Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Jejku ja Ty masz tu pięknie. ;:oj Tak kolorowo , wiejsko , taka sielankowa okolica, łączka przy domu. Ach ja ja Ci zazdroszczę (pozytywnie) takiego mieszkanka. Bardzo mi się tu podoba i cieszę się , że tu trafiłem. ;:173
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Witam po bardzo dlugiej przerwie :wit W skrocie jakie zaszly zmiany; oczywiscie przybylo nowych rabatek a na nich nowych roslinek,stanela altanka,w domu zostaly zlikwidowane piece kaflowe/byly stare i juz rozpadaly sie/a w zamian sa kaloryfery/wygodniej,bo jeden piec do palenia no i cieplej/. W wolnym pomieszczeniu powstala laziennka z duza wanna/po ciezkim dniu pracy najlepszy odpoczynek i relaks/.No i ciagle remonty mojego prawie 100letniego domku. :( .Rozmnozyla sie moja kocia rodzinka-ciagla rotacja -jedne gina a rodza sie nastepne ,w tej chwili 6szt. :evil: .Wnuczke odchowalam,nagoscila sie u mnie a teraz uczeszcza do przedszkola.Narodzil sie wnuk,juz ma roczek. I to powody tak dlugiej przerwy w pisaniu mojego postu.Ale na zagladanie na nasze forum znajdowalam nocami choc chwilke czasu.Podziwiam,ucze sie i wyciagam wnioski. W zalaczeniu fotki ; Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

krasna...fajnie, że wróciłaś na forum....atmosfera tutaj miła i przyjazna....właśnie nam zaczynającym od nowa bardzo potrzebna.....widzę że Twój ogródek już się bardzo wzbogacił w nasadzenia kwiatowe.....no i fajnie, że ciepełko przed zimą płynie z kaloryfera i można się pomoczyć w wannie po pracach ogrodowych...
....podwójna babcia jesteś.........ja na razie pierwszorazowa....

:wit :wit
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Poniewaz na dzielce stoi stara chatka wiec otoczenie jest urzadzane w dawnym stylu wiejskim.Ogrodki powstaja na obrzezach dzialki przy plocie,pod starymi drzewami,nad dawnym stawem ktory jest zarosniety wierzbami i dawne zanidbane przdomowe ogrodki sa na nowo obsadzane nowymi kwiatami.Panuje na nich zamierzony chaos,nie sa one wykladane agrowlokninami,wysypywane ozdobnym grysikiem a czasami przebija sie miedzy posadzonymi kwiatkami jakis ozdobny chwast. Moze ktos uzna to nie za estetyczne ale uwazam,ze z calym otoczeniem dobrze gra. Jedynie srodek dzialki stanowi juz wyglad nowoczesny gdyz znajduje sie tam plac zabaw-z rozowym domkiem,trampolina,hustawka itd...Natomiast za domem powstal nowo posadzony sad. Nie ukrywam,ze takie naturalistyczne ogrodki wymagaja ciaglego pielenia wiec staram sie obsadzac je jak najwieksza iloscia bylin /bo jednak zagluszaja chwasty/-przewaznie dawnych -takich jak orliki;firletki ,lepnice rozne gozdziki,napartnice itd.. .Jedynie z koncem lata kroluja na nich jednoroczne cynie i astry oraz tytonie,ktore same z roku na rok coraz bardziej rozsiewaja sie.A w tym roku dosadzilam kilka gatunkow jezowek. [img]http://images64.fotosik.p[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdbe37d9b0641b51.html]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Ale u Ciebie jest pięknie. ;:oj ;:138
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Kobito witaj ponownie ;:196
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Krytianie-dziekuje pieknie za mile slowa.Sa one dla mnie b,krzepiace i dajace radosc.Gdyz jest to uznanie dla mojej ciezkiej pracy poniewaz jestem juz nie pierwszej mlodosci/dobrze po 50/ i sama zamieszkuje na swojej posiadlosci.Duzo roslin sama rozmnazam z nasionek w tym byliny - pikuje.rozsadzam,przesadzam itd.... no i oczywiscie przekopuje coraz to nowe miejsca na nowe rabatki gdyz ciagle kwiatkow przybywa.A ogladajac tut.dzialki checi na rozne nowosci rosna.Marzy mi sie rabatka z samymi liliowcami i liliami ale juz miejsca brakuje gdyz duza czesc dzialki zajmuje plac zabaw dla wnukow.Pewnie wiosna co wymysle :tan .a teraz cd.moich ogrodkow Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

No po prostu cudowne obrazki. ;:oj Taki ogródek właśnie chciałby mieć. :wink: Jeśli byś chciała liliowców to mogę spróbować podzielić moje - mam rdzawego i pomarańczowego. :wink:
Dobrej nocy. :wit
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-

Post »

Krystian-Dzięki za propozycje odstapienia liliowcow ;:180 ale na razie nie skorzystam gdyz nie przygotowalam miejsca na nowa rabatke a na obecnych juz nie będę miala miejsca poniwaz jestem w trakcie dosadzania rozsad bylin,ktore sama wychodowalam z nasion.Teraz tez zagospodarowuje dzialke krzewami i drzewkami ktore tez sama wychodowalam z galazek od kolezanki.dwa sezony przetrzymalam je w duzych donicach no i juz dobrze ukorzenione prznosze na miejsca stale.mam nadzieje,ze sie przyjma bo będę jednak przykrywac na zime,bo tu zimy mrozne.Nawet wszystkie rabatki-ogrodki zawsze przykrywam na zime. a teraz c.d wspomnien z tegorocznego lata; Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-

Post »

Do wszystkich ogladajacych ;:162 Powyzsze zdjecia sa z biezacego roku.A tyt.wczesniejsze postu ukazaly sie z napisem"lato 2011' przez omylke bo nie skasowalam tego wersetu. ;:14
Awatar użytkownika
maika
1000p
1000p
Posty: 1026
Od: 15 paź 2012, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

:wit Nie przejmuj się, a kto by tytuły czytał jak takie piękne widoczki serwujesz :;230. Trochę znam te okolice i miło popatrzeć.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Ale masz tego kwiecia,że ho ho tylko pozazdrościć ;:173 zdjęcie z ławeczką to powala, takie romantyczne i chyba to jest wejście do domku co? a na tej ławeczce to pewnie przesiadujesz z kubkiem kawy i upajasz się zapachem tych pięknych kwiatów ;:173 ...czekam na więcej ;:196
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Moze ktos z tu obecnych poinformuje mnie w jaki sposob mam zmienic tyt.postu bo caly czas mi sie pokazuje'wspomnienie lata 2011' mimo,ze kasuje i za kazdym razem zmieniam na 2013. ;:145 Czy mam pisac zamiast w 'odpowiedz' w 'nowy temat' ale czy wtedy bedzie ciaglosc postu? Z gory serdecznie dziekuje ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”