Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Bejka, Dzięki za linka do jeżówek ;:180 Wysiałam w tym roku i mam ze 30 sadzonek. Ciekawe jakie wyrosną :D wszystkie zostały w gruncie.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Ewcia nie ma za co ;:196 jeśli ktoś ma miejsce i checi to czemu nie wysiewać :D z pewnością potrzeba do tego tak jak pisze Ismena wiele cierpliwości,ale jeśli ona twierdzi ,że warto się w to bawić....to warto...wkońcu sama wysiewa liliowce ,irysy,floksy i inne cuda ;:oj a jakie ma efekty :!:
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Beatko, właśnie dlatego w wysiewy Ondek się bawi, czego jak czego, ale miejsca mamy pod dostatkiem, możemy sobie zafundować hektarowe pole jeżówek ;:306, ale najpierw konia nam trzeba, żeby to pole uprawić 8-)
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

A ja również kocham wysiewać a jeżówki można od razu do gruntu, zimują nawet jako malusie siewki. :wit
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Witaj..wpadłam z rewizyta..i od razu ciekawostki...wysiew jeżówek..fajna sprawa.. ;:333 Popatrzyłam chwilkę u Ciebie i fajnie tam masz...foliowiec wspaniały..Kubuś rozkoszny...i miejsca masz dużo... ;:138 Resztą obejrzę następnym razem...bo dzisiaj już lecę do syna:)))Pozdrawiam i dziękuję za miłe odwiedziny ;:196
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

bejka1970 pisze: Reniu przecież wiesz ,że ja też sroka....tylko to miejsce...niby mam ale wielogatunkowym trawnikiem porośnięte :( w tym roku zapchałam każdą wolną lukę na rabatkach i czas zacząć robić nowe,dlatego rozglądam s?ę za innymi roślinami,żeby nie było monotonni ;:173
Czy dobrze rozumiem że planuje się zrywanie trawnika :?:
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Może nie 'zrywanie', bo to tak mocno brzmi, a zmniejszanie lub ograniczanie, co? :;230 . Też zrozumiałam, że wreszcie skończą się te 3 rabatki, a powstanie ogród w pełnym tego słowa znaczeniu ;:108 . Jak to naprawdę będzie ? ;:65 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

bejka1970 pisze: powtarzam sobie ,że czas poszerzyć zaineresowania...ale jak wyjdzie ,to się za rok okaże :wink:
Nie wiem, czy to dobry pomysł :? . Za każdym razem jak mi się zainteresowania poszerzają, to kurczy mi się portfel ;:111 ;:192 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Świetnie napisane ;:303 a jakie prawdziwe ;:306
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Edyta, to hasło powinno wejść do kanonu ogrodniczego :;230 Czasem żal, że nie ma przycisku lubię to
Co do siania jeżówek..czy ktokolwiek próbował wysiewać te pełne odmiany?? Mam wrażenie, że ich nasionka są takie ..no jakby puste ;:224
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Sabinko, bo z tego co mi wiadomo, to nasionka pełnych jeżówek są właśnie puste ;:133 . U mnie w tym roku wysiała się jedynie Green Jewel, ale pąki kwiatowe nie zdążyły się rozwinąć, więc nie wiem czy wyrosła zwykła purpurowa czy faktycznie odmianówka.

Ewo - Jolifleur, jeszcze pare tygodni temu twierdziłam, że w najbliższym sezonie prawie nic nie planuję kupować, bo skończył mi się teren w ogrodzie ozdobnym. I nagle wpadłam na pomysł, że skoro planuję przerobić warzywnik, to mogę posadzić tam róże historyczne. Tak więc, widzisz, że wiem o czym piszę ;:224 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

nifredil pisze:Edyta, to hasło powinno wejść do kanonu ogrodniczego :;230 Czasem żal, że nie ma przycisku lubię to
Co do siania jeżówek..czy ktokolwiek próbował wysiewać te pełne odmiany?? Mam wrażenie, że ich nasionka są takie ..no jakby puste ;:224
Zgadzam się z Tobą ja też mam takie wrażenie , próbowałam nawet wysiewać te plewy ale nigdy nic mi z nich nie wzeszło .
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród!

Post »

Renatko Aniu trawnik bedzie ograniczny,ale nawet nie marzę o tym ,że od razu zrob?ę wszystko podzieliłam sobie ogród na zakątki i mam zamiar po kolei je przerabiać :D dobrze będzie jak co roku zrobię jeden kawałek ,żeby nie wykończyć się psychicznie ,fizycznie i finansowo :roll: Edytko święte słowa ;:306 tylko ,że te roże u ciebie i u Sabiny.... ;:224 takie piękne i tak kuszą i w tym zakątku ,który chcę zrobić w tym roku pasowało by mi kilka...lub kilkanaście ;:170 a portfel chudziutki ;:223 Dziewczynki ja z jeżówkami doświadcxenia nie mam poza purpurową kupiłam sobie w tym roku trzy odmianówki ,tak na próbę i powiem szczerze-zachwyciły mnie...i chcę więcej,a portfel cierpi :arrow: Nie mam ręki do wysiewów ,najlepiej to u mnie rośnie to co się samo wysieje :oops: od razu ma rangę chwasta :?

http://davesgarden.com/guides/pf/go/106897/
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”