Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Tobie też wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Dużo zdrowia, a reszta sama przyjdzie :wink:

Fajne wspomnienia. Widzę, że nowa "budowla" powstała dla wnuków :D. Nasza kolejny rok bez dachu ;:224. Ale ja chyba nawet nie chcę. Bo teraz to jest taka wierzyczka obserwacyjna.Czasem wchodzę na ten "dzieciowy" domek i podziwiam ogródek.

Widzę u Ciebie białą firletkę. Czy zbierałaś może nasiona? Czy liczysz na samosiew? Miałam posianą, ale mi poprzednia zima załatwiła siewki. Ładnie wygląda. Ta wiśniowa fajnie mi się sieje.
Też masz tak dużo śniegu?
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Witaj Jolu :wit w Nowym Roku. W tym roku nie zbierałam nasionek ponieważ końcówka lata była wilgotna a póżniej nagle przyszedł mróz a ja wrzesień przesiedziałam w szpitalu. Na pewno będę miała siewki białej firletki to się podzielimy ;:108
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Nadal wspomnienia lipca 2016r; / połowa lipca/



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

:wit krasna

Zwiedziłam kilka stron Twojego wątku i jestem zachwycona ;:138 Marzę, aby mieć tyle malw co Ty, bardzo mi się podobają. Twój ogród przypomina mi trochę ogród mojej babci ;:108

I jakie masz bujne monardy! ;:108 A tej białej czarnuszki, to zazdroszczę ;:167 Ja mam tylko miksy kolorów, z przewagą niebieskiego oczywiście.


Piękny ogród! Wszystkiego dobrego! ;:3
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »


Witaj Dominiko
dziękuję za wizytę i miłe słowa ;:180 Najbardziej mnie koją słowa, że moja działka przypomina " ogródek babci" ponieważ właśnie bardzo mi zależy aby był taki z lat naszych babć i jak najbardziej naturalistyczny. Dlatego Malwy muszą być i to jak najwięcej. :D Ja odwiedziłam Twój post i jestem pełna podziwu dla Twoich upraw warzywnych, tyle odmian poszczególnych gatunków pomidorów, papryk ,sałat i innych..... ;:oj ;:138
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Przy takiej powierzchni ogrodu, trzeba występować przynajmniej w kilku osobach, żeby to wszystko ogarnąć ;:oj Samo zrobienie takiej ilości zdjęć zajmuje mnóstwo czasu, a jeszcze musi Ci go trochę zostać na pielęgnację ogrodu. Masz mnóstwo zachwycających roślin w wielu gatunkach. W takim miejscu można poczuć się jak w raju ;:138 Jestem ciekawa czy pamiętasz gdzie rosną poszczególne rośliny, czy przypominasz sobie o nich zwiedzając sobie ogród? Zgromadzić tyle roślin w jednym miejscu też nie jest łatwo. Na to też potrzeba czasu. Brawo, Bożenko ;:196

Przy takich wspomnieniach nie będzie nam się dłużyło oczekiwanie na wiosnę ;:108
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »


Witaj Iwonko
:wit dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180 . W ramach rewizyty pochodziłam po Twojej działeczce i jestem zachwycona Twoją roślinnością ;:oj Mimo, że powierzchniowo jest mniejsza Twoja działka ale ilość roślinek też ogromna. ;:108 Podziwiam Twoje różyczki, piękne ;:138. Ja też dopiero zaczynam sadzić róże.. gdyż do tej pory uważałam, że uprawa ich jest trudna. ;:223 Mam na razie parę sztuk i nie ukrywam,że trochę wpadek już miałam przy ich uprawie/ a to miejsce zle dobrałam czy dobrze nie wymoczyłam przed posadzeniem i mi nie przyjęły się ale na szczęście jakoś odratowałam i mam nadzieję, że w tym sezonie pokażą mi swoje kwiatki :wink:
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

cd.... lipiec 2016r

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

:wit krasna, czy te rudbekie to sa te jednoroczne Cherokee Sunset? Chciałam kupić nasiona takiej, ale zniechęciłam się, bo na opakowaniu było napisane,że sa właśnie jednoroczne.


krasna101 pisze:cd.... lipiec 2016r

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Taka refleksja mi się pojawiła - ciekawie się prezentują kwiaty i to te wiejskie, bezpretensjonalnie na tle faktury płyt , którymi obity jest dom. :) Fajnie to wygląda, nikt tak nie ma.
Mnóstwo pięknych odmian rudbekii, margaretek - złocieni i jednorocznych.
Nie pamiętam czy pytałam, jak robisz Bożenko rozsadę tych setek roślin, w domu, szklarni, czy do gruntu bezpośrednio :?:
Fantastyczna ziemianka, jak z filmu o hobbitach.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »


Amanito jeśli chodzi o Rutbekie to u mnie one rosną jako byliny gdyż już któryś rok pojawiają się w tym samym miejscu a ponadto jeszcze się rozsiewają.

Agnieszko rozsiewanie roślin praktykuję w różny sposób np. z jednej porcji nasion część ..wysiewam wprost do gruntu a część na początku wiosny wysiewam do skrzynek na rozsady. jeśli wiem,że zbliżają sie nocne ochłodzenia to na noc skrzynki przykrywam agrowłókniną. Większość moich roślinek jest z rozsad zamówionych na tutejszych portalach sprzedażowych. ;:108 bardzo fajna sprawa bo tutaj można dostać roślinki których nie można dostać w sklepach ogrodniczych no i co najważniejsze ceny są przystępne ;:63
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Dzięki za odpowiedź, to ja też spróbuję, wysieję i potraktuję jak bylinę :)
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód....

Post »

Dziewczyno , powaliłaś mnie ilością roślin ,a najpiękniejsze masz chyba malwy . Mam co pooglądać przez co najmniej kilka następnych dni . Dzięki ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”