Moja działka 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu nareszcie ,miałam dzisiaj przerwę w spaniu ,szukałam Cię po wątkach ale nie znalazłam, chyba moje myśli sprawiły że jesteś ;:167 ;:168
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu nareszcie, długo trzeba było czekać ale tak jak napisała Marysia tyle różności na raz do obejrzenia ;:138 chociaż i tak nie wszystko pokazałaś ;:oj
Jeżyk i te dwa czarne 'diablęta' są urocze ;:108
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu tyle na raz :?: i wszystko jeszcze kwitnie, jesteś niesamowita(Twój ogród też).
Ten biały powojnik to Jan Paweł II?
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 5

Post »

A to co jest ?

Obrazek
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu widzę,że masz ajanię. Powiedz mi czy kiedykolwiek Ci zdążyła zakwitnąć? Miałam ją kiedyś i u mnie nigdy nie zakwitła, bo nie zdążyła przed zimą.
Jeżyki super. Musisz ich dobrze karmić. :wit
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu , czy do Ciebie zawitała już wiosna. ;:oj :tan Ale piękne koraliki ma pięknotka. Ostrokrzew zresztą też.

Lidziu, wybacz, ale tak mnie korci żeby odpowiedzieć Renatce. ;:14 Renatko, to są owoce trzmieliny . Widać też jej zielono-żółte listki. ;:138 ;:215
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6352
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 5

Post »

Aniu sweety jeżyki dosłownie obżerają się na wyścigi. Ślimaków już od dawna nie ma, a więc zagustowały w suchej kociej karmie i gotowanym mięsku z porcji rosołowej.

Marysiu Masko konwalnik 'Nigrescens' powtarza kwitnienie, a przed jego zdjęciem jest ciągle jeszcze kwitnące liriope. Tak to różowy ciemiernik zakwitł jako drugi po białym, teraz czekam jeszcze na kwiaty tego ciemnego bordowego. Jeżyki są cztery, trzy dorosłe i jeden maluch.

Zeniu jak na drugą połowę października, to kwitnie jeszcze sporo roślin, ale pewnie już niedługo przymrozek ukróci ich zapędy. Cieszę się, że jeżyki wróciły, bo latem nie było ich widać. Mają już przygotowane ciepłe legowisko ze słomy i suchych liści, gdzie będą hibernować do wiosny.

Irenko adamiec już jestem z powrotem. Miałam trochę problemów ze zdjęciami, bo na dysku twardym zabrakło miejsca, a i czasu bardzo mi ostatnio brakuje, bo pogoda nie dopisywała i dużo pracy na działce jeszcze zostało.

Marysiu mar33 teraz już będę pokazywać zdjęcia, najpierw te ostatnio zrobione, a potem wcześniejsze. Jeszcze Was nimi zanudzę.

Dorotko DTJ_1 dużo roślin powtarza kwitnienie i jest jeszcze kolorowo, ale już niedługo nadejdzie pierwszy przymrozek.
Biały powojnik rośnie u mnie już ponad 35 lat, to bardzo stara i wytrzymała odmiana prawdopodobnie 'Toki', ale nie jestem do końca pewna.

Reniu bebeluch to trzmielina fortune'a szczepiona na pniu, prawdopodobnie odmiana 'Emerald'n' gold'. Kwitnie po raz pierwszy, bo wiosną zapomniałam przyciąć ją w kulkę.

Alu Biedronko641 ajanię mam od czterech lat. Tylko raz udało jej się zawiązać pąki kwiatowe, jak zrobiło się zimno ścięłam gałązki i kwiaty rozkwitły w wazonie. Jest ozdobna z liści i to mi wystarczy.
Jeże w tym roku przeczuwają chyba ostrą zimę, bo wychodzą ze swego legowiska nawet rano jak tylko pojawię się na działce i pałaszują wszystko, co tylko pojawi się w misce. Są nawet często szybsze od kotów.

Marysiu delospermo do wiosny jeszcze bardzo daleko. Musimy nacieszyć się tym co oferuje jesień np.kolorowymi koralikami.
Reni już odpowiedziałam powyżej, nie jestem tylko pewna, czy dobrze podałam nazwę odmiany.

Dzisiaj zapraszam na kolorowy, jesienny spacer.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu dziękuję! nie wiem co chwalić czy rośliny, czy teatrzyk zwierzęcy. Jeżyk jest słusznych rozmiarów :;230 , a biedny kiciuś czeka czy mu coś w misce zostawi ;:306
A teraz oczywiście pytanie czy to jest chryzantema? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a1 ... 9fd13.html
Piszesz o przymrozkach, a ja prześledziłam portale pogodowe i dwa na trzy prognozują przymrozki już we czwartek ... zobaczymy?
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja działka 5

Post »

Lideczko, jak to dobrze, że już jesteś i z wielką przyjemnością mogę nacieszyć się Twoim wspaniałym ogrodem. ;:196 ;:215
Czarne rozrabiaki wspaniale zakumplowały się z jeżykami tworząc zgraną rodzinę a wspólny posiłek wieńczy dzieło. ;:433
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 5

Post »

Psa z kotem jedzących z jednej miski widziałam ale kota z jeżem jeszcze nie ;:202 jak to robisz :shock: u Ciebie jak na Arce Noego wszyscy żyją w komitywie ;:215
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 5

Post »

Lidziu ja nie wiedziałam że trzmielina kwitnie :oops: ale wtopa :;230
Kota z jeżem przy jednej misce tez nie widziałam no ale to raczej jest rzadki widok ;:304
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moja działka 5

Post »

Ja chwalę te jeże czy jeża? Skąd je bierzesz? do nas jeden przychodził , pałętał się po lesie ale tak blisko? żeby z miseczki?. Zdradź tajemnicę.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6352
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 5

Post »

Marysiu Masko tak to bordowa chryzantema, tegoroczny nabytek. Jak przestanie padać to zerknę na znacznik i podam Ci jej nazwę.
U mnie nadal pada deszcz i jest tylko +4 stopnie.

Stasiu_ogród dziękuję za miłe słowa.
To już trzecie pokolenie kotów, które wspaniale "dogadują" się z jeżami. Mały Piorun próbuje nawet bawić się z nimi.

Marysiu mar to nie pierwszy przypadek, że jeż z kotem wcina z jednej miski. Poprzednia Kicia też często jadła z jeżykiem. W poprzednich częściach wątku są zdjęcia.

Reniu bebeluch dla mnie to wcale nie rzadki widok. Jak przychodzę rano na działkę, to zwierzaki są głodne i wystarczy wtedy napełnić miseczki i przygotować aparat. Nie zwracają na mnie wcale uwagi i można podejść bardzo blisko, a mały jeżyk daje się wziąć na ręce.

Dorotko DTJ_1 jeże są u mnie od bardzo dawna. Zaczęło się od Bubu, którego córka znalazła w środku zimy na parkingu i przyniosła mi do domu. Mieszkał z nami do wiosny, potem wypuściliśmy go na działce. Jeż charakterystycznie pokaszliwał i po tym poznajemy go do dzisiaj, Jest prawie oswojony.
Poszukam jutro starych zdjęć i wkleję.

Skoro zwierzaczki Wam się podobają, to obejrzyjcie jeszcze kilka fotek.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I ponieważ to wątek ogrodowy, to jeszcze kilka roślinek.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”