:oj
Wyściskaj ode mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”