Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Post »

Witam serdecznie :D Mam na imię Bożena.W czerwcu ubiegłego roku przeprowadziłam się z miasta na wieś/suwalszczyzna/. Był to mój świadomy wybór choć na dzień dzisiejszy moje warunki mieszkaniowe ulegly pogorszeniu.Zamieszkałam w domku drewnianym z piecami kaflowymi w których sama palę.Działka moja wynosi ok.ha.Znajduje sie na niej drewniana stodola, ziemianka, zarośniety,zapuszczony staw, parę duzych lisciastych drzew, kilka choinek,3 drzewka owocowe/jabłonie i malenkie jeszcze nie owocujące wiśnie i krzaczki porzeczek i agrestu. Zastałam tę działkę bardzo zapuszczoną,porośniętą chwastami,metrowymi pokrzywami i pełną różnych śmieci/butelek,puszek,worków foliowych itp.../. Tak,ze pierwsze miesiace doprowadzałam działkę do porządku. No i juz tamtego lata udało mi się stworzyć ladny ogródek przydomowy w większosci z kwiatów jednorocznych oraz skalniczek w miejscu gruzowiska kamieni/tu są tereny kamieniste wiec kamieni mi nie brakuje i w tym roku powstał natępny skalniak/.W tym roku powstały też nowe ogrodki kwiatowe.Ciągle dosadzam nowe cebulki kwiatowe,byliny i kwiaty wieloletnie. A tego lata nawet założyłam ogródek warzywny. Ponieważ dopiero uczę się ogrodnictwa kupuję różną prasę o tematach uprawy kwiatów, warzyw i różnych zagadnień działkowych. Myślę,że na tym portalu rówńież pogłębię swoją wiedzę na interesujące mnie zagadnienia. Nie ukrywam też,że upajam się widokiem zamieszczonych tutaj zdjęć działek i kwiatów i niekiedy nawet zazdroszczę osiągnięć. p.s. postaram się w najblizszym czasie umieścić parę zdjęć z mojej działki. Bardzo tylko żałuję,że nie uwieczniłam jej w momencie zakupu gdyż miałabym dowód mojej pracy włożonej w nią i satysfakcję z faktu jak się zmienia i pięknieje. pozdrawiam Wszystkich zaglądających na mój profil..



Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja wiejska posesja

Post »

No to będzie się działo :heja Już nie mogę doczekać się fotek ;:65
Witaj wśród nas ogrodniczko :wit
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja wiejska posesja

Post »

:wit Zaczyna się ciekawie. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia ;:65
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja wiejska posesja

Post »

No szkoda oczywiście,że nie uwieczniłaś śmietniska,jakie zastałaś,ale opisałaś to tak,że wierzymy na słowo :wink: Witam i ja Cię serdecznie,na pewno znajdziesz inspiracje i pomysły w cudzych ogrodach a tymczasem czekamy na zdjęcia z Twoich dokonań :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Moja wiejska posesja

Post »

Witam serdecznie i czekam na fotki :)
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Moja wiejska posesja

Post »

Bożenko, jest duża grupa ogrodników, którzy wybrali wieś. Kibicujemy Ci mocno i czekamy na zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja wiejska posesja

Post »

Witaj Bożenko :wit
Wielu z nas zaczynało podobnie jak ty ,ale właśnie to mordowanie się z chwastami,śmieciami ,chaszczami powoduje to że jesteśmy dumni z naszych dokonań ,a poza tym co nas nie zabije to nas wzmocni ,czzekamy na dalsze relacje :)
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Witam po dłuższej przerwie.Dopiero przy pomocy syna rozgryzłam sposób umieszczania zdjęć :( .Na początek przedstawie zdjęcia z różnych stron mojej działki.

Obrazek

Mój skromny drewniany domek.

Obrazek

od strony głównej drogi /2 km/prowadzącej do centrum wioski.

Obrazek

widok z tyłu domu

Obrazek

widok od strony drogi w oddali stodoła

Obrazek

przód podwórka od strony wejscia do domu.
W chwili obecnej zagospodarowany jako plac zabaw dla wnuczki.

Obrazek

część podwórka z widokiem na dalszą część działki

Obrazek

część podworka od drugiej strony domu z ziemianką.

Obrazek

staw-zarośnięty,zapuszczony.Wymagający duzego nakladu pracy i środków finansowych aby go oczyścic. Zbliżamy się do końca działki dróżka prowadząca na górkę-łąkę.

Obrazek

Lasek w oddali juz nie mój. Z uwagi na połozenie działki,ukształtowanie terenu i jak na razie stary drewniany domek staram sie utrzymac tez wiejski charakter sadząc krzewy.kwiaty itd....To lubię! ;:108
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Ciekawa chata i ładna okolica. Duży teren do zagospodarowania. Tylko pozazdrościć.
Masz mądre podejście do nasadzeń. Faktycznie. sadzenie tuj czy cyprysików byłoby pomyłką .
Tak trzymać ;:138
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Pięknie położony jest Twój dom. Tez pagórki , tak jak u mnie :) Podoba mi się ta piwniczka na podwórku.
Awatar użytkownika
ewamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 20 lis 2009, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Witaj Bożenko,mnie się też bardzo podoba i chata i ziemianka.Lubię takie wiejskie klimaty.
Bardzo chętnie poobserwuję, dalsze Twoje poczynania .
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Witaj Bożeno!
Miło powitać kolejną osobę na forum z płn-wsch. części Polski :) A w jakiej miejscowości konkretnie mieszkasz? W końcu suwalskie to moje dawne województwo, to witaj sąsiadko ;)
Moją uwagę przykuł przede wszystkim ten makowy kawałeczek.
Drewniany dom, piece kaflowe, niewiarygodne, że jeszcze udało Ci się spotkać taki dom :)
Czekamy na kolejne fotki.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-widoki

Post »

Witam :wit Otóż ten " wiejski skansen" znajduje się ponad 20km. za Suwałkami w kierunku Sejn.Jest to droga na Litwę przez Ogrodniki.jeśli jeżdziłaś np. do Wilna to jechałaś nią.Z tym,ze ja w Krasnopolu odbijam w bok w wiejską polna drogę. Szukając do kupna działki chciałam aby była polożona trochę na peryferiach aby mieć więcej przestrzeni.I tak oto udało mi się znależć swoje miejsce na ziemi na resztę życia ,bo im więcej lat mi przybywało meczyłam/dusiłam/ się w bloku. pozdrawiam udaję się teraz obejżeć Twoje zakątki.... ;:65
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”