Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wiejska posesja-ogrodki

Post »

Śliczny wiejski ogródek :)
Urzekła mnie pełna malwa ;:167 Zbierałaś z niej może nasionka?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Jejku jakie piękne są te rabaty z makami, mogłabym się położyć/usiąść i patrzeć godzinami na taki widoczek ;) Cudnie!
Niestety za Suwałki nie jeździłam, jak się bywało w Twojej okolicy, to tylko prosto do Suwałk w przeróżnych sprawach. A na Litwę to wybieram się i wybieram i wybrać nie mogę jak ta sójka ;) A i zazdroszczę realizacji marzeń wyprowadzki z bloku do domu z ogrodem. wielbiciel zieleni zawsze będzie sie dusić w bloku, w mieszkaniu.

Aaa, tej 101 na tabliczce każdy fan Depeche Mode zazdrościłby Ci :D bo 101 dla tego zespołu (i ich fanów/fanatyków:D) to już symboliczna liczba - dlatego do Ciebie przywędrowałam, bo skusiła mnie 101 przy Twoim nicku.

Piękne widoczki.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 923
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Ja wprawdzie nie byłam fanką Depeche Mode/duzo starszy rocznik/ ale corka moja byla i pamiętam,ze dość dlugo to trwało.Chodziła na czarno i pamiętam jak wyprosiła pierwsze buty glany. osłuchalam sie tej muzyki.Wiele ich kawałkow jeszcze dzis poznaje bo sa fajne.To moze rzeczywiście ta liczba bedzie dla mnie magiczna. pozdrawiam :wit
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 923
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Moja wiejska posesja-rabatki,skalniaki

Post »

W pierwszym swoim spocie wspominałam,ze wprowadzajac się tu na dzialce zastałam mnostwo kamieni,głazow.Część z nich to naturalne znaleziska w trakcie porzadkowania działki a część to gruzowisko po byłej /kiedys tam/oborze,która rozwalono a nie sprzatnięto.Wryły się juz te głazy w ziemię.Te ktore daje rady wykopuje i wykorzystuje a część tkwi w ziemi.Stąd tez staram się te miejsca wykorzystac na skalniaki,rabatki. Oto przykłady ;
Obrazek

skalniak
Tu klomb jak się zmienial na przetrzeni wiosna-lato

Obrazek Obrazek
Obrazek

Tu pobocze działki łączące mnie z polem rolnika.Całe pokryte kamieniami ponieważ wykopane kamienie w czasie orki na przestrzeni lat były tu zrzucane.Przez lata gruzowiko to porosło chwastami,pokrzywami.stopniowo je oczyszczam i wysiewam je bylinami,kwiatami polnymi i skalnymi.około 20m ma to pobocze .Więc oczyszczenie go całkowicie pewnie z 2 lata jeszcze będzie trwało.

Obrazek

Tu stary płotek przy stodole wykorzystałam na pnącza,kamień też znalazl swoje miejsce

Obrazek

Tu stary kurnik w ktorym obecnie kroliki mieszkaja przysłaniam słonecznikami

Obrazek Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 923
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Moja wiejska posesja-rabatki,skalniaki c.d..

Post »

Po całym dniu przygotowań do Swiat z wielką przyjemnością odwiedzam ten portal i relaksuję się :D oglądając sukcesy tutejszych działkowiczow.Podglądam,czytam i wyciągam wnioski i nabieram wiary,ze z roku na rok i moja działka bedzie coraz piekniejsza. :tan Jak na razie staram sie prostymi sposobami ozdabiac dzialke np.wykorzystuje znalezione w trakcie porzadków dzialki ;wannę,kociol a nawet stara kanke wyciagnieta ze stawu oraz pieńki drzewa,które przeznaczone byly na opał. oto przykłady: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Moja wiejska posesja-rabatki,skalniaki c.d..

Post »

wow super :) pięknie tu u Ciebie :) jestem pierwsza :) pozdrawiam :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja wiejska posesja-rabatki,skalniaki c.d..

Post »

Lubię takie swojskie ogródki :D Ciekawe kwietniki z pieńków. Jak duży jest Twój ogród?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Bożenko, patrząc na te śliczne obrazki przypomniałam sobie co naprawdę kocham i że do szczęścia potrzebne mi są przede wszystkim maki, nagietki, malwy, nasturcje i aksamitki, jak u Ciebie. A ja gonię za czymś, szukam i wymyślam, kiedy właśnie prostota oznacza piękno. Dzięki :)
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 923
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Moja wiejska posesja-wnusia wsrod kwiatków

Post »

Moja wnusia Amelka odegrała wazną rolę w tworzeniu tej działki dlatego zasługuje na zaistnienie na tym portalu. Pojawienie się jej na tym swiecie między innymi zadecydowało o mojej przeprowadzce z miasta na wieś.Chciałam jej stworzyć fajne dziecinstwo wsrod natury i swiezego powietrza a nie w blokowisku wsrod spalin /Warszawa/.Praktycznie u mnie sie wychowała;tu stawiala pierwsze kroki,uczyla sie pokonywac przeszkody,wspinać na pagórki i obcowala wsrod zwierzat,owadow, kwiatkow,poznawala przyrodę.Stała sie moja mala ogrodniczka gdyz asystowala mi przy pieleniu,sadzeniu kwiatków,podlewala je itp...a nawet nauczyla sie rozpoznawac nazwy kwiatkow. ;:138 A maskotki kotkow to jej najukochańsze zabawki. Dopiero we wrześniu powrociła do W-wy gdy poszla do przedszkola.Ale nadal z wielka przyjemnościa przyjezdza do babci . :D Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Moja wiejska posesja-wnusia wsrod kwiatków

Post »

Witaj.Miło widzieć tak małą ogrodniczkę wśród kwiatów .
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja wiejska posesja-wnusia wsrod kwiatków

Post »

Witam babcię małej ogrodniczki :wit
Pozdrawiam Hala
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wiejska posesja-wnusia wsrod kwiatków

Post »

witaj na forum wraz ze swoją uroczą wnusią wśród kwiatów :wit
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Moja wiejska posesja-wnusia wsrod kwiatków

Post »

Witam, wnusia śliczna :D
Czekamy na dalsze zdj :wink:
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”