Mój zielony świat cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Witaj Aniu
Faktycznie takie zakupy jak Twoje napędzają już do działania. Podziwiam Cię, że aż tak dużo siejesz roślin jednorocznych. Ale teraz przypomniałam sobie że i ja kiedyż siałam i w ten sposób zapełniałam nie obsadzone miejsca w ogrodzie, bo bylin brakowało. A ogród jest bardzo kolorowy - u Ciebie to widać. Ja też podpytuję, czy koleuski sadzisz wprost do gruntu. Pomyślę też nad sianiem kroplika, bo to wyjątkowo urokliwa roślinka. Widzę że i Ty buszujesz wśród staroci w poszukiwaniu skarbów. Doniczki i koszyczki zawsze się przydadzą. Ja ostatnio też trochę nakupowałam ze staroci.
Aniu, jakich bylin Ci brakuje, bo piszesz, że chcesz siać..
Pozdrawiam, Ula
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu,wszystkich nas bierze szaleństwo zakupowe,ja poszłam w stronę piwonii,ostróżek,róż,aż się boję ile to będzie kosztować ,ale nie kupię nic dla siebie,mogę chodzić w starych ubraniach,byle mieć te kwiatki,a potem chodzić jak po łące i wąchać ,patrzyć i delektować się tym pięknem :tan
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu ależ nasionek kupiłaś ;:oj lato będzie kolorowe i cudne :D Ja niestety z jednorocznych już całkowicie zrezygnowałam, po prostu nie mam na nie ani odrobiny miejsca... Ale też bardzo je lubię :D
Ja w ogóle nic już nie kupuję, z powodu braku miejsca.... nawet nie zaglądam na strony z ofertami kwiatów, żeby nie kusiło :roll: :roll: :lol:
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu szaleństwo wysiewów czas zacząć?
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

:wit Aniu.
Zakupy nasionek już poczynione.Oj będzie się u Ciebie działo . Wszystko wysiewasz prosto do ogrodu?
Ja też zaszalałam z zamówieniami. Może coś przybędzie mi fajnego. ;:196
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu nasionka super ,ja posieję jak dostanę żelaźniaka i tytoń biały
ale na razie w ogrodniczych dekoracje świąteczne -trzeba trochę poczekać
w naszym centrum są rozsady kwiatów po 50 gr. w oddzielnych pojemniczkach
/chyba że zdrożeją/ jakoś nic mi nie wychodzi ,rośliny kiełkują a po czasie pleśnieją.
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit To dobrze, że nic złego w ogrodzie się nie dzieje i rośliny śpią :D
Donice i osłonki piękniutkie
Ale piękne nasionka kwiatuszków zakupiłaś jak będzie pięknie i kolorowo u Ciebie w ogrodzie ;:77
Chaber Piżmowy nie znosi przesadzania Wysiej go wprost do gruntu wiem to z doświadczenia, bo wysiałam go w doniczce a potem wysadziłam go do gruntu i padł niestety
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Malgolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1884
Od: 28 kwie 2010, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie okolice Bydgoszczy

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Witaj Aniu, stopniowo przeglądam Twoją I cz. i mam pytanie czy tytoń i motylek wiseton siejesz bezpośrednio do gruntu, czy robisz siewki?
Cały czas męczy mnie ten twój przecudny mak, pisałaś że jednoroczny a pamiętasz może nazwę i pytanie jak wyżej , siejesz do gruntu?

