Mój ogród cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witajcie!

Urlop(podejście I, w sierpniu będzie II) i wreszcie chwila żeby wejść, wstawić zdjęcia z ostatniego miesiąca. Chyba najpiękniejszego czasu w ogrodzie:). Róże się pojawiły i już przekwitły, obcięłam wczoraj z nadzieją na drugie kwitnienie.
Zajadam się pierwszymi borówkami, malinami i czekam, wciąż czekam na pomidory. W wolnej chwili zasiadam na tarasie z kawą i odpoczywam:). Pokazały się pierwsze lilie, hortensje zachwycają w tym roku.

Elu oczywiście podaj, z chęcią to rozważę. Chociaż ja nie podlewam często, raz na tydzień ale solidnie i odstaną(ciepłą) wodą.
Ale ludzie to stosują więc podeślij.
Smak pomidorów - niby mówią, że to kwestia nawożenia, też na pewno tego co kto lubi:). Powiem Ci jak będzie u mnie z tym kujawskim:).

Zuziu masz racje, przy wszystkim. Nie raz sobie myślę taka zmęczona, brudna po robocie po co ja to robie. Mogłabym jak sąsiad mieć tylko trawę, skosić raz na tydzień. Ale nie, ja bym wtedy zwariowała:). U mnie po naparstnicach, obcięte na drugie kwitnienie:).

Grażynko może to też kwestia miejsca, u mnie osłonięte, cieplej miały to były szybciej. Za to Wy pewnie jeszcze macie a ja już nie, coś za coś:).
W Norwegii dbają o naturę? Nie, oni jej nie przeszkadzają, żyje sobie sama. Do lasu nikt nie wchodzi, nie zbiera masy grzybów( chyba, że Polacy) bo boją się łosia:).
Ogródków też nie uświadczy. To kraj nie dla nas:).

Cześć LOKI. Miło, że wpadłeś.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witaj :wit . Przepiękne zdjęcia ;:333 . Róża na pierwszym planie na zdjęciu ze stoliczkiem bardzo przykuła moją uwagę, czy to jest Eden ??
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witaj Ewelinko:). A ja własnie wstawiam resztę zdjęć:).
To Jasmina:). Ale nie polecam ;:131 . Pięknie pachnie, ma masę kwiatów i powtarza kwitnienie. I to jej zalety. Zapytasz więc o co mi chodzi - czego chcieć więcej od róży. Ładnie wygląda 1-2 dni:). I nie ważne czy są upały, deszcz czy wiatr - wszystko to sprawia, że wygląda żle. kwiatki, płatki zaraz obsychają z zewnątrz, po deszczu jest w opłakanym stanie.
A podlewam obficie, nawadniam.
Niektórzy Forumki radzą mi dać jej czas( ma 3 lata) i podziwiać ją od dołu, bo ma specyficznie obwisłe kwiaty:). Ale wiesz...coś za coś:).

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

A tutaj Aloha. Do tej też mam "ale" ;:306 . Nie ma pokroju typowej róży pnącej, albo ja nie umiem jej prowadzić. Raczej średnio okiełznany krzak ;:224 . Kwiaty ładne, kolor piękny( przez niego ją wybrałam), zdrowe błyszczące liście, ale zgęszczenie kwiatów małe i kwiaty 1 dnia - i strasznie się sypie i śmieci. Nie powtarza. Dosłownie kilka kwiatków.
https://images82.fotosik.pl/672/a0afb61e5b128823.jpg
https://images81.fotosik.pl/671/090b860060f3dcae.jpg
https://images82.fotosik.pl/672/0323c7386473da82.jpg
https://images81.fotosik.pl/671/1ee9d34598a90558.jpg

A do róży gratis begonie, które w tym roku są moją dumą i zachwyca się nimi każdy kto mnie odwiedza:)

https://images83.fotosik.pl/670/3866d9d275f0b97c.jpg
https://images83.fotosik.pl/670/4ce3271d387b36ad.jpg
https://images83.fotosik.pl/670/3ba3dafef1e8ef4d.jpg

Wstawiasz za wielkie zdjęcia(regulamin), zamieniłam na linki. Iwona
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Ach Jasmina , no piękne ma kwiaty ale faktycznie mocno zwiesza główki . Nie ma róż idealnych i taka jest prawda. Zawsze jest jakieś "ale" ;:306 . Musimy się chyba do tego przyzwyczaić i pokochać je takimi jakie są ;:224 . Ostróżki i begonie masz przepiękne ;:333 .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Ależ śliczne zdjęcia :D A ten kącik wypoczynkowy z pergolami miodzio :lol:
Udanego urlopu ;:3
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Ewelinko no chyba tak, nie ma idealnych i coś za coś:)

Wiolu dziękuję. Jutro dzień typowo roboczy, działam w ogrodzie by resztę poświęcić na odpoczynek:).


Obrazek Obrazek


Obrazek

Uwielbiam kolorowe i różniaste nasadzenia na tarasie:). Tu o jakieś 5 roślin za ciasno:).
Obrazek

Obrazek

Nie chce Was martwić ale jarzębina będzie zaraz, chyba nawet przed pomidorami:) jeśli o mnie chodzi:)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

O wilku mowach i moich pomidorach, które ani myślą dojrzewać. Może jak je zawstydzę to się zaczerwienią
:;230 ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na sam koniec koncert hortensji, które pierwszy raz tak obficie się zapowiadają:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Karolinko pięknie już u Ciebie zielono w ogrodzie :)
Ostróżki ile bym razy je oglądał zawsze mnie zachwycają.
Róża Jasmina mimo swych wad bardzo mi się podoba ;:173
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Piękne hortensje. ;:215
A jednoroczne to po prostu koncert kolorów. ;:63
Pomidory prowadzone wzorcowo, nie to co moje ;:306 , idące na żywioł.
Pewno twoje już dojrzewają, chyba póżno sadziłaś, ale też będziesz miała je dłużej na krzewach.
Pogoda dopisuje więc pewno wszystko ogarnęłaś bez problemów, bo wygląda doskonale. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witaj :wit . Twoje jednoroczne na tarasie dają popis ;:oj . Cudnie wszystko Ci kwitnie a u mnie wszystko zaczyna marnieć. Niby podlewam ale najwidoczniej za mało ;:222 . Ja zawsze miałam problemy z dobrym utrzymaniem donicowych i najwidoczniej mi to zostanie na zawsze ;:222 . Testuję rośliny , które radzą sobie u mnie najlepiej i może kiedyś będę miała cudne donice z żelaznymi jednorocznymi ;:108 . Widać, że pomidorków u Ciebie sporo ;:138 . Ja dostałam od sąsiadki całą reklamówkę i właśnie zastanawiam się co z nimi zrobić :roll: . Nie bardzo wiem jak je przetworzyć a na bieżąco tego nie zjemy ;:222 . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia życzę :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”