Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Witam, moja przygoda z ogrodnictwem trwa drugi sezon. Czemu sezon?, bo użytkujemy działkę tylko w sezonie letnim i weekendy . Niewiele przez ten czas zrobiłam - była to wycinania drzew żeby trochę światła wpadło na działeczkę- by nadać jej funkcje użytkowe -usuwanie ściółki leśnej - by założyć jakikolwiek trawnik dla dzieci. Tak naprawdę to kupiliśmy siedlisko zarośnięte lasem 25 letnim i starymi 50-70 letnimi drzewami. Teraz mam dalej kupę grabienia jak sami zaraz zobaczycie. Mimo że nie mam tak pięknych ogrodów jak Forumowicze to i tak jest to moje miejsce na ziemi, a do takich efektów jakie oglądam u Was też kiedyś dojdę- przynajmniej mam taką nadzieję. Uwielbiam kwiaty i uwielbiam oglądać Wasze ogrody-Dorota
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Dorotko, bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się założyć wątek i pokazać nam swoje włości!
Czekam na więcej zdjęć i dalszą część opowieści :) Jak duża jest Twoja działka?
Serdecznie pozdrawiam!
A
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Areał masz chyba spory ,więc poprosimy o więcej szczegółów i fotek oczywiście też ;:108 . :wit
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Agnieszko dziękuję za odwiedziny,
działka jest duża 3500m i dużo drzew jak widziałaś na zdjęciu , także pierwszy sezon to wycinanie , niestety nie wycięłam wszystkiego co chciałam bo za każde wycięte drzewo muszę wsadzić nowe- takie prawo, no i czasu brak. Jeśli chciałam coś sadzić to większość drzew szło z korzeniami, a tu różne niespodzianki były po drodze: to drzewa rosły na betonie po starej stodole więc strasznie trzeba było się napocić żeby to usunąć. To jeszcze nie koniec , prawie pod każdym drzewem niespodzianka - śmieci, gruz, gary. Jak wspomniałam ponieważ mam małe dzieci chciałam mieć działkę użytkową drzewka owocowe, warzywa, i jak najmniej komarów bo w takim lesie to zatrzęsienie było.
Tak było
Obrazek
Tak póżniej
Obrazek
Obrazek

a tak w tym roku
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Kilka kwiatów też już mam od znajomych ale żeby z takich metrów zrobić ogród to trzeba by pół sklepu ogrodniczego żeby to obsadzić
a przyznam się że nie wiedziałam że te sadzonki to taki kosztowny wydatek. Powolutku dojdziemy i do tego. Na razie zadowalam się z dziewczynkami kwiatami jednorocznymi bo one uwielbiają sadzić, i jak to dziewczyny chcą mieć tajemniczy kolorowy ogród.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Już widać efekty ;:138 Duże drzewa to skarb. Dzięki nim ogród wygląda dostojnie i dojrzale. O sadzonki się nie martw, forumowicze pomogą :D
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Zaczęło się i to jest najważniejsze,małymi kroczkami dojdziesz do wszystkiego , powodzenia ,będę zaglądać :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Witaj Dorotko, bardzo klimatycznie u Ciebie. Podoba mi sie Twoja działka, a najbardziej to ogromne drzewo - to lipa jest??Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Musisz mieć niezłą glebę, sądząc po wcześniej rosnących drzewach, podejrzewałabym że to piaski.
Teren spory, aż zazdroszczę miejsca do wypoczynku ale i miejsca do nowych nasadzeń. :;230
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Witam wszystkich miło że jesteście.
Małgosiu - te ogromne drzewo to cztery ogromne lipy- pięknie kwitły w tym roku , pewnie dlatego że dostały więcej swiatła po wycince sosen. Miałam je poprzycinać po zbiorach ale szkoda m,i może w przyszłym roku też tak będą kwitły..Tworzą niesamowity baldachim przy wjeździe,, a ten słodki zapach roznosi się po całej działce. Już mam pierwszych smakoszy herbatek z lipą-zapas zrobiłam za mały, nie chciało się rwać i suszyć.
Maju- nie znam się na glebie, po prostu wycięłam, ściółkę wykorzystałam do różnych dołków- niestety okazało się że tereny te mają wysokie wody gruntowe, więc tam gdzie stała woda wrzucałam te runo leśne , a na tym co zostało po prostu siałam trawę , sadziłam- Gleba na pewno jest kwaśna , bo po sosnach, pewnie azalie, różaneczniki będą tam kiedyś dobrze rosły. W październiku wsadziłam pierwszą azalię, hortensję krzaczastą zobaczymy jak im pójdzie
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Piękna ta lipa - te lipy ;:138 W dzieciństwie wakacje spędzałam u babci w podlaskim (obecnie), wokoło domu babci rosły lipy, pamiętam do dziś ich zapach ;:173 A babcia też zrywała, suszyła kwiatki lipy i całą zimę była pyszna herbatka. Niestety, w mojej okolicy nie rosną lipy. Mieszkam w "przedpokoju" borów tucholskich, ale lip ....nie widzę.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Majka dziękuję -zgodnie z zasadami będę niecierpliwie czekała do końca kolejki dopiero się zarejestrowałam. ps. dlaczego nie mogę wysłać wiadomości ?
Małgosiu jak w przyszłym roku obrodzą to masz kwiatuszki na herbatkę, poświęcę się i nazbieram większe zapasy- w tym okresie straszne tam komary, pewnie jak wszędzie. Wyślę pocztą. Albo lepiej -zapraszam na wspólne zbiory, czyste ekologiczne.http://forumogrodnicze.info/posting.php ... =2&t=71587#
Moje siedlisko jest na skraju nadbużańskiego parku krajobrazowego powiat wyszkowski.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Jeszcze trochę klimatycznych zdjęć
Obrazek

Obrazek

widok na bocianie gniazdo

Obrazek

lato 2012

Obrazek

i jeszcze trochę jesieni- zamglone ale o tej porze roku wszystko u nas jest zamglone.

Obrazek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod bocianim gniazdem czyli gdzie mgły i diabeł mówi dobrano

Post »

Przecudne zdjęcia ;:167
Drzewa robią cały klimat w Twoim ogrodzie... jak dla mnie, to obsadziłabym hostami, paprociami, różanecznikami, hortensjami, konwaliami, parzydłem leśnym, języczkami, tawułkami, liliowcami i byłoby jak w raju... masz przepiękną działkę!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”