Mój ogród cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Karolina, a jakie odmiany pomidorów uprawiasz w tym sezonie?
Nie masz wcale takich małych pomidorów, zdążą urosnąć.
Ja w tym roku część wysiałam 7 lutego, ciężko było je przetrzymać w domu, ale jak wysadziłam do gruntu, to po trzech tygodniach były już spore owoce. Teraz już zawsze część będę siała wcześnie, choć 10 sztuk, szybko wtedy zakwitają i pędzą jak szalone. ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Aż miło patrzeć na owocki pomidorków. ;:333
Ja przysiadam przy stoliku i kontempluję powoli różaną rabatkę, bo sporo się tam teraz dzieje.
Piękne liście tego klonika, rzuca się w oczy kolorem. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Karolinko masz cudne różanki. Aloha pnąca cudna. Miałam kiedyś ją , ale wypadła. Muszę wybrać się na działkę i pomieszkać na niej , bo ostatnio to tylko robota, robota , a leniuchowania nie ma.
Klonik ma cudne liście, kolor i kształt. Powojniki ! A moje powojniki coś fiksowały , zwiędły. Podsypałam im pod nóżki drobniutką korę i czekałam . Aż tu patrzę po kilkunastu dniach coś wychodzi z ziemi, nie jeden pęd, ale po kilka pędów i to dość mocnych. I cierpliwie czekam na kwiaty (?). Moje pomidorki maja już owocki , ale chyba nie aż tak duże jak Twoje. Za to papryka niczego sobie. :wit
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Karolinko ależ u Ciebie wszystko kwitnie! W taki dzień jak dzisiaj, z chęcią przeszłam się po Twoim ogrodzie :)
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witajcie po długiej przerwie.

Leniwie spędziłam ją urlopowo, ogrodowo, troszeczkę wyjazdowo.
Lata juz połowa, królują lilie, których słodki zapach umila wieczory.
Zaczęły się pomidory ( WRESZCIE!!), zajadam, degustuje i wybieram co jest warte wydłubywania pestek:).

A w wolnej chwili coś z jagodami stworzyłam:).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Aneczko1979 dziękuję, witam i zapraszam!

Elu w tym roku postawiłam na kilka sprawdzonych i lubianych odmian - Malachitowa Szkatułak, Opal Essance, Bawole Serce, Dziki Płomienisty i mieszanka koktajlowych ale też trochę eksperymentuję: Polish Giant, Blue Montain Ridge. Na razie nie narzekam:).

Grażynko dziękuję. Od ostatnich zdjęć trochę się już zaczerwieniły. U mnie lilie teraz towarzyszą mi w czasie rozmyślań na tarasie i swoim zapachem kierują myśli we właściwe strony:).

Mirabelko oj tak. Przy naszym hobby jakby wydawać się mogło odpoczynku mało a robota robota robota:). To plewienie, cięcie, zasilanie, koszenie, zbieranie, podlewanie i tak schodzi cały sezon:). Ale ile też z tego radochy!

Carterko zapraszam do spacerów:). Dziś nie udało mi sie zrobić ładnych zdjęć kwitnących roślin u mnie, bo słońce popołudniowe było za ostre. Może jutro coś wrzucę:).
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Pomidory pięknie rosną , a na placuszek się skuszę własnie popijam kawusię ;:40 dziękuję :wit
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Renatko miło mi, że wpadłaś:).

Na niedzielne popołudnie kilka kwitnących fotek. Ostróżka kwitnie drugi raz, hortensja bukietowa cała obsypana, za to ogrodowe do policzenia na palcach jednej ręki:). Jarzębina już całkiem śmiało przypomina, że lato nie trwa wiecznie :;230 ...niestety. Ale cieszmy się póki trwa....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

U mnie też jarzębina dojrzewa.
Rany.....to już przypominać zaczyna o jesieni.
Też tylko kilka pomidorów wybrałam do dalszej hodowli, reszta idzie w zapomnienie. ;:222
Oj , ale narobiłaś smaka tym plackiem z jagodami, chyba Cię zmałpuję. ;:306
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Grażynko co do pomidorów jesteśmy umówione ;:108 .

U mnie wysyp (wreszcie ) pomidorów. Dziś pierwsza zupa ze świeżych. Mmmmm co za smak:).

A tymczasem kwitną lilie. Tu muszę dodać dygresję. Są ładne i dorodne i cudownie pachną. ALE! Dokupuję kilka cebul co wiosnę na targu - zwykle jakiś miły pan rozkłada stoisko z 20 różnymi skrzyniami, a przy każdej z nich jest zdjęcie odmiany, która w owej skrzyni się znajduje. Sa najróżniejsze, wybieram zawsze każdą inną upewniając się czy wyrośnie to co na zdjęciu - tak tak, oczywiście - odpowiadają. A wyrasta z tego zawsze to samo:). Ale czy można się za to na te lilie gniewać. Pewnie i Wasze pachną, ale gdybyście mogli powąchać te. Nawet nie trzeba się zbliżać! ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Witaj Karolino :wit
Różowe lilie piękne, a pachną chociaż mocno? Moje już przekwitły.
Hortensja przepiękna, oglądam takie w ogrodach ludzi podczas jazdy samochodem i marzy mi się.... ;:173
Może w przyszłym roku coś zakupię z hortensji.
Na razie wysiałam byliny i już mam piękne małe roślinki, wkrótce będę je rozsadzała, a nakupiłam cudacznych nasion.... ;:138
Tyle trawnika, a kto to kosi? ;:oj
Ciacho wygląda apetycznie i teraz to już muszę coś upiec, bo mi takiej ochoty narobiłaś.... :D
Pomidorki kosztujesz-to super, ja jem tylko pomidory, super lekka dieta pomidorowa ;:306
...a maliniaki jakieś masz?

Pozdrawiam.
Ela.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

;:304 już zbieram pierwsze nasiona z pomidorasków.
Była zupa i sos do knedla a przede wszystkim jemy na surowo.
Zrobiłam też dzisiaj pierwszą partię przecieru na zimę, dobrze potem korzysta się z własnych zapasów. :uszy
Lilie piękne i wiem jak pachną bo też je miałam.
Z tym kupowaniem na ryneczku jest różnie a kto oszukuje nie wiadomo.
Bo ten co sprzedaje nie ma możliwości tego sprawdzić co sprzedaje, chyba że jest producentem.
My nie reklamujemy i tak się koło zamyka.
Ale każdy kwiat jest piękny i ważne że nas cieszy. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Grażynko a w Twoich stronach knedle to? Z ciekawości pytam:). Chociaz nie tak daleko mieszkamy to u mnie to są śliwki w cieście z ziemniaków, na słodko. I ni w ząb mi do nich sos pomidorowy nie podchodzi :;230 .
I masz racje, pewnie sprzedawca zapewniany był przez hurtownika, że to te a nie inne odmiany.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ogród cz. 2

Post »

Knedel to u mnie taka długa bułka z mąki , mleka, jajka i dodatkiem krojonej w kostkę grzanki, ugotowana na parze.
Pochodzi z Czech i dlatego nijak ;:306 nie pasuje Ci do naszych klusek ze śliwkami. :D
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”