Ogród z furtką

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z furtką

Post »

Zapomniałabym..kupiłam hortensje w ilości sztuk 3 :heja .To moje pierwsze i mam nadzieję nie ostatnie..Oczywiście po zakupie było latanie z nimi..jak zwykle zresztą u mnie ;:306 czy ja się kiedyś z tego wyleczę??? Mam nadzieję,że będą tak cieszyć moje oczy jak Twoje śliczności :heja Może patyki Bombshell dostane od koleżanki,znasz tę hortensję?
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród z furtką

Post »

Ania kiedy Ty to wszystko robisz ...ogród jak z telewizji :wit
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Ogród z furtką

Post »

Ogród jak z telewizji? ....poprawiałbym na DO TELEWIZJI !!
Aniu koniecznie musisz więcej podziwiać ogród niż nasadzać czy pielęgnować-wiesz co mam na myśli :wink:
Ogród z każdym rokiem coraz mniejszy bo rabatki się rozrastają ale pracy nie ubywa. Wdać ,że wszystko dopięte na guziczek, subtelnie dopasowane i wyeksponowane ;:224 Potrafisz ;:333
Pomidorki w donicach-super pomysł...może pomyślicie nad rabatką warzywną?
Pozdrawiam cieplutko ;:167
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
MonaeS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 614
Od: 22 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: rogatki Lublina

Re: Ogród z furtką

Post »

Zuzo trawnik mamy duży, bo i duża jest działka /15 arów/, więc na początku, kiedy nic nie było to zaczęliśmy od trawnika, bo to przynajmniej wprowadza porządek. Następnie co roku zdejmowałam kolejne kawałki darni pod rabatki, to była mordercza praca.
Pytasz o nasadzenia w donicy, oprócz białych kwiatów / nie wiem jak się nazywają, ale pięknie pachną, jest tam jeszcze niebieska surfinia. Bardzo lubię to zestawienie kolorów i często go powtarzam.
Donice z pomidorami owinęłam przed nagrzewaniem od słońca. Tak wyczytałam w wątkach na naszym forum.
Kaszko mam w ogrodzie kocimiętkę która się bardzo płoży, ale na tej rabacie przed płotem posadziłam inny gatunek, który ma wzniesione pędy.
My w ubiegłym roku zainwestowaliśmy w automatyczne nawadnianie i linię kroplującą i nie żałujemy tej decyzji.
Trawnikiem u nas zajmuje się mąż, bardzo go za to chwalę, bo naprawdę dba o niego. Na początku miesiąca mieliśmy w gościnie spokojną suczkę po której zostały wypalone moczem plamy na trawniku. To też jeden z powodów który utwierdza mnie w uporze przed kupieniem psa /mamy dwa koty/.
W tym tygodniu zagościł u nas jeżyk i bardzo byśmy chcieli aby został na dłużej.
Palisada jest zrobiona z podkładów kolejowych, ma już kilka lat i zaczyna się "kruszyć".
Z hortensji na pewno będziesz zadowolona. Nic ci nie mogą doradzić co do Bombshell, gdyż nie miałam z nią do czynienia. Poszukaj na forum, na pewno coś znajdziesz.

Kasiu ty masz poczucie humoru, nie wiesz ze na zdjęciach można wszystko lepiej pokazać. Co prawda nie używam fotoshopu, ale serdecznie cię zapraszam, looknij swoimi oczami, a w ogrodzie pracuję prawie codziennie po pracy i w każdą sobotę do zachodu słońca. Niestety mój zmasakrowany kręgosłup i kolano coraz częściej wyganiają mnie do domu.
Kasieńko ty wiesz, że praca w ogrodzie to moja słabość, dopóki będę mogła to nie poddam. Cieszę się, ze mi kibicujesz, ciągle zerkam na horyzont i wypatruję ciebie.

W tym tygodniu cięłam bukszpany, niestety mam ich sporo i muszę podzielić pracę na etapy. Nie cierpię rozkładanie tych szmat, aby potem było mniej sprzątania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć lawenda, ach jak lubię ten czas.....

Obrazek

Obrazek

Na koniec kilka fotek "królowych ogrodu", bo zaczyna się ich panowanie:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z furtką

Post »

Skarpetki wokół drzewek urocze ;:138 U mnie też teraz rozkładanie materiałów wokół bukszpanów,kto by powybierał te ścinki ;:219 najpierw było za gorąco teraz trochę deszczowo ale najwyższy czas poprzycinać je..
Czy szałwia na pierwszym zdjęciu to odmiana "Deep Blue"?
Róże zachwycają,teraz jest ich złoty czas :heja
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród z furtką

Post »

Widzę że nowe żurawki dają sobie radę w tym feralnym miejscu.
Melduję że lawenda od Ciebie przyjęła się i będzie kwitła.
U nas szpeciele pojawiły się na wiązach dosyć mocno w tym roku zaatakowały opryskałam specyfikami od przędziorka, jakieś dwa rodzaje bo jeden działa na jaja a drugi na pozostałe stadia, pomogło chociaż jeden wiąz wyglądał koszmarnie.
Mam nadzieję ze wtorkowy deszczyk odświeżył Ci ogród.Ja już ogarnęłam się z plewieniem zostało mi jeszcze troch w liliowcach ale boję się tam wchodzić bo zaraz połamię pąki.
Jak tam po "Święcie wieprzowiny"?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z furtką

