Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

..i tak powstała rabata z trawami ozdobnymi.Nie jest to efekt finalny ,bo mają jeszcze zamieszkać hortensje i wyściółka z kory,ale i tak jestem zadowolona.19wieczna beczka też pięknie się wkomponowała i czeka na bratki
Obrazek Obrazek Obrazek.Wszystko będzie wygladać o wiele ciekawiej kiedy się zazieleni.Domek grillowy dostanie podłogę i piec chlebowy z grillem i wędzarnią,ale to w miesiącach letnich...
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

;:138 ;:138 beczka super,z bratkami będzie fajną dekoracją
najbardziej mnie podniecił :;230 piec chlebowy z grillem i wędzarnią ;:138 ;:138 ;:138
też kcem :wink:
co tam posadziłaś?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

miskanty,trawkę od Ciebie,jakieś ,,coś,,kwitnące niskie,trytomy i jakieś,,coś,,co przypomina trawę i kwitnie na niebiesko,poza tym kępę liliowców.Reszta wolnego placu czeka na hortensje.Teraz wyglada pusto i nieciekawie ,ale jak się rozrośnie wszystko będzie ok....Może w tym sezonie upcham jakieś dalietałam jeszcze floksy(nie przepadam za nimi)i serduszkę.Znalazłam to jak wróciłam od dentysty przeżucone przez płot :;230
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Pesteczko, dopiero natrafiłam na Twój nowy wąteczek. Więc jestem :wit Nowa rabatka dopiero będzie super, jak wszystko się rozrośnie.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

uwielbiam serduszkę-jest piękna,kto Ci takie cudeńka przerzuca przez płot???
Będzie pięknie :tan można by wysypać korą-będzie łanie i w razie "zimy"jakas osłonka dla świeżynek ;:224
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Kora będzie,bo mam ją na każdej rabacie i między szpalerem tui.Jutro,albo w sobotę jadę po okorki,no chyba ,że M zadecyduje aby poczekać ,bo musi wkopać krawężniki,które będą trzymać konstrukcję podłogi.Co do kwiatków podrzucanych,to mam takie fajne starsze panie,które porządkują ogrody i często czegoś jest za dużo.Mam też fajną sąsiadeczkę,która lubi się dzielić tym co ma za dużo.W tamtym roku chorowałam na jukki i pytałam znajomych.....zarzuciły mnie ,,karolińskimi,,i musiałam podziekować.Szczerze mówiąc głupio mi było odmówić jak dają za darmo ,ale miejsca coraz mniej ,a trawnik jakoś dziwnie się kurczy z roku na rok....Lubię kolory w ogrodzie z wiekiem :oops: Kiedyś miałam ogród zupełnie mało obsługowy;tylko iglaki,trawa i jakieś tam krzaczki.Typowo angielski ogród przystrzyżony.Powolutku pojawiały się cebulowe,chmurka na trawniku i.......poszłoooooo :;230 Nie wszystko mogę mieć,ale jakoś daje radę zagospodarować to na co choruję.Rok temu jukki,w tym sezonie trawy i hortensje.Właściwie dla nich najpierw powstał domek grillowy,aby szumiały mi trawy przy porannej kawie lub jesiennym grilu.Hortensje to wyzwanie,bo jakoś żadna z sąsiadek nie mogła się dochować hortensjowych krzaków,zresztą ja też,a to co mam nie zakwitło nigdy.Ja się nie poddaję i to co stoi mi okoniem jest dla mnie jeszcze bardziej atrakcyjne.W tamtym sezonie miałam już hortensjowe ogromne kule;białe i wrzosowe :wink:
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

nazwy znasz?masz zdjęcia? ;:oj ;:oj
Coś będzie się pięło po tej siatce w domku?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

To co zakupiłam z traw to;
MISCANT KLEINE FONTANE
MISCANT GRACILLIMUS
MISCANT ZEBRINUS
ROZPLENICA HAMELN
TRYTOMA POMARANCZOWA
TRYTOMA ŻÓŁTA
rdest pokrewny i od Ciebie trawka sina.Dziś kupiłam 6 wielgachnych cebul mieczyków i też wsadziłam.Niech kwitnie coś zanim trawka się zagęści,a rabata zarośnie...Czekam na hortensję,która już do mnie jedzie.Z pnących na pewno się coś znajdzie.Mam 3 powojniki do przesadzenia...winogrono,ale najpierw musi być kratka,a potem reszta.Pnące będa na samym końcu.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

To też moje ukochane trawy,ale miejsca mam malusio więc daję sobie po łapkach i odwracam głowę...efekt ?...zamówienie będzie w kwietniu :;230 :;230
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

No widzę ,ze stanowczość u Ciebie taka sama jak u mnie ;:306 I dobrze,w niektórych kwestiach trzeba przeginać :heja
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Mam poważny dylemat gdzie je posadzę ;:108 obserwuję dziwne zjawisko-kupuję bo kcem,ale potem roślinki rozdaję...coś chyba jest nie tak ;:124
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

no to u mnie jest tak ,że wywalam to co już u mnie rośnie i wsadzam to na co choruję;tzn,wyrzucam to co mało wartościowe i w każdym ogrodzie znależć można.W tamtym roku padła jedna forsycja;śliczna ,cięta na kule ,ale jednak mało atrakcyjna jak nie kwitnie .Posadziłam w to miejsce hortensję,W tym roku padnie nastepna na rzecz hortensji.Szpadel się grzeje na jagodę kamczacką,która owocuje vco roku ,ale jakoś nigdy nie zdążamy z niej skorzystać.Szybko spadają owoce.Obk stoi krzaczek z kolorowymi liśćmi ;też czeka na wycięcie.Tym sposobem będę miałą 3 miejsca na moje chciejstwa :D
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

hihihi ,czyli tak to już bywa w ogrodach :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”