Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Mariolu jestem,jestem... tylko tak po cichutku. Przy hortensjach jeszcze nic nie robiłam ,ponieważ część z nich ma jeszcze liście . Poza tym ...kurcze...kiepsko u mnie z czasem. Po powrocie z pracy i ogarnięciu domu już jest ciemno. Czekam na sobotę i jeżeli pogoda nie popsuje mi planów zacznę działać.
Hortensję ogrodową spokojnie możesz przetrzymać w piwnicy /ale zimnej i z dostępem do światła/. Od czasu do czasu troszeczkę ją podlej. Obserwuj , bo w takich warunkach lubią zaatakować mszyce .
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Witam, śliczne masz hortensje i może wiesz jak pomóc, co skutecznego możesz polecić na ziemiórki bo one najbardziej atakują moje hortensje, szczególnie młode zimowane sadzoneczki, zawsze sobie na jesieni szykuję kilka sadzonek z moich ogrodówek, gdy sadzonki się już ukorzenią, rosną to przychodzi luty i jedna po drugiej padają, najpierw liście wiedną a potem całość zamiera no i w ziemnej części pędów grasują małe robaczki,oraz latają muszki. Żółte lepy nie działają a opryskiwać nie próbowałam. Jak zimowanie u Ciebie znoszą rośliny,może u mnie za ciepło???Już sama nie wiem co robić bo tym sezonie mam kilka nowości właśnie się korzenią i aż się boje zimowania..
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Madziu , nigdy nie miałam takich problemów z zimowaniem sadzonek hortensji . Pierwszy raz od Ciebie słyszę o ziemiórkach. Ja osobiście w przypadku plagi tych muszek spryskałabym i podlała sadzonki roztworem z DECISU . Oczywiście należy uważać żeby mieszanka nie była za silna i nie sparzyła młodych roślinek.
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Ok dzięki, u mnie plaga tego była i tak myślę że od pelargonii. Poszukam jeszcze na hortensjowym. Pozdrawiam
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Uff... Zakończyłam pierwszy etap prac związany z przygotowaniem hortensji na zimę . Poszło nawet szybko i sprawnie. Rośliny zgubiły już liście po przymrozkach , więc moja praca polegała jedynie na związaniu krzaczków . W tym roku raczej nie będę hortensji opatulać stroiszem świerkowym /nie zapowiadają srogiej zimy/, założę im tylko odpowiednie czapeczki. Chyba robię się coraz bardziej leniwa... :oops:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Małgosiu to nie kwestia lenistwa, ale zmiany klimatu :wink: Pamiętasz jak wiosną wspominałam o krzaczysku hortensji rosnącej między blokami, której nikt totalnie nie przycinał, nie wspominając o jakimś okrywaniu. Tak więc ta piękność zakwitła ogromną ilością kwiatów koloru niebiesko różowego :shock: z daleka było ją widać i teraz nasuwa się pytanie..czy między blokami mróz jakiś lżejszy, czy faktycznie hortensja przystosowała się do klimatu i braku zabezpieczenia na zimę?
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Masz rację Sabinko , mam wrażenie ,że za silne ocieplenie po prostu szkodzi hortensjom. Na razie więc pozostawię je przytulone sznurkiem ,potem kiedy nadejdą większe mrozy pozakładam im ubranka z worków. Najważniejsze jest ,żeby zadbać o nie podczas majowych przymrozków . Zauważyłam też podczas wiązania hortensji ,że w zależności od odmiany - różny jest stopień zdrewnienia gałązek . BOOQET ROSE I MASJA ma najlepiej zdrewniałe pędy i faktem jest ,że obydwie są prawie niezawodne w kwitnieniu ... ;:108
Może masz zdjęcie tej "między blokowej" piękności ?
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

niestety zdjęć nie robiłam..już nawet kilka razy planowałam wypady z aparatem, ale niestety moja "pstrykawka" jest trochę przydużawa, a hortensja na wysokości pierwszych balkoników i okien..centralnie przed czyimś mieszkaniem..Tak więc mieszkańcy bloków plus przechodnie dziwnie patrzą na kogoś obfotografującego okolice..przerabiałam to z lilakami na wiosnę ;:173 ..Chyba ludzie w tych czasach myślą tylko o tym, że ktoś chce ich okraść, albo włamać się przez okno, albo sama nie wiem.. Pewnym jest, że to odmiana bardzo popularna, spotykana praktycznie w co drugim ogrodzie..Nic z tych fikuśnych nowości
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

To fakt , tutaj mówimy o pstrykaniu w miejscu publicznym pod balkonami obcych ludzi. Mogą mieć z wiadomych względów obawy . Ale ja sama robiąc fotki w swoim ogrodzie czuję dziwne spojrzenia moich sąsiadów . Dlatego marzę też żeby w ogrodzie wreszcie zrobił się gęściejszy busz , dający więcej intymności..
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Ale wiesz, generalnie w swoim ogrodzie możesz robić co chcesz :D a pstrykanie fotek nie jest jakoś specjalnie uciążliwe :wink:
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Wiem Natalko, wiem ;:196 . Fotki nie są dla nich uciążliwe ale co niektórych śmieszy ;:306 :;230 latanie po ogrodzie i pstrykanie zdjęć roślinom.
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

Czas obudzić się z zimowego snu... wiosna idzie ,więc powspominajmy zeszły sezon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz. 2

Post »

:wit
Piękną wiosnę pokazałaś ;:138 Urocze,delikatne orliki, śliczne rododendrony ;:215
Hortensje nie raz podziwiałam u Ciebie jako skrytoczytacz, wspaniałe. Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”