Post »

Aniu weszłam do Ciebie z innego ogrodu i przepadłam, ;:oj przejrzałam oba wątki. Piękny ogród, który szybko nabierał ciekawego, nietuzinkowego wyglądu. Areał spory, więc napracowałaś się bardzo. ;:180 Zobaczyłam wszystkie moje ulubione rośliny, trawy, bukszpany, hortensje i żurawki. Pięknie ze smakiem wszystko komponujesz. Taki ogród to moje marzenie, ale u mnie trzy razy mniejszy, trudno o rozmach. ;:174 Podziwiam wyrafinowany gust w domowych dekoracjach, a przede wszystkim talent do samodzielnego ich wykonywania. Urocze pokrowce, bieżniki i piękna firanka. ;:138 Jeszcze raz gratulacje, pokazuj zakątki ogrodowe, będą dla mnie i innych inspiracją. ;:108
wiolcia
500p
500p
Posty: 724
Od: 2 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród z furtką

Post »

Aniu cudownie u Ciebie! Ogród niesamowicie zadbany i schludny!! ;:180
Długo mieszkacie już w nowym? domku,czy tylko tak mi się wydaje, bo ogród nie wygląda na wiekowy :wink:
:wit
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z furtką

Post »

Puk..puk..co tu tak cichutko? :wink:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród z furtką

Post »

U Ani cichutko bo Ania dzisiaj świętuje.
Awatar użytkownika
MonaeS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 614
Od: 22 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: rogatki Lublina

Re: Ogród z furtką

Post »

Oj znowu zaniedbałam swój wątek i co mam napisać?...... --że ciągle do wieczora siedzę w ogrodzie, a potem padam, --że czasami nic nie robię, bo nie mam ochoty, nawet na zajrzenie na forum,
-że wspólnie z mężem pochłaniamy książki z naszej biblioteki.
Taki mamy czas i bardzo go cenię, ale dzisiaj postanowiłam pokazać część naszej pracy a raczej mikry ułamek tego co zrobiliśmy, a reszta to siła i piękno NATURY.
W pierwszej kolejności witam koleżanki-ogrodniczki zaglądające do mnie.
Kaszko większość lawendy to Hidcote Blue. Bardzo mi się podoba za głęboki, niebieski kolor kwiatów i za wyprostowane łodygi, część to sama Hidcote, a mam też odmianę Viva z Obi. Ona kwitnie trochę później niż pozostałe i ma dłuższe pokładające się łodygi. W sobotę ścięłam te dwie pierwsze odmiany, bo już nie było na nich pszczół, a Vivę jeszcze zostawiłam.
Soniu przyznam, ze miło mi czytać twój post, utwierdza mnie on, ze warto coś robić aby zmieniać nasz "mały światek" na lepszy. Dziękuję ci.
Wiolu nasz dom jest młody ma dopiero osiem lat, a ogród jeszcze mniej, ale czas tak szybko płynie, ze sami jesteśmy zdumieni, a przecież całkiem niedawno było tu szczere pole.
Jolu pogadałyśmy trochę i bardzo ci dziękuję za odwiedziny, ale dzisiaj spostrzegłam twój zamknięty wątek i obietnicę nowego. Będę czekać lub przyjadę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec Szczotka wśród bukietów lawendy.

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z furtką

Post »

Aniu hortensja przy bramie niesamowita, a ogrodowa z tyloma odcieniami niebieskości cudna. ;:oj Marzyła mi się taka rabata trawiasta, twoja jest piękna. Niestety bukszpany zaczęły mi zrzucać liście, jak trawy je okalały. Czy pryskasz profilaktycznie na grzyby. :?: Futrzak słodki, tak wpatrzony w obiektyw. :)
Awatar użytkownika
MonaeS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 614
Od: 22 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: rogatki Lublina

Re: Ogród z furtką

Post »

Soniu miło mi, ze zaglądasz. U nas wielkie upały, niosą ze sobą ociężałość i niemożność jakiejkolwiek pracy w ogrodzie, ale przede wszystkim zagrożenie pożarami. W piątek na sąsiedniej wsi spłonęło 5 hektarów zboża, a wczoraj u nas za ogrodzeniem, od iskry z kombajnu zapaliło się ściernisko.
Ogień szybko się rozprzestrzeniał, ale też szybko przyjechały wozy strażackie. Na szczęście opanowali żywioł, jedynie sąsiad ma cały rząd tui do wymiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z utęsknieniem czekamy na deszcz, bo mimo podlewania widać jak rośliny "oklapły". Niewiele robię, bo to nie jest czas na przesadzanie lub cięcie, ale mogę za to odpoczywać i cieszyć się tym co już urosło. W tej chwili najbardziej widać hortensje i jeżówki, słychać wieczorem świerszcze, a zachwyca zapach kwitnących lilii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”