Gdzieś daleko na pół.wschód cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Alano, na 'Depeszach' się wychowałam i do dnia dzisiejszego najczęściej słucham ich w samochodzie a w domu upajam się ich muzyką w wydaniach czarnych płyt winylowych :) Dave ma najpiękniejszy głos na świecie ;:167
miło spotkać bratnią duszę:)
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Witaj, może jak piszesz masz trudniejsze warunki, ale warto dla takiego widoku zielonej trawy kwiatów jak z bajki i wspaniałego miejsca dla Twojej ślicznej rusałki :) Po prostu pięknie u Ciebie :)
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Witam,mam na imię Bożena a tu na portalu istnieje jako Krasna 101/to od nazwy miejscowości w ktorej mieszkam i nr domu/ . Działka moja/siedlisko z drewnianym domkiem i stodołą/ ma ok.1 ha.Drugi rok jak tu mieszkam i praktycznie ogrodki , rabatki skalniaczki itp.. stopniowo powstaja. p.s. coś chyba zle robie,ze moje posty sa rozrzucone, nie maja ciaglosci.


w momencie gdy jedne kwiatki przekwitaly i robiło sie puste miejsce uzupelnialam je swoimi rozsadami np.jaskry,astry,aksamitki oraz kupowalam gotowe kwiatki.Akurat tak sie złożylo,ze naprzeciw mnie sasiedzi mają szklarnie i zawodowo zajmuja sie chodowla/nie wiem,czy to odpowiednie okreslenie/ doniczkowych i ogrodowych kwiatów.Część z nich,mimo,ze niby to jednoroczne,przesadziłam do doniczek i przenioslam do domu.Widze,ze maja juz nawet listki.Wiec pewnie przetrwaja.ale muszę się przyznac,ze fachowych nazw ich nie pamiętam oto one;
Obrazek
nazywam je dzwoneczki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jaskier bialy i w tle fioletowe dzwoneczki
Obrazek
fioletowe dzwoneczki i rozyczki
Obrazek
młode lilie

p.s. Nie rozumiem dlaczego część zdjęć nie pokazuje się gdy przegladam to co umieściłam :|
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

krasna101 pisze:p.s. coś chyba zle robie,ze moje posty sa rozrzucone, nie maja ciaglosci.
;:110 No tak,masz rację,tylko jak Ci to wytłumaczyć skoro odebrałaś PW z instrukcją a nadal zakładasz ciągle nowe watki?
Każdy Twój post to nowy wątek... musisz jednak spróbować odszukać przycisk "ODPOWIEDZ" w swoim już istniejącym wątku czyli tu Obrazek

i
klikając w niego dopisywać swoje kolejne posty do wątku...
Popatrz ..popatrz ... przyjrzyj się.

krasna101 pisze: p.s. Nie rozumiem dlaczego część zdjęć nie pokazuje się gdy przegladam to co umieściłam :|
Popełniasz błąd przenosząc adresy zdjęć do posta.
Brakowało kilka elementów zapisu.
Musisz to robić uważniej i dodatkowo korzystać funkcji "Podgląd" zanim wyślesz posta.
Będziesz mogła wtedy korygować błędy na bieżąco.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Witaj KaRo,bardzo dziękuję za uporządkowanie mojego postu i podpowiedzi jak go tworzyć ;:32 i jednocześnie przepraszam za stworzenie bałaganu. ;:110 . Na usprawiedliwienie-Jestem "babcią" juz dobrze po 50tce i nie ukrywam, ze trochę wolno i z pomyłkakmi rozgryzam nowości komputerowe ;:223 . Obiecuję będzie lepiej ;:108 pozdrawiam
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

No i skorzystałam z "podglądu" i wszystko co napisałam i umiesciłam zdjęcia zgineło w trakcie zamykania podglądu. Tyle mojej pracy ;:98 . jutro spróbuję ponownie
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Dasz radę.KARO bardzo logicznie Ci wytłumaczyła,rozgryż to,tylko się nie poddawaj :wink: Do nowego sezonu jeszcze trochę czasu,więc masz czas na "ćwiczenia".Tworzysz wymarzony sielski zakątek dla swojej rodziny.Pozdrawiam :wit
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Wiosna poprzedniego roku postanowiłam posadzic wiecej bylin na dzialce.Tez z uwagi na to,ze są mniej pracochłonne niz kwiaty jednoroczne.Zamowiłam je w formie już rozsad na allegro;Liatrię,Monardę/pysznogłówka/,Bodziszek wielokwiatowy,białą Trzykrotkę,Jeżówkę różową,Tawułkę różową,Dzwonek skupiony biały i fioletowy,Dzwonek wysoki długokwitnący,Tojeść kropkowaną,Krwawnik czerwony,Dzielżan pomarańczowy,kuklik,aster jesienny i Rdest zadarniający.Część z nich już zakwitła a natępne będę z niecierpliwoscia wyglądać w b.roku. Obrazek Monarda Obrazek Tojeść kropkowana Obrazek dzwonek skupiony Obrazek Trzykrotka
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Na drugim zdjęciu masz pełne niecierpki. Jeśli i te przeniosłaś do domu, możesz zrobić z nich sadzonki w marcu. Zamiast jednej rośliny będzie kilka :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Ja czekam na kwitnienie mojej białej trzykrotki.Dostałam pod koniec ubiegłego sezonu białą i różową a w posiadaniu mam fioletową.Spodziewam się pięknego efektu :heja :heja :heja
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Na zimne wieczory wspomnienie lata; Obrazek gozdzk brodaty Obrazek Obrazek nagietki Obrazek maczek kalifornijski i nemezja Obrazek maczki i mak Obrazek ostróżka,lilja i maki Obrazek astra,cynie,aksamitki
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Witam zapowiada się piękny ogród.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja wiejska posesja-wspomnienie lata 2011

Post »

Az cieplej i radosnie się robi :D na sercu patrząc na kolorowe kwiatki . :( a tak długo trzeba czekać na wiosnę,lato...





Suchołuska
Obrazek Szarłat zwisły Obrazek Zagwin Obrazek Astry niskie Obrazek Lobelia Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”