I jeszcze jedno, wiem że się powtarzam ale masz naprawdę piękny ogród ;:108

pozdrawiam cieplutko :wit
Prawdziwy przyjaciel to ten kto przychodzi gdy cały świat odchodzi
pozdrawiam Małgośka
Zapraszam na... >> Ogródek Małgolinki cz. I, Ogródek Małgolinki cz. II
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu to juz wiem dlaczego mnie dzisiaj głowa boli, bo dzień szarybury .
Ja też coraz częściej siedzę w nasionkach i grzebie, przekładam; a u Ciebie widzę kilka ciekawostek ;:333
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit
Im więcej mówi się czy pisze o roślinkach o zakupach tym bardziej tęsknie za wiosną. O ja już bym chciała sobie iść na rabatki i sadzić , siać. U mnie roślin jednorocznych jest bardzo mało no chyba że w donicach ale coraz bardziej przekonuję się i kto wie może i mnie ogarnie szaleństwo nasionkowe. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Ulka ja koleusy sadzę prosto do gruntu w grupie po trzy sztuki, rozrastają się w ogromne kule, radzą sobie doskonale i pięknie wyglądają. Kropliki polecam są bezproblemowe, u jednej z forumek widziałam kropliki bylinowe są bardzo podobne do jednorocznych.
Z bylin chciałabym posiać przymiotno, marcinki, pełne orliki, kuszą mnie też sasanki i pierwiosnki.
Na stronie Legutko widziałam pysznogłówkę cytrynową piszą, że to bylina ale gdy szukałam jakieś informacje o niej okazało się że jest jednoroczna :( Mam mętlik w głowie :roll:

Martuś tak jak bym czytała o sobie :lol: ja też często odmawiam sobie zakupu ubrań żeby tylko mieć upragnioną roślinkę.
Cieszę się razem z Tobą z zakupów :heja będziemy miały co podziwiać w Twoim cudnym ogrodzie.
Przesyłam ciepłe pozdrowienia ;:196

Aguś-AGNESS Twój ogród nawet bez nowych roślin jest piękny, w nowym sezonie będziesz miała więcej czasu by delektować i dopieszczać swój raj ;:196

Aguś-aage jeszcze chwila i się zacznie...uwielbiam to :D

Alu część jednorocznych pójdzie do gruntu tylko złocień wielołodygowy, kropliki, przypołudnik i ursynie posieje w marcu w domu. Kupiłam nasiona trzech bylin: rutewki, lepnicy nadmorskiej i ostróżki nagiej. Tej ostatniej nie jestem pewna, gdzieś wyczytałam, że potrafi przemarznąć...okaże się, ponoć zakwita w pierwszym roku.
Znając Ciebie zakupiłaś pewnie same rarytasy...pochwal się :D

Marysiu-Sasanko ja nie wyobrażam sobie wiosny bez zasiewów, po prostu lubię doglądać, patrzeć jak rosną a gdy już zakwitną pękam z dumy...taka ze mnie wariatka ;:14
Jeśli znajdę nasiona żeleźniaka w ogrodniczych kupię dla ciebie i wyślę, poszukam też w sklepach internetowych ;:196

Paulii dziękuję za rady ;:196 chaber pójdzie do gruntu i mam nadzieje, że pięknie zakwitnie. Nigdy go nie miałam na zdjęciu wyglądam ciekawie...już się nie mogę doczekać ;:65

Malgolinko motylka można posiać bezpośrednio do gruntu ale gdybyś chciała żeby zakwitł wcześniej możesz wysiać w marcu w domu. Jeśli chodzi o tytoń jest z rozsady a nasionka maku mogę Ci przesłać, podaj adres na pw. Wysiejesz wiosną i przerwiesz, jak jest zbyt gęsto posiany ma drobne kwiaty. Jest bezproblemowy, sam się rozsiewa.
Dziękuję za pochwały, cieszę się ;:196

Marysiu-Maseczko witaj ;:196 ja też przekładam paczki z nasionami...czysty obłęd ;:14
Jakie nowości masz na myśli?

Syluś mam tak samo...a tu zobacz zasypało :roll: jednoroczne, siane bezpośrednio do gruntu polecam. Nie musisz doglądać, pikować, wysiejesz, podsypiesz troszkę nawozu i cieszysz się z pięknie kwitnących kwiatów. Całuski ;:196


A taki widok zobaczyłam gdy wstałam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

Aniu ja pewnie taki obraz zobaczę jak jutro wstanę.
Zimowy ogrod ma swoje uroki ;:108
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój zielony świat cz.2

Post »

A u mnie wiosna na plusie i czarno -nawet wczoraj zrobiłam długi spacer
sąsiad palił ognisko i klimat był prawdziwie wiosenny
chciałabym też trochę śniegu ;:145 ,bo jak przyjdzie mróz to jest niezła pierzynka
a sasanki rozsiewają się u mnie niewyobrażalnie nawet na kamieniach/kostce brukowej/
